Trešdiena, 2019. gada 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Lāpu skrējiens «Apkārt Latvijai» šķērso Engures novadu /FOTO/ 

15. augustā Rīgas Brāļu kapos pie Mūžīgās uguns svinīgi tika aizdegtas lāpas, lai dotu startu simboliskam un dažādas paaudzes vienojošam skrējienam «Apkārt Latvijai».

Plāno ierīkot gājēju un velobraucēju celiņu Tukums-Milzkalne (10)

Šonedēļ uzsākta topogrāfiskā uzmērīšana 3 km garajam veloceliņam, kuru Engures novads plāno ierīkot autoceļa Tukums-Milzkalne-Smārde-Slampe posma Tukums-Milzkalne malā.

Engurnieki svin svētkus /FOTO/ 

10. augustā ar radošām un sportiskām aktivitātēm engurnieki svinēja savus svētkus. Jau no rīta sporta laukumā uz starta bija volejbolisti, pēc tam arī futbolisti un visi tie, kuri gribēja pārbaudīt savu precizitāti basketbola soda metienos, savukārt bērni sacentās riteņbraukšanā un veiklības stafetē.

Fotogrāfs Valdis Brauns: “Visa dzīve ir viens moments…” 

Zvejnieksvētkos Lapmežciema muzejā bija apskatāma fotomākslinieka Valda Brauna fotoizstāde. Izstādīti melnbaltie fotodarbi no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem. Viņa fotogrāfijas izstādē lielākoties atainoja zvejnieku dzīvi.

Gleznotāja Olita Gulbe-Ģērmane: “Es vispār esmu dabists!” 

8. augustā Jūrmalas muzejā Majoros atklāja gleznotājas Olitas Gulbes-Ģērmanes jubilejas izstādi. Viņai šogad 60 – noapaļojies iegansts parunāt par paveikto plašāk, tāpēc vēl pirms svinīgā notikuma viesojāmies pie mākslinieces viņas mājā, Bigauņciemā.

Pie Šlokenbekas muižas remontē ceļu 

Šonedēļ SIA «Strabag» remontē ceļu, kas ved gar Šlokenbekas muižu, lai atvieglotu ne vien braukšanu transportlīdzekļiem, bet arī iešanu gājējiem. Kā vieniem, tā otriem problēmas radīja prāvās bedres.

Lāpu skrējienam «Apkārt Latvijai» pieteikušies vairāk nekā 2000 dalībnieku 

Lāpu skrējienam gar Latvijas robežu «Apkārt Latvijai» pieteikušies jau vairāk nekā 2000 Latvijas iedzīvotāju, starp kuriem ir vairāki 1992. gada lāpu skrējiena dalībnieki.

Troksnis Tukuma lidlaukā – neizbēgams; plāno lidojumu skaitu palielināt līdz 6000 gadā (66)

6. augustā Tukuma novada domes zālē iedzīvotāji apsprieda ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu, kurā aprakstīta Tukuma lidostas jeb lidlauka «Jurmala Airport» paplašināšanas iecere.

Nedēļas nogale Tukuma apkārtnē – ar viduslaiku elpu 

Šajā – otrajā augusta – nedēļas nogalē jau tradicionāli galvenais notikums Tukuma pusē ir Viduslaiku svētku svinēšana Jaunpils pilī. Sestdien, 10. augustā, karstākajā kāzu laikā Jaunpils pils kungs ir nolēmis izprecināt savu cimperlīgo meitu.

Smārdes pagasta «Medņos» apmeties zivju ērglis (1)

5. augusta rītā Smārdes pagasta Lielā ciema «Medņos» uzradās negaidīts viesis – apgredzenots ērglis. Putns no «Medņu» saimnieka Kazimira Seiksta nav baidījies. No ārpuses putnam nekādus ievainojumus neredzot.

Tēlniekam Oļegam Skarainim – 90 

5. augusta vakarā Ragaciema «Skarās» pulcējās viesi no tuvienes un tālienes, jo šīs skaistās vietas īpašnieks, tēlnieks Oļegs Skarainis svinēja savu 90. dzimšanas dienu.

«Stiga RM» – divkārtējie Smārdes sporta svētku uzvarētāji (1)

Sestdien, 27. jūlijā, Smārdē aizvadīti 2013. gada sporta svētki, kuros šoreiz startēja septiņas komandas – «Nav svarīgi», «Runasvīri», «Sapļaki», «Vienalga», «Zaļie», «Stiga RM» un «Nesaki man bizū». Par svētku rezultātiem mums ziņo pagasta sporta dzīves vadītājs Sandis Čilipāns.

Latvijas tēlnieku leģendai, ragaciemniekam Oļegam Skarainim – 90 

5. augustā Ragaciema «Skarās» savos 90 tiks sveikts tēlnieks Oļegs Skarainis. Joprojām viņš ir leģenda Latvijas tēlnieku saimē – joprojām darbīgs dažādu ideju īstenotājs. Mēs īsi pirms jubilejas viesojāmies pie mākslinieka, lai nedaudz atskatītos uz piedzīvoto, paveikto un parunātu arī par iecerēm.

Šlokenbekas muižā notiek arheoloģiskie izrakumi 

Pie Šlokenbekas muižas notiek arheoloģiskie izrakumi. Šeit strādā Latvijas Vēstures institūta arheoloģiskā ekspedīcija. To vada vēstures zinātņu doktors Rūdolfs Brūzis un vēstures zinātņu maģistre Una Cine.

3. un 4. augustā Ķemeru nacionālajā parkā notiks īstā siena talka 

3. augustā 10.30 – talka Jūrmalas pilsētā, Slokas apkārtnē. Programmā: siena grābšana aptuveni 4 h garumā, izmantojot koka grābekļus (tiks nodrošināti uz vietas)

Pasākumu kalendārs

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Ēst gatavošana «Naglā» 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:00

Kino Kandavā 

2019.04.24 | 17:00

Mezglošana Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool