Oļegs, Vineta

Masļeņica pie Melnezera Tukumā /FOTO/ (26)

Svētdien, 13. martā, pie Melnezera Tukumā pulcējās rekordliels Masļeņicas svinētāju skaits. Jau tradicionāli jeb trešo gadu pēc kārtas par kopīgu un simbolisku ziemas pavadīšanu, pavasara un pareizticīgo gavēņa sagaidīšanu nenoguruši rūpējās biedrības «Dabas atmoda» biedri.

Zemgales un Vidzemes skolu ansambļi dzied Tukumā konkursā «Balsis» 

10. martā Tukuma 2. pamatskolā norisinājās vokālās mūzikas konkursa «Balsis 2016» 2. kārta, kas pulcēja 28 vokālos ansambļus no Zemgales reģiona un Vidzemes. Šogad šim konkursam aprit jau 10 gadu.

Engures novada iedzīvotājus uztrauc nedrošība mājās un uz ielas (3)

Apšuciema un Plieņciema iedzīvotāji pauduši savu uztraukumu par to, ka abos ciemos regulāri tiek apzagti privātīpašumi. Bijis arī gadījums, ka saimnieks bijis mājās un dzirdējis, kā viņa īpašumā notiek ielaušanās… Tamdēļ 3. martā Apšuciema skolā notika

Folkloras kopai «Milzkalnieki» – 20 /FOTO/ 

5. martā Šlokenbekas muižā folkloras kopa «Milzkalnieki» svinēja savu 20. dzimšanas dienu. Uz jubilejas pasākumu bija sabraukuši viesi no tuvienes un tālienes, pavisam 11 folkloras kolektīvi

Lapmežciemā darbu sākusi jauna bibliotekāre 

Lapmežciema bibliotēkas vadību savās rokās nu ņēmusi Vita Klapkalne. Viņa visu savu mūžu esot bijusi šīs bibliotēkas lasītāja. Tāpēc bijusī bibliotekāre Māra Egle, aizejot pelnītā atpūtā, varētu teikt, ka bibliotēku atstājusi drošās rokās.

Apšuciema ceļa malā nocirtīs vairāk nekā 2000 koku (12)

Kad pagājušā gada novembrī VAS «Latvijas valsts ceļi» (LVC) izsludināja iepirkumu valsts reģionālā autoceļa P128 Sloka-Talsi (24,48. km – 32,02. km) pārbūvei, nevienam pat prātā nenāca, ka ilgi gaidītais ceļa remonts līdzi nesīs vairāk nekā 2000 koku nociršanu…

Lapmežciemā bērni izdejojuši koncertu «Būšu liels» /FOTO/ (7)

Ceturtdien, 18. februārī, Lapmežciema tautas namā notika tradicionālā sadancošanās pirmsskolas, 1. un 2. klašu skolēniem «Būšu liels». Koncertē piedalījās mazie dancotāji no Tukuma, Jaunpils un Kandavas novada un arī no kaimiņpagastiem – Engures un Smārdes.

Harijs Jaunzems – rotkalis ar 16 gadu stāžu /FOTO/ 

Harijs Jaunzems: “Esmu Latvijas Amatniecības kameras diplomēts meistars rotkaļa amatā. Ar rotām strādāju 16 gadus. Pirms tam apstrādāju dzintaru, melhioru, sudrabu – pēc savas fantāzijas un patikas. Tad man ienāca prātā, ka vajadzētu uztaisīt senu rotiņu vai piekariņu pašam sev.

Policijai ātri jāreaģē un jābūt pieejamai (14)

Kā katru gadu iesākot, uz sarunu par pērn paveiktajiem darbiem un šī gada aktualitātēm aicinājām Tukuma policijas iecirkņa vadību. Sarunā piedalījās iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs, kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Sandris Stempers un kārtības policijas nodaļas priekšnieks Māris Trēde.

Tukuma Raiņa ģimnāzijā viesojas skolas absolvents Ģirts Rūda (11)

12. februārī Tukuma Raiņa ģimnāzijas vidusskolēni tikās un pusotru stundu runāja ar šīs skolas absolventu, mecenātu, zvērinātu advokātu un pasniedzēju Ģirtu Rūdu. Pareizāk – klausījās viņa stāstu par skolas gadiem, darba pieredzi un trim mācībām, ko līdzšinējās dzīves laikā viņš guvis.

Nepiekļūstot attīrīšanas iekārtām, «Unda» zivju taukus izgāž pļavā (8)

SIA «Unda» tehniskais direktors Pjotrs Žuļins skaidro situāciju: “Bijām spiesti no ražošanas ceha 16 m³ ūdens maisījumu ar zivju taukiem vest uz pļavu tikai tāpēc, ka netikām pie Engures attīrīšanas iekārtām. Atļaujas tā darīt mums nav.”

Meteņdiena Šlokenbekas muižā /FOTO/ (1)

Saplūstot senču un kristīgajam kalendāram, šogad Meteņdiena svinama 9. februārī (divas dienas pirms Lielā gavēņa un vienu dienu pirms Pelnu dienas, kas ir 40 dienas pirms Lieldienām, neieskaitot svētdienas), bet Brīvdabas muzejā un Šlokenbekas muižā to svinēja jau svētdien, 7. februārī.

Uzsāk kriminālprocesu pret Engures mola īpašnieku (3)

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirknī ceturtdien, 4. februārī, uzsākts kriminālprocess par patvarību pret Engures dienvidu mola īpašnieku Mārtiņu Dzenīti.

Engurē izskanējis «Trakās kazas» koncerts /FOTO/ 

22. janvārī Engures vidusskolā un kultūras namā notika gadskārtējie dejotāju svētki un kopā sanākšana «Trakā kaza». Koncertā piedalījās: Tukuma «Luste», Engures «Ungurs» un 7. līdz 9. klašu deju kolektīvs, Tukuma «Pastariņi» un «Palāsītes».

Tukuma lidlaukā drīkst nosēsties līdz pat 120 tonnas smaga lidmašīna (46)

13. janvārī Tukumā un 18. janvārī Smārdē notika sabiedriskās apspriešanas sapulces, kurās tika vērtēta SIA «Sky Port» (līdz 22.10.2015 – SIA «Tukums Airport») ietekme uz vidi, ko varētu radīt lidlauka SIA «Sky Port» vēlme paplašināt darbību.

Pasākumu kalendārs

2019.08.17 | 9:30

Viesatu pagasta svētki 

2019.08.17 | 9:30

Sporta svētki Slampē 

2019.08.17 | 11:00

Kapu svētki Cērē 

2019.08.17 | 11:00

Veselības diena Lestenē 

2019.08.17 | 11:00

Svētki Abavniekos 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool