Otrdiena, 2019. gada 19. februāris
Zane, Zuzanna

Pašvaldībām jāvienojas ar «Latvijas valsts mežiem» par Melnezera labiekārtošanu (10)

Piektdien, 18. oktobrī, Tukumā, pie Melnezera satikās gandrīz visas ieinteresētās puses, kas ir vai nu atbildīgas par ezera apkārtni, vai arī vēlas tās apkārtnē iesākt ko noderīgu. Tieši ar tādu mērķi uz šo tikšanos bija nākusi jaunizveidotā biedrība «Dabas atmoda», kas plāno izstrādāt projektu ezera apkārtnes labiekārtošanai.

Jūrmala no Rojas līdz Lapmežciemam piesārņota ar parafīnu 

Jau 8. oktobrī pamanīts un masu medijos ziņots, ka Rīgas jūras līča piekrastē, posmā no Lapmežciema līdz Rojai, atrasta izskalota iedzeltena viela, kas sākumā tika noturēta par palmu eļļu. Piekrastes pašvaldībām nedēļas nogalē tika uzdots organizēt vielas savākšanu. Kopumā savākti vairāk nekā 100 maisi, tostarp puse no tiem – Rojas novadā.

Skolotāja, 3 bērnu māte, mežā atstāj piesietu suni, jo mašīnā trūcis vietas… sēnēm (27)

11. oktobrī Tukuma tiesā notika tiesas sēde – kriminālprocess par 2012. gada septembra notikumiem Engures kempingā «Vecupe», kur, atpūtas sezonai beidzoties, kempinga nomalē atpūtnieki bija pie koka piesējuši un atstājuši savu suni – amerikāņu Stradfordšīras terjeru Redo.

Engurē viesojas Šveices vēstnieks Latvijā 

Šodien, 16. oktobrī, Engures vidusskolā pieņēma internāta ēkai uzstādīto automātisko ugunsaizsardzības sistēmu. Šis darbs paveikts Latvijas un Šveices sadarbības programmas ietvaros. Ugunsdrošības sistēmas pieņemšanai skolā rīkoja svinīgu pasākumu, kurā piedalījās Šveices vēstnieks Latvijā Markuss Niklauss Pauls Dutlijs.

«Latvijas dzelzceļš» izglītos skolēnus, lai mazinātu negadījumu skaitu uz sliedēm 

Šobrīd, kad ātrāk iestājas tumsa, satiksmē jābūt īpaši uzmanīgiem – uzskata a/s «Latvijas dzelzceļš» pārstāvji, kas uzsākuši izglītojošu kampaņu Latvijas skolās. 10. oktobrī Smārdes pamatskolā jaunākajām klasēm par drošību uz dzelzceļa stāstīja a/s «Latvijas dzelzceļš» sabiedrisko attiecību speciāliste Māra Baumane.

Smārdē iecerēts būvēt biogāzes ražotni (3)

Septembra domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu nodot sabiedriskai apspriešanai biogāzes ražotnes un koģenerācijas stacijas būvniecību Smārdes industriālajā parkā. Biogāzes staciju gatavojas būvēt SIA «EcoBeta». Objektu paredzēts uzbūvēt līdz 2014. gada beigām.

Tukuma un Engures novadu skolēni skrien rudens krosu /FOTO/ (4)

Šodien, 8. oktobrī, Tukumā pie kartingu trases Putniņu meža celiņos rudens krosā sacentās Tukuma un Engures novadu skolu vieglatlēti. Sacensības rīkoja un tiesāja Tukuma novada Izglītības pārvaldes sporta metodiķe Ina Užule, sporta skolotāji Guntis Auziņš un Aldis Čākurs.

Dzeja un svētki Engurē 

Lai gan pieņemts, ka tieši septembris – Raiņa dzimšanas dienas mēnesis – ir dzejas laiks, šogad Engurē dzejas draugi un citi interesenti pulcējās oktobra pirmajā dienā ne tikai lai tiktos ar dzeju, bet arī lai atzīmētu Starptautisko veco ļaužu dienu.

Šajā nedēļas nogalē – Eiropas putnu vērošanas dienas 

5. un 6. oktobrī Eiropas putnu vērošanas dienu «EuroBirdwatch 2013» ietvaros dažādās Latvijas vietās notiks 22 organizēti pasākumi, kuros ikvienu dabas draugu aicina piedalīties Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) un Dabas aizsardzības pārvalde.

Milzkalnē komunālo pakalpojumu parāds sasniedz 35 tūkstošus latu /papildināts ar VIDEO/ (9)

No šodienas, 3. oktobra, Engures novada Milzkalnē tiks pieslēgta apkure, taču ir vēl cita bēda: ne visi godprātīgi maksā par komunālajiem pakalpojumiem, viņu parādus pagaidām ir nosegusi pašvaldība. Bija vasara un laiks parādus nokārtot, taču situācija šajā jomā joprojām nav uzlabojusies.

Saimniek, atsaucies! (1)

Vairākas dienas «Valguma pasaules» (Engures novads) ceļa gala apkaimē nosalis, nobijies un izbadējies klīda dalmācietis. Klīda, līdz viņu pamanīja un par nelaimē nonākušo dzīvnieku patversmei paziņoja Šlokenbekas muižas pārvaldniece.

Marihuānas audzētava neesot sadarbojusies ar Tukuma lidostu (16)

Smārdes industriālajā parkā atklāta marihuānas ražotne. Pagājušas vairākas dienas. Vēlējāmies uzzināt, kāds par notikušo ir pašvaldības viedoklis, kādi secinājumi izdarīti, kā iecerēts rīkoties turpmāk. Tāpēc uz sarunu aicinājām Engures novada domes priekšsēdētāju Gundaru Važu un izpilddirektoru Imantu Valeru.

Aizvadītas veiksmīgas makšķerēšanas sacensības 

Nu jau par tradīciju kļuvušas makšķerēšanas sacensības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, ko organizē Latvijas Makšķernieku asociācijas aktīvists Valērijs Morozs. Šajās sacensībās aizvien aktīvi piedalās arī Tukuma invalīdu biedrības pārstāvji.

Sportiski aktīva nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē 

Šajā nedēļas nogalē Tukuma puse pulcēs soļotājus, riteņbraucējus un autobraucējus, kā arī viņu līdzjutējus. Sestdien, 21. septembrī, jau no 9.00 rītā pie Tukuma ledus halles, Stadiona ielā 3, Tukumā norisināsies Modra Liepiņa kausa izcīņa soļošanā.

Jūrā pie Ragaciema iepūš kaitbordistu 

Vakar, īsi pirms 16.00 Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta (JSF KAD) Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Riga) saņēma informāciju, ka jūrā pie Ragaciema iepūsts kaitbordists un paša spēkiem netiek krastā.

Pasākumu kalendārs

2019.02.19 | 18:00

Iedzīvotāju sapulce Jauntukumā 

2019.02.20 | 11:00

Izstāde Pūrē 

2019.02.20 | 18:00

Iedzīvotāju sapulce Jauntukumā 

2019.02.20 | 19:00

Galda teniss Smārdē 

2019.02.20 | 19:30

Volejbols Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool