Trešdiena, 2019. gada 23. janvāris
Strauta, Grieta, Rebeka

Ķemeru nacionālais parks uzsāk jaunus projektus 

Tukuma-Klapkalnciema ceļa malā notiek būvdarbi. Pat neskatoties uz lietu, tur strādā greiders un vairāki strādnieki.

Milzkalnē sveikti un apbalvoti kultūras darbinieki /FOTO/ 

Šodien, 2. novembrī, Milzkalnes tautas namā satikās kultūras darbinieki un svinēja savus svētkus, kuros sveica kolēģus apaļās darba jubilejās un izbaudīja tieši viņiem veltītus pārsteigumus.

Smārdē beidz rekonstruēt gājēju celiņu pie novada domes 

Smārdes pagastā tiek pabeigts Eiropas zivsaimniecības projekta ietvaros realizētā gājēju celiņa rekonstrukcija pie novada domes ēkas.

Smārdē atklāts jaunais parks – „Vēju dārzs” (2)

Sestdien Smārdē notika oficiāla „Vēju dārza” atklāšana. Jau sen smārdeniekiem bija doma, ka nepieciešams pašiem savs parks.

Ņems aizdevumu ūdenssaimniecības projekta otrajai kārtai Lapmežciemā (2)

Pašvaldības uzņēmums «Krants» ir iesniedzis Eiropas Savienības fondam pieteikumu projekta «Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Lapmežciemā» otrajai kārtai. Atbilstoši projektam, paredzēta jaunu ūdens apgādes tīklu izbūve un esošo ūdensapgādes tīklu rekonstrukcija, jaunu sadzīves kanalizācijas tīklu izbūve un jaunu spiedvadu izbūve Ezera, Pļavu un Enkura ielā, kā rezultātā šo ielu iedzīvotājiem būtu pieejama arī kanalizācijas notekūdeņu novadīšana, palielinātos […]

Skolotāju dienas svinēšana Engures novadā (1)

Engures novadā skolotāju dienas svinības notika Milzkalnes Tautas namā. Namatēva godā bija Milzkalnes sākumskolas direktors Harijs Belcāns.  Svētku uzrunu teica Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa.  Novada atzinības rakstus un ziedus saņēma pedagogi gan no novada skolām, gan bērnudārziem. Izglītības un Zinātnes ministrijas atzinības rakstus skolotājām Ivetai Čilipānei no Smārdes pamatskolas un Aivikai Draveniecei un […]

Dibina pašvaldības sabiedrību «Šlokenbekas muiža» 

Engures novada domes sēdē tika pieņemts lēmums dibināt SIA «Šlokenbekas muiža», jo tādējādi būs iespējams piesaistīt Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļus, lai attīstītu teritoriju, kas saistīta ar kultūras, mākslas, tūrisma pasākumu rīkošanu un popularizēšanu. Sabiedrības pamatkapitālā paredzēti Ls 2000. Pamatkapitāls sadalīts 20 daļās, kur vienas daļas vērtība ir Ls 100. Deputāti arī noteica, ka visas […]

Sēņotāji pulcējās „Ezermalās” 

Sestdien Smārdes pagasta ”Ezermalās” notika Dabas Aizsardzības Pārvaldes Ķemeru nacionālā parka rīkotais pasākums, kura izraudzītā tematika bija veltīta sēnēm un sēņošanai. Kuras sēnes ēdamas, kuras neēdamas, kuras indīgas, kuras aizsargājamas uz šiem jautājumiem atbildes rast palīdzēja Latvijas Dabas muzeja mikoloģe Inita Daniela. Vispirms pasākuma dalībnieki devas pāris stundu garā pastaigā Lustūža kalna apkārtnē un sēņoja. […]

Medus draugu diena Engurē 

Sestdien Engurē, Kursas ielā 10, sagaidīja daudzus ciemiņus. Pie biškopjiem Ilzes un Jura Roņiem visas dienas garumā brauca tie, kas vēlējas iepazīties ar biškopību.

Lapmežciemā atklāj gleznotājas Anitas Melderes portretu izstādi 

8. septembrī Lapmežciema muzejā pulcējās vietējie mākslas mīļotāji un mākslinieki, lai izstādes atvēršanas svētkos sveiktu savējo – kaimiņieni, skolotāju, mākslinieci – Anitu Melderi.

Atsavina nekustamos īpašumus par labu «Tukums airport» (5)

19. martā Engures novada domē tika saņemts SIA «Tukums airport» iesniegums, kurā uzņēmums lūdza atsavināt pašvaldībai piederošos nekustamos īpašumus 101,06 ha un 39,73 ha platībā, ieguldot abus īpašumus uzņēmuma SIA «Tukums airport».

Milzkalnē gatavojas celt Ceļu muzeja tehnikas ekspozīcijas halli 

Pie smagnējiem Šlokenbekas muižas vārtiem iespējams iepazīties ar jaunā ceļu muzeja būvniecības ieceri. Iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties tās sabiedriskajā apspriešanā, kas sākusies 20. augustā un turpināsies līdz 27. septembrim, kad paredzēta sabiedriskās apspriešanas sapulce.

Engures baznīcai mainīs jumtu, durvis un krāsos fasādi (3)

Engures baznīcai tiek remontēts jumts. Kā pastāstīja draudzes priekšniece Marta Ruka, draudze krājusi naudu, ko guvusi no zemes iznomāšanas, pārdevusi nelielu meža gabalu, vākusi ziedojumus, kā arī pieņēmusi Somijas draugu palīdzību. Saliekot visus kopā, nolemts uzlikt baznīcai jaunu jumtu, nokrāsot sienas, nomainīt durvis.

Sestdien uz Saieta namu Engurē! 

Sestdien, 24. augustā, Engures Saieta namā būs tikšanās ar vizuālas mākslas pedagoģi Māru Alksni. Šeit atklās viņas izstādi «Zīds un rotas».

Smārdes skolā gatavojas jaunajam mācību gadam (1)

23. augustā Smārdes pamatskolas skolēnu vecāki pulcēsies uz sapulci, lai iegūtu informāciju par jauno mācību gadu.

Pasākumu kalendārs

2019.01.23 | 10:00

Māmiņu kluba atklāšana Engurē 

2019.01.23 | 17:00

Pērļošanas nodarbība Smārdē 

2019.01.23 | 19:30

Galda teniss Lapmežciemā 

2019.01.23 | 19:30

Volejbols Pūrē 

2019.01.24 | 10:00

Karjeras diena 2. vidusskolā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool