Vera, Vaira, Vairis

Bīstamākais “melnais punkts” Latvijā – Ventspils šosejas krustojums ar Jelgavas–Tukuma ceļu (14)

Valsts a/s «Latvijas Valsts ceļi» (LVC) sagatavojusi jaunu valsts autoceļu “melno punktu” karti. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, „melno punktu” skaits ir samazinājies un 2011.-2013. gadā uz valsts ceļiem ir konstatēti 58 “melnie punkti”.

Tukuma lidostas darbības paplašināšana neesot pieļaujama (109)

Pērnā gada nogalē Vides pārraudzības valsts birojs (VPVB) atzinis par nepieļaujamu plānoto Tukuma lidostas darbības paplašināšanu, liecina informācija biroja interneta mājas lapā.

Kandavas un Engures novadā nelikumīgi cērt eglītes (6)

Kā redakcijai pastāstīja Kandavas pašvaldības policijas priekšnieks Rihards Zariņš, aizvadītajā nedēļā Kandavas «Liepās», vēl pilsētas robežās, nozāģēta 6 m augsta dižegle (kultivēta dekoratīva egļu pasuga).

Sveikti Engures novada veiksmīgākie uzņēmēji /FOTO/ (1)

5. decembrī Milzkalnes tautas namā Engures novada dome rīkoja balli uzņēmējiem, lai pateiktos par sadarbību, čaklo nodokļu maksāšanu un darba vietu radīšanu iedzīvotājiem.

Valguma ezerā noslīcis zemledus makšķernieks (2)

9. decembrī 16:26 VUGD saņēma satrauktu zvanu par to, ka radinieks no rīta aizgājis makšķerēt un šobrīd vairs nav sazvanāms un uz ezera ir redzamas viņa drēbes. Ugunsdzēsēji glābēji devās uz Valguma ezeru Engures novadā un redzēja, ka apmēram 100 m attālumā no krasta blakus āliņģim ir redzama makšķernieka kaste un apģērbs.

Policijas 96. gadadienā sveikti Tukuma likuma sargi /FOTO/ 

Piektdien, 5. decembrī, sava dienesta 96. gadskārtu atzīmē Valsts policija un daudzviet par godu šim notikumam tiek rīkoti vairāki svinīgie pasākumi. Bet VP Zemgales reģionālās pārvaldes Tukuma nodaļas darbinieku svinīgā līnija un labāko apbalvošana Tukuma domes konferenču zālē notika vakar, 4. decembrī.

Uz Rīgas zoodārzu pārvietots 21 gadu Ragaciemā turētais lācis (5)

Otrdien, 2. decembrī, uz Rīgas Zooloģisko dārzu pārvietots lācis, kurš 21 gadu turēts nebrīvē privātīpašumā Engures novada Ragaciemā. Lācis, kuru saimnieks Aivars Ritenieks nosaucis par Bargo, šajā īpašumā nonācis pirms aptuveni 21 gada, kad tas piedzimis kādai cirka lācenei un cirka vadība nolēmusi dzīvnieku nepaturēt.

Kultūras darbinieku diena Kandavā /FOTO/ (8)

Šodien, 28. novembrī, Kandavas kultūras namā notika kultūras darbinieku dienas sarīkojums, kurā darba jubilejās godināja kultūras darbiniekus.

Lapmežciema skolai 150 

Piektdien, 15. novembrī Lapmežciema pamatskola svinēja savu 150. dzimšanas dienu.

Kāpēc virs Tukuma zemu lido lidmašīna? (29)

Jautā lasītājs: – Piektdien, 14. novembrī, virs Tukuma visu dienu zemu lidinās lidmašīna. Tā nav tā saucamā, kāda no mums jau pazīstamajām bitēm, bet gan pavisam citāda. Tāda kā pasažieru, bet mazāka.

Lāčplēša diena Engures novadā /FOTO/ (1)

Lāčplēša dienas svinības notika Smārdes pagastā pie Kārļa Zāles pieminekļa kritušajiem strēlniekiem. Piemiņas brīža dalībnieki sagaidīja skolēnu lāpu gājienu no Smārdes pamatskolas. Milzkalnes tautas nama vadītāja Ilze Vekšina skandēja Leonīda Breikša dzeju, Milzkalnes sākumskolas skolēni dziedāja un deklamēja, uzstājās arī folkloras kopa «Milzkalnieki».

Šlokenbekas muižā aizvadīta romantiska Leģendu nakts /FOTO/ 

Sestdien, 25. oktobrī, Šlokenbekas muižā bija Leģendu nakts. Jau ienākot muižā pa ziemeļu vārtiem, pasākuma apmeklētājus sagaidīja ekrāns, kur pasākuma organizatori bija ekranizējuši leģendu par dzirnavnieka meitu un Šlokenbekas un Durbes barona dēlu Matiasu

Tukumā noticis pirmais kamermūzikas festivāls /FOTO/ (1)

«Rudens krāsas mūzikā» izskanējis. Muzikālo saietu rosināja un rīkoja Tukuma Mūzikas skolas skolotāji. Piedalījās jaunie mūziķi no Auces, Tukuma, Ozolnieku un Salgales Mūzikas skolām, Jelgavas Mūzikas vidusskolas, Engures un Iecavas Mūzikas un mākslas skolām.

Engurē iekārtota jauna atpūtas vieta (5)

Engures kultūras nama apkārtne guvusi jaunu atpūtas vietu ar akmeni, celiņiem un soliņiem skvērā. Projekts «Engures ciema teritorijas labiekārtošana» ir realizēts. Tas finansēts no Eiropas Savienības līdzekļiem.

Durbes mikrorajonā īpašnieki sakārto patvaļīgi izbraukāto zemi (18)

Jautā lasītājs: – Pirms divām nedēļām gāju pastaigāt no Jauntukuma lejā uz Durbes pili – pa to trotuāriņu. Pa labi pirmā iela puskalnā aiziet gar privātmājām uz Dzirnavu ezeru pie Tīles. Ieliņas nosaukumu nezinu, bet pie ceļa tā sazarojas – iznāk tāds kā «Y» veida krustojums.

Pasākumu kalendārs

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool