Otrdiena, 2019. gada 19. februāris
Zane, Zuzanna

Ķesterciemnieki talko topošajā sporta laukumā /FOTO/ (3)

Kad sestdienas, 25. maija, rītā piecas minūtes pirms izziņotā talkas sākuma ierodas topošajā Ķesterciema sporta laukumā, redzu vien divus norūpējušos biedrības «Engures sportam» aktīvistus – ķesterciemnieku Mārtiņu Gūtmani un engurnieku Gintu Freinātu.

Mudīte Bērziņa – ienācēja, bet tik un tā – savējā 

Mudīte Bērziņa sevi par lapmežciemnieci sauc jau 50 gadus. 18. maijā viņa atzīmēja apaļu jubileju. Dažkārt šķiet, ka dzīvē nekas nenotiek tāpat vien. Un arī šoreiz – Mudītes jubileja sakrita reizē ar skaistu Lapmežciemā viņas pašas izlolotu pasākumu – Muzeja nakti, kas guvusi jau tādu kā mazo Zvejnieksvētku statusu.

Pašvaldību vēlēšanu provizoriskie rezultāti (72)

Pēc Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotajiem datiem pašvaldību vēlēšanās 1. jūnijā novadu domēs ievēlēti:

Rīts Milzkalnes vēlēšanu iecirknī (1)

Vēlēšanu rīts Milzkalnē atnācis saulainas, silts un kluss. Pulksten. 7.00 no rīta brīvdienās lielāka iedzīvotāju daļa vēl atpūtās.

Apbalvo skolēnus un viņu skolotājus par sasniegumiem mācībās, sportā, mūzikā un mākslā /FOTO/ (1)

31. maijā Tukuma 2. pamatskolā tika sveikti Tukuma un Engures novada labākie skolēni un viņu skolotāji – par augstiem rezultātiem reģiona, valsts un starptautiskajās sporta sacensībās un čempionātos, mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos un zinātniski pētniecisko darbu lasījumos, mūzikas un mākslas konkursos un biennālēs.

Engures Mākslas dienā piedalās 200 bērnu /FOTO/ (1)

Šodien, 30. maijā Engurē norisinājās Mākslas dienas. Ap 200 bērnu no trim skolām – Mākslas, vidusskolas un bērnudārza – izrādīja savas radošās prasmes, apgleznojot mazus un lielus akmeņus (tos no meža vedusi kultūras nama direktore Baiba Dorne).

Talkā sakopts Smārdes mežiņš 

19. maijā Smārdes mežiņā notika takas sakopšanas talka, kuru organizēja «LIFE+» projekts «Hydroplan» sadarbībā ar Ķemeru nacionālā parka draugu biedrību. Talkā piedalījās 10 vietējie iedzīvotāji un 5 pārstāvji no projekta «Hydroplan» un Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas.

Engurē atklāts jahtklubs 

18. maijā Engurē notika Burātāju diena. Tā sākās ar jahtkluba jauno telpu atklāšanu. Tradicionālo lenti grieza čaklā projektu rakstītāja Daiga Ozoliņa un jahtkluba «Engure» vadītājs Ģirts Fišers-Blumbergs.

Eksāmenus kārto 695 skolēni Tukuma, Engures, Jaunpils novadā (2)

Šī gada eksāmenu sezona – ne tā kā citus gadus – sākās jau marta beigās, kad vidusskolēni eksperimenta kārtā kārtoja eksāmenu angļu valodā. Visi pārējie eksāmeni sākās šonedēļ – 21. maijā bija latviešu valodas eksāmens divpadsmitajiem, bet šodien un rīt pārbaudījumu valsts valodā kārto 9. klašu skolēni.

Novadi izvēlas – Engures novads 2013.05.13. /VIDEO/ (2)

Engures novada vēlēšanu kandidātu diskusija – raidījumu cikls “Novadi Izvēlas”. www.youtube.com/TVspektrs

Aivita Heniņa – jaunā Šlokenbekas muižas direktore (3)

No 1. maija Šlokenbekas muižā par direktori sāk strādāt Aivita Heniņa. Viņai uzticēts muižā atdzīvināt tūrismu, dažādu pasākumu organizēšanu, tā sakot, atdzīvināt šo kompleksu pilnā apjomā. Šim nolūkam ir nodibināts arī pašvaldības uzņēmums SIA «Šlokenbekas pils», kuras valdes locekle un vadītāja ir Aivitas kundze.

Krievijas tūrisma speciālisti pieredzes apmaiņā apmeklē Enguri (1)

15. maijā Klapkalnciemā plānojās nozīmīgs pasākums – 11 Krievijas žurnālistu vizīte. Tomēr, nonākot tuvāk notikuma vietai, noskaidrojās, ka cienījamie viesi ir Lauku tūrisma speciālisti, kas Lauku Atbalsta dienesta rīkotā pieredzes apmaiņas braucienā, izmetot trīs dienu loku cauri Kurzemei.

Lapmežciemā un Engurē norisināsies semināri par drošību uz ūdens 

No 17. līdz 24. maijam Krasta apsardzes dienests sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu 7 piekrastes pašvaldībās – Lapmežciemā, Engurē, Pāvilostā, Salacgrīvā, Saulkrastos, Rojā un Mērsragā – zvejas, atpūtas un tradicionālo kuģu vadītājiem, kā arī ikvienam interesentam organizēs bezmaksas seminārus par drošību uz ūdens.

Priekšvēlēšanu diskusija Engures novadā (28)

Kā katru reizi pirms vēlēšanām, arī šoreiz mūsu laikraksts dod iespēju izteikties deputātu kandidātiem, kas pretendē uz vietu novada domē. Vienlaikus šais sarunās aicinām piedalīties iedzīvotājus, kuri var uzdot sasāpējušus jautājumus kandidātiem.

Antīkie automobiļi dosies uz Jaunmoku pili un Šokolādes muzeju 

Sestdien, 11. maijā, no 10.15 līdz 11.30 Latvijas Antīko automobiļu klubs (AAK) apmeklēs Jaunmoku pili un Šokolādes muzeju Pūrē. Kā jau tradicionāli katru gadu, tā arī šogad AAK sezonu atklāj Padomju Tehnikas sekcija.

Pasākumu kalendārs

2019.02.19 | 18:00

Iedzīvotāju sapulce Jauntukumā 

2019.02.20 | 11:00

Izstāde Pūrē 

2019.02.20 | 18:00

Iedzīvotāju sapulce Jauntukumā 

2019.02.20 | 19:00

Galda teniss Smārdē 

2019.02.20 | 19:30

Volejbols Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool