Piektdiena, 2019. gada 15. februāris
Olafs, Aloizs, Alvils, Olavs

SIA «Zamelsons» Smārdē savā ražotnē izmanto saules baterijas (1)

Labs sava uzņēmuma saimnieks aizvien domā, kā varētu ražošanas procesu padarīt lētāku. Zinām, ka elektroenerģija ir dārga un paliek aizvien dārgāka. Tāpēc Smārdes pagasta zivju pārstrādes uzņēmuma SIA «Zamelsons» valdes priekšsēdētājs Dzintars Zariņš un valdes locekle Jeļena Zariņa nolūkojuši un uz savas ražotnes jumta uzstādījuši saules baterijas.

Rūķi aktivizējas Engures pagastā (1)

Ziemassvētkos un Jaunajā gadā daudziem cilvēkiem rodas vēlme dot un pateikties labiem cilvēkiem, arī pašiem būt iejūtīgākiem pret līdzcilvēkiem. Īpašu mīļumu gribas sniegt tieši bērniem. To sajuta arī kāda Engures pagasta draugu grupa, kas Plieņciemā un Apšuciemā parasti pulcējas vien skolu un studiju brīvlaikos.

Jauniešu mūzikas festivālā – arī engurnieki /VIDEO/ 

Šajā sestdienā, 12. janvārī, 15.00 Latvijas Radio 1. studijā notiks projekta «Jauniešu iesaistīšana profesionālajā klasiskajā mūzikā» festivāls – koncerts. Koncertā jaunie mūziķi vecumā no 9 līdz 19 gadiem rādīs savas prasmes muzicējot ar visdažādākajiem instrumentiem dažādos mūzikas žanros.

«Latvijas Lepnums» – smārdenieks Andris Ramoliņš (3)

26. decembra vakarā televīzijas ekrānos varējām vērot laikraksta «Diena» un TV3 akcijas «Latvijas Lepnums» nominēto pretendentu godināšanu. Īpašs prieks, ka nominācijā «Novadnieks» balvu saņēma Engures novada uzņēmējs Andris Ramoliņš.

Engurē cīnās par tradicionālo kausu galda spēlēs 

Tradicionāli, ka pirmajos Ziemassvētkos Engures kultūras namā pulcējas vīri, lai izcīnītu Engures kausu galda spēlēs. Sacensības šahā, galda tenisā un novusā norisinās visas dienas garumā, bet minifutbola spēlētāji uz kausa izcīņu pulcējās otrajos Ziemassvētkos – 26. decembrī.

Zivju pārstrādes uzņēmumam «Unda» – 20! 

22. decembrī Engures kultūras namā Ziemassvētku ballei pulcējās zivju pārstrādes uzņēmuma «Unda» darba kolektīvs. Šoreiz tā nebija parasta, ikgadēja Ziemassvētku svinēšana, bet gan uzņēmums pie svētku egles atzīmēja savu 20. dzimšanas dienu.

Tuvi un tāli ciemiņi pansionātā «Rauda» /FOTO/ (2)

Trešdien, 19. decembrī, Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs, novada sociālā dienesta vadītāja Ina Balgalve un sociālā darbiniece Inita Kanenberga «Raudas» pansionātā dzīvojošos novadniekus sveica Ziemassvētkos.

Trešās adventes koncertā Milzkalnē (1)

16. decembrī Milzkalnes tautas namā notika 3. adventes koncerts «Brīnumu gaidot». Koncertu Milzkalnes un tuvākas apkārtnes iedzīvotājiem sniedza Engures Mūzikas un mākslas skolas jaunie mūziķi.

Sniega ziņas Engures novadā 

Svētdienas rītā arī Engures novadā sākās lielākie pārbaudījumi autobraucējiem, kam vajadzēja nokļūt darbā. Vējš sniegu bija sapūtis no vienas vietas citā, veidodams dziļas, neizbraucamas kupenas.Kā mūs informēja Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa, sūdzību, ka kāds novada teritorijā būtu ieputināts sniegā un nevarētu pārvietoties pa ielām un ceļiem, neesot.

Divreiz pa 12.12.12. jeb lapmežciemniecei Rozei Skujai – 100 (1)

12. decembrī Lapmežciemā Roze Skuja kopā ar saviem tuviniekiem svinēja savu 100. dzimšanas dienu. Viņa ir rīdziniece, nākusi no slavenās Zēbergu dzimtas, kam Latvijas pirmās brīvvalsts laikā piederējusi sava rēdereja. Rozes kundzes dzimšanas datums ir 1912. gada 12. decembris jeb, kā saka, maģiskais 12.12.12.

Specbalva Baskāju takai konkursā «Jaunais tūrisma produkts 2012» 

7. decembrī tika noskaidroti un nosaukti konkursa «Jaunais tūrisma produkts 2012» uzvarētāji. Katrā kategorijā pieci augstāk novērtētie tūrisma produktu veidotāji saņēma arī «Q Latvia» kvalitātes zīmi.

Veikti Kaņiera ezera ūdens ekoloģiskās kvalitātes pētījumi 

Ar Zivju fonda atbalstu Dabas aizsardzības pārvalde veikusi komplicētu Kaņiera ezera izpēti. Pirmie rezultāti tika saņemti par ezera intiofaunas pētījumiem, tagad saņemti Kaņiera ezera ekoloģiskā stāvokļa pētījumu rezultāti.

Ķesterciemā deg ēka; ugunsdzēsēji pēc ūdens brauc 5 km attālumā 

Šonakt 00.57 VUGD saņēma informāciju, ka Engures novada Ķesterciemā deg neapsaimniekota ēka. Kad ugunsdzēsēji ieradās notikuma vietā, liesmas jau bija pārņēmušas visu 1,5 stāvu koka ēkas jumtu.

Milzkalnē pieklīdušas mājas zosis (3)

Līdz Milzkalnei pa Sloceni atpeldējušas mājas zosis. Tās pašlaik uzturas dīķī iepretī «Upeslokiem». Saimnieku, kuram pazudušas zosis, lūdz zvanīt pa tālruni 29114637.

«Vocalica» – gaismai tumšajos vakaros 

Svētdien, 25. novembrī, Milzkalnes tautas namā, senajos Šlokenbekas muižas mūros izskanēja koncerts «Gaiša mūzika tumšajiem vakariem». Kā pastāstīja tautas nama direktore Ilze Vekšina, koncertu rosinājis jaunpilnieks, ansambļa «Vocalica» vadītājs Ainārs Plezers.

Pasākumu kalendārs

2019.02.15 | 13:00

Nodarbība Zantē 

2019.02.15 | 19:00

Kino Zemītē 

2019.02.15 | 19:00

«Sporta laureāts» Tukumā 

2019.02.15 | 20:00

Sporta laureāts Kandavā 

2019.02.15 | 20:00

Balle Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool