Trešdiena, 2018. gada 19. septembris
Verners, Muntis

Engures novadā no jaunā gada sadārdzināsies komunālie maksājumi (2)

Milzkalnes iedzīvotāji savās pasta kastītes ir saņēmuši paziņojumus, ka SIA «Strabag», kas nodrošina daudzdzīvokļu mājas ar siltumu, veicis siltumenerģijas ražošanas izmaksu aprēķinu un nolēmis paaugstināt tarifu. Līdz 1. janvārim par siltumu maksājam Ls 37,30 par megavatstundu, bet no 1. janvāra būs jāmaksā Ls 40,69.

Smārdes deju kolektīvam «Jampadracis» – 15 gadi (2)

7. decembī Smārdes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs «Jampadracis» svinēja savu 15. dzimšanas dienu. Smārdes kultūras centrā pulcējās jubilejas viesi, apsveicēji un vienkārši deju kolektīvu sniegtā koncerta baudītāji.

Medaļa un goda raksti engurniekiem 41. mākslas konkursā «Lidice» 

Novembra sākumā pasākumā, kuru rīkoja Čehijas vēstniecība Latvijā, ar svinīgu Čehijas Republikas vēstnieka vietnieka uzrunu tika sveikti bērni no visas Latvijas. Viņus godināja arī pārstāvji no Rīgas domes un Izglītības ministrijas par nopelniem 41. Starptautiskajā bērnu mākslas konkursa – izstādes LIDICE 2013 pēdējās, trešās kārtas sasniegumiem.

Lapmežciemā vilki sakož pie ķēdes piesietus suņus (4)

Lasītājs jautā: – Dzirdējām, ka Lapmežciemā divās mājās vilki saplosījuši suņus, kas bijuši piesieti pie ķēdes. Gribētu par to uzzināt kaut ko vairāk. Cik droši varam pārvietoties pa Lapmežciemu? Lapmežciema pagasta pārvaldes vadītāja Dace Galandere notikušo apstiprināja.

Engures būvvalde: ‘Par Tukuma lidostu reālu bažu šobrīd nav’ (3)

Ekonomikas ministrija uzdevusi pašvaldību būvvaldēm apsekot sabiedriskās nozīmes ēkas, lai pārliecinātos, ka ievēroti visi normatīvi. Kā tas norit Engures novadā, to sarunā lūdzām skaidrot novada būvvaldes vadītājai Dacei Dēliņai.

Valsts svētki Engurē /FOTO/ 

Valsts svētkos Engures pagasta iedzīvotājus uz svinībām kultūras namā aicināja Liepājas Zvanu ansamblis. Tā sniegums kopīgā montāžā ar kultūras nama daiļlasītāju sniegumu un fotoprojekcijām veidoja vienotu uzvedumu «Ticēsim, viss vēl ir nākotnē» veltītu Latvijai.

Valsts 95. gadadienas svinības Lapmežciemā (1)

Lapmežciema tautas namā notika Latvijas Republikas 95. gadadienai veltīts svinīgs sarīkojums. To atklāja tautas nama vokālais sieviešu ansamblis un Liepājas teātra aktrise Sigita Jevgļevska. Pēc kopīgi nodziedātas himnas «Dievs, svētī Latviju» uzrunu teica Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa.

Dejotāji aicina ziedot Tukuma dzīvnieku patversmei (1)

Aicina līdz 18. novembrim ziedot dzīvnieku patversmei Tukumā. Patversmei noderētu kaķu kastes, plastmasas bļodas, rotaļlietas, pavadas, kakla siksniņas, barība kucēniem («Royal canin»), barošanai nepieciešamie trauki, nolietoti palagi un lieli dvieļi.

Pašvaldībām jāvienojas ar «Latvijas valsts mežiem» par Melnezera labiekārtošanu (10)

Piektdien, 18. oktobrī, Tukumā, pie Melnezera satikās gandrīz visas ieinteresētās puses, kas ir vai nu atbildīgas par ezera apkārtni, vai arī vēlas tās apkārtnē iesākt ko noderīgu. Tieši ar tādu mērķi uz šo tikšanos bija nākusi jaunizveidotā biedrība «Dabas atmoda», kas plāno izstrādāt projektu ezera apkārtnes labiekārtošanai.

Jūrmala no Rojas līdz Lapmežciemam piesārņota ar parafīnu 

Jau 8. oktobrī pamanīts un masu medijos ziņots, ka Rīgas jūras līča piekrastē, posmā no Lapmežciema līdz Rojai, atrasta izskalota iedzeltena viela, kas sākumā tika noturēta par palmu eļļu. Piekrastes pašvaldībām nedēļas nogalē tika uzdots organizēt vielas savākšanu. Kopumā savākti vairāk nekā 100 maisi, tostarp puse no tiem – Rojas novadā.

Skolotāja, 3 bērnu māte, mežā atstāj piesietu suni, jo mašīnā trūcis vietas… sēnēm (27)

11. oktobrī Tukuma tiesā notika tiesas sēde – kriminālprocess par 2012. gada septembra notikumiem Engures kempingā «Vecupe», kur, atpūtas sezonai beidzoties, kempinga nomalē atpūtnieki bija pie koka piesējuši un atstājuši savu suni – amerikāņu Stradfordšīras terjeru Redo.

Engurē viesojas Šveices vēstnieks Latvijā 

Šodien, 16. oktobrī, Engures vidusskolā pieņēma internāta ēkai uzstādīto automātisko ugunsaizsardzības sistēmu. Šis darbs paveikts Latvijas un Šveices sadarbības programmas ietvaros. Ugunsdrošības sistēmas pieņemšanai skolā rīkoja svinīgu pasākumu, kurā piedalījās Šveices vēstnieks Latvijā Markuss Niklauss Pauls Dutlijs.

«Latvijas dzelzceļš» izglītos skolēnus, lai mazinātu negadījumu skaitu uz sliedēm 

Šobrīd, kad ātrāk iestājas tumsa, satiksmē jābūt īpaši uzmanīgiem – uzskata a/s «Latvijas dzelzceļš» pārstāvji, kas uzsākuši izglītojošu kampaņu Latvijas skolās. 10. oktobrī Smārdes pamatskolā jaunākajām klasēm par drošību uz dzelzceļa stāstīja a/s «Latvijas dzelzceļš» sabiedrisko attiecību speciāliste Māra Baumane.

Smārdē iecerēts būvēt biogāzes ražotni (3)

Septembra domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu nodot sabiedriskai apspriešanai biogāzes ražotnes un koģenerācijas stacijas būvniecību Smārdes industriālajā parkā. Biogāzes staciju gatavojas būvēt SIA «EcoBeta». Objektu paredzēts uzbūvēt līdz 2014. gada beigām.

Tukuma un Engures novadu skolēni skrien rudens krosu /FOTO/ (4)

Šodien, 8. oktobrī, Tukumā pie kartingu trases Putniņu meža celiņos rudens krosā sacentās Tukuma un Engures novadu skolu vieglatlēti. Sacensības rīkoja un tiesāja Tukuma novada Izglītības pārvaldes sporta metodiķe Ina Užule, sporta skolotāji Guntis Auziņš un Aldis Čākurs.

Pasākumu kalendārs

2018.09.18 | 10:00

Praktiska nodarbība CV rakstīšanā 

2018.09.18 | 17:00

Treniņš Kandavā 

2018.09.18 | 18:00

Vingrošana Zemītē 

2018.09.19 | 10:00

Izrāde Slampē 

2018.09.19 | 10:00

Multiplikācijas filma Zemītē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool