Svētdiena, 2018. gada 18. novembris
Doloresa, Aleksandrs

Tautas lietišķās mākslas studijas «Engure» audējām – apaļas jubilejas 

Marts un aprīlis ir apaļo jubileju laiks piecām Tautas lietišķās mākslas studijas «Engure» meistarēm – Zitai Ābelei – 60, Dacei Čikstei – 70, Maijai Veinbergai – 80, bet Milijai Linkenai un Lilijai Židovai – abām 90.

Konkurss 5. klasēm «Esi gudrs – būsi vesels!» – Tukumā /FOTO/ 

Otrdien, 15. aprīlī, Tukuma kultūras namā norisinājās jau trešais konkurss 5. klasēm «Esi gudrs – būsi vesels!», kuru Tukuma, Engures un Jaunpils novada skolēniem rīko Kurzemes Mutes veselības centrs sadarbībā ar Tukuma novada Izglītības pārvaldi.

Rekordliels dalībnieku skaits «Cross Country» sacensībās Ķesterciemā (1)

Sestdien, 12. aprīlī, Ķesterciemā Bušu karjera trasē norisinājās «Cross Country» Latvijas un Baltijas čempionāta 1. posms. Sacensības organizēja Arvis Bumbiers, «JVE MotoTeam» un «Motosports RT».

Kā Tukuma lidlauka darbības paplašināšana ietekmēs vidi (43)

9. aprīlī Smārdē un 10. aprīlī Tukumā tika publiski apspriests, kā Tukuma lidlauka darbības paplašināšana ietekmēs vidi. Kā klātesošiem stāstīja novērtējuma izstrādātāja – SIA «Latekoil» pārstāvis Valdis Feldbergs, iepriekš bija modelēta lidostas darbība bez speciāliem nosacījumiem.

Engurnieks Andris Ābele saņem mecenāta Edvīna Samuļa stipendiju par izcilību (2)

Aprīļa sākums ar negaidītu un priecīgu ziņu pārsteidza 19 studentus no dažādām Latvijas augstskolām – viņiem tika piešķirta ziedotāja Edvīna Samuļa stipendija par izcilību.

Kur tu esi, mans saimniek?! (3)

Pirmdien, 24. martā, 19.00 ceļa posmā Klapkalnciems-Ragaciems, mežā atrasts vilka tipa suns, kuram ap kaklu bija brezenta siksna. Suns ir labi barots, taču mežā gulēja bezspēkā.

Engures Mūzikas un mākslas skolai – 20 /FOTO/ (5)

Sestdienas, 15. marta, vakars bija vējains un puteņoja, tomēr tas netraucēja Engures Mūzikas un Mākslas skolas skolotājiem, audzēkņiem un viņu vecākiem, viesiem, visiem laba vēlētājiem no tuvienes un tālienes ierasties uz skolas 20 gadu jubilejas koncertu un balli.

Laukos sākušās traktortehnikas apskates 

Kaut gan mūs pārsteidzis tāds pamatīgāks cīruļputenis, tomēr laukos gatavojas gaidāmajai pavasara un vasaras darbu sezonai. Lai lielie pavasara lauku darbi varētu sākties, traktortehnikai jābūt darba kārtībā – tā atrādāma valsts inspektoriem ikgadējā tehniskajā apskatē.

Gaļas pārstrādes cehs «Smārde» jaunās normas nespēšot izpildīt… (6)

2015. gadā SIA «GPC Smārde» apritēs 30 gadi kopš uzņēmuma atvēršanas. Sākumā tas bija kolhoza «Nākotne» cehs, kurā ražoja desas. Kad laiki mainījās, 1992. gadā uzņēmumu privatizēja tā darbinieki un uzņēmums ieguva pašreizējo nosaukumu.

Bērnudārzā «Ķipari» Smārdē noticis karnevāls /FOTO/ 

Piektdienaa, 14. februāris, Smārdes pirmsskolas izglītības iestādē «Ķipari» bija īpaša. Abās divgadīgo un trīsgadīgo bērnu grupiņās audzēkņi ar audzinātājām un auklītēm bija saposušies maskās, lai piedalītos karnevālā.

Engurē un Kandavā visvairāk “ēnoti” policisti 

Engures un Kandavas novados, tāpat kā citviet Latvijā, trešdien, 12. februārī, norisinājās Ēnu diena. Tās mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar dažādām profesijām, ar darba ikdienu.

Gleznotājai Jolantai Balodei – 50 (1)

8. februārī Engures saieta namā atklāj gleznotājas Jolantas Balodes jubilejas izstāde. Viņa ir savējā Tukuma Tēlotājmākslas studijā un čakls darbarūķis trijās mācību iestādēs (tostarp Engures Mākslas un mūzikas skolā)

Lapmežciemā atklāj skolēnu lietišķās mākslas izstādi /FOTO/ 

6. februārī Lapmežciema muzejā atklāja skolēnu lietišķās mākslas izstādi – keramika, kokapstrādes darbiņi, tekstilmākslas darinājumi un floristikas kompozīcijas, dūraiņi un zeķes, spilveni un lakati, krāsu kompozīcijas, šalles un paklājiņi, kārbiņas, piespraudes, apgleznotas pudeles.

Pagasti, kas atrodas Ventspils šosejas malā, sabrauc Milzkalnē /FOTO/ 

Sestdienas, 25. janvāra, vakarā Milzkalnes tautas namā uz tikšanos pasākumā «Liela, gara tēva josta» sabrauca visu to pagastu, kas atrodas Ventspils šosejas malā, pārstāvji. Ventspils šosejas malā esot seši novadi un 19 pagasti.

ACULIECINIEKS: Aizrautīgie hokejisti Smārdē 

Kamēr degunos un sārtajos vaigos ārā kniebj sals, tikmēr bars puišu steidz izmantot katru minūti, lai uzspēlētu hokeju svaigā gaisā uz lielā dīķa ledus! Ik pa laikam iemalko siltu tēju no līdzi paņemtā termosa un spēle var atsākties, un tā viņiem nav tikai izklaide vai hobijs, bet tā ir spēle, ko spēlē ar visu sirdi…

Pasākumu kalendārs

2018.11.18 | 11:00

Svētku skrējiens Tukumā 

2018.11.18 | 11:00

Simtgades velobrauciens Pūrē 

2018.11.18 | 11:00

Valsts svētki Tukumā 

2018.11.18 | 15:30

Valsts svētki Kandavā 

2018.11.18 | 19:00

Valsts svētki Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool