Trešdiena, 2018. gada 26. septembris
Kurts, Knuts, Gundars

Dzeja un svētki Engurē 

Lai gan pieņemts, ka tieši septembris – Raiņa dzimšanas dienas mēnesis – ir dzejas laiks, šogad Engurē dzejas draugi un citi interesenti pulcējās oktobra pirmajā dienā ne tikai lai tiktos ar dzeju, bet arī lai atzīmētu Starptautisko veco ļaužu dienu.

Šajā nedēļas nogalē – Eiropas putnu vērošanas dienas 

5. un 6. oktobrī Eiropas putnu vērošanas dienu «EuroBirdwatch 2013» ietvaros dažādās Latvijas vietās notiks 22 organizēti pasākumi, kuros ikvienu dabas draugu aicina piedalīties Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) un Dabas aizsardzības pārvalde.

Milzkalnē komunālo pakalpojumu parāds sasniedz 35 tūkstošus latu /papildināts ar VIDEO/ (9)

No šodienas, 3. oktobra, Engures novada Milzkalnē tiks pieslēgta apkure, taču ir vēl cita bēda: ne visi godprātīgi maksā par komunālajiem pakalpojumiem, viņu parādus pagaidām ir nosegusi pašvaldība. Bija vasara un laiks parādus nokārtot, taču situācija šajā jomā joprojām nav uzlabojusies.

Saimniek, atsaucies! (1)

Vairākas dienas «Valguma pasaules» (Engures novads) ceļa gala apkaimē nosalis, nobijies un izbadējies klīda dalmācietis. Klīda, līdz viņu pamanīja un par nelaimē nonākušo dzīvnieku patversmei paziņoja Šlokenbekas muižas pārvaldniece.

Marihuānas audzētava neesot sadarbojusies ar Tukuma lidostu (16)

Smārdes industriālajā parkā atklāta marihuānas ražotne. Pagājušas vairākas dienas. Vēlējāmies uzzināt, kāds par notikušo ir pašvaldības viedoklis, kādi secinājumi izdarīti, kā iecerēts rīkoties turpmāk. Tāpēc uz sarunu aicinājām Engures novada domes priekšsēdētāju Gundaru Važu un izpilddirektoru Imantu Valeru.

Aizvadītas veiksmīgas makšķerēšanas sacensības 

Nu jau par tradīciju kļuvušas makšķerēšanas sacensības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, ko organizē Latvijas Makšķernieku asociācijas aktīvists Valērijs Morozs. Šajās sacensībās aizvien aktīvi piedalās arī Tukuma invalīdu biedrības pārstāvji.

Sportiski aktīva nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē 

Šajā nedēļas nogalē Tukuma puse pulcēs soļotājus, riteņbraucējus un autobraucējus, kā arī viņu līdzjutējus. Sestdien, 21. septembrī, jau no 9.00 rītā pie Tukuma ledus halles, Stadiona ielā 3, Tukumā norisināsies Modra Liepiņa kausa izcīņa soļošanā.

Jūrā pie Ragaciema iepūš kaitbordistu 

Vakar, īsi pirms 16.00 Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta (JSF KAD) Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Riga) saņēma informāciju, ka jūrā pie Ragaciema iepūsts kaitbordists un paša spēkiem netiek krastā.

Engures novadā atsavina ievērojamu daudzumu marihuānas, aizturētas divas personas /FOTO/ (35)

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvade informē, ka 16.septembrī Tukuma iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki sadarbībā ar VID Muitas Kriminālpārvaldes darbiniekiem kriminālprocesa ietvaros, sankcionētas kratīšanas laikā vienā no angāriem Engures novada Smārdes pagastā atsavinājuši lielu daudzumu marihuānas.

Medus dienā Engurē /FOTO/ 

Pagājušajā gadā Latvijas Biškopības biedrībā aizsāka jaunu tradīciju organizēt Medus dienu dravā. Šajā pasākumā ikvienam ir iespēja iepazīties ar dravu, ar darbiem, kas dravā veicami, kā arī ar biškopības produkciju un citiem ar nozari saistītiem jautājumiem.

Izbaudi pasākumiem krāšņu nedēļas nogali Tukuma pusē 

Visā Latvijā plaši tiek atzīmētas Dzejas dienas un arī Tukums nav izņēmums. Dzeja tiks lasīta 2 dienu garumā, sākot no piektdienas, 13. septembra, 20:00, kur dzelzceļa stacijā Tukums I tiks atklāta vēsturiska fotogrāfiju izstāde un jaunieši lasīs dzeju.

Latvijas bitenieki aicina apmeklēt dravas Medus dienā 14. septembrī 

Pagājušajā gadā Latvijas Biškopības biedrība (LBB) aizsāka jaunu tradīciju – Medus dienu dravā, kad viesojoties pie biškopja bija iespējams iegūt zināšanas par bitēm, biškopja profesijas noslēpumiem, dažādām medus šķirnēm, uzzināt kā rodas medus, degustēt un iegādāties to.

Engures triatlona klubs noslēdz savu pirmo sezonu 

Engures triatlona klubs 31. augustā Ventspilī piedalījās triatlona sezonu noslēdzošajās sacensības «Latvijas atklātais čempionāts» un «Baltijas Jūras kausa» izcīņa triatlona sprinta distancē, tādējādi noslēdzot savu debijas sezonu šai nebūt ne vieglajā izturības sporta veidā.

Smārdes bibliotēkā apskatāmas gleznu izstādes «Krāsaina vasara» un «Gadalaiki» 

Smārdes bibliotēkā viesojās mākslinieki, brālis un māsa – Nadežda Izeņova un Vjačeslavs Lavrinovičs. Nadeždas gleznās «Krāsaina vasara» pasākuma apmeklētāji varēja apskatīt jau ilgāku laiku, taču Vajčeslava akvareļi tiks nodoti skatītāju vērtējumam tuvākajās dienās.

Engures novadā pirmklasnieku vecākiem izmaksās Ls 20 

Engures novada domes sēde 20. augustā deputāti nolēma to skolēnu vecākiem (par Engures novadā deklarētu bērnu), kas pirmo reizi uzsāks skolas gaitas, 1. septembrī izmaksāt vienreizēju materiālu palīdzību 20 latu apmērā.

Pasākumu kalendārs

2018.09.26 | 13:00

Seminārs par atkarībām Cērē 

2018.09.26 | 13:00

Dzejas dienas Džūkstē 

2018.09.26 | 17:00

Rokdarbi Kandavā 

2018.09.26 | 18:00

Vingrošana «Naglā» Kandavā 

2018.09.26 | 19:00

Pirmais kora mēģinājumus Slapmē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool