Marija, Marika, Marina

Jaunpļavās pazūd aitas

Twitter
FaceBook
print
2015. gada 12. augusts 09:57

Piektdien devāmies apciemot Jāni Tēraudu, kurš Jaunpļavās nodarbojas ar aitkopību. Viņš ir arī kooperatīva «Kurzemes Jērs» vadītājs. (Kooperatīvā apvienojušies vairāki mūsu novadu aitkopji.)

Katru gadu pazūd aitas

Agrā piektdienas rītā vilks krietni apskādējis divas aitas. Aitu saplosīšanas šeit, Jaunpļavās, esot salīdzinoši bieža parādība.? Nesen nopirkuši merīnaitas, un arī tās no ganāmpulka pazudušas! Divu nedēļu laikā saimniekam no 200 galvu lielā ganāmpulka pazudušas 30 aitas. Un tas jau liek domāt, ka te pastrādājis ne jau vilks, bet gan kāds divkājains plēsoņa – ļaundaris-mednieks.

Jautāts, vai saimniekam ir kāds aizdomās turamais, Jānis atzīstas, ka patiešām tādas ir. Bet tā kā pie rokas neviens nav noķerts, apvainot nevienu nedrīkst. Turklāt jau pirmajā gadā, kad Jānis sācis šeit saimniekot, bija pazudušas 10 aitas, līdzīgi arī nākošajā. Taču viņš nevienam par to nebija ziņojis. Esot tāda sajūta, ka viņš ar savām aitām te kādam traucējot…

Mednieki solās palīdzēt

Kāds mums – žurnālistiem – labi zināms vietējais mednieks, kas gan savu vārdu publiski nevēlējās nosaukt, mums pastāstīja…

Jā, to nu mednieks atzina, ka vilku šajā pusē esot gana daudz. Pagājušā gadā Ķūļciemā kaimiņmednieku kolektīvā mednieki esot nošāvuši trīs vilkus, bet Jaunpļavu pusē to esot grūti izdarīt, jo vilkus grūti dabūt rokā; tie prasmīgi mākot noslēpties Engures ezera niedrāja un viņiem neesot iespējams tikt klāt. Turklāt esot aizdomas, ka šie vilki sakrustojušies ar suņiem, jo esot ļoti droši, gudri un izveicīgi.
Mednieki pastāstīja arī savu negatīvo pieredzi ar kādu Jaunpļavu iedzīvotāju, kuram esot ierocis, turklāt viņš arī braukājot apkārt ar ieroci mašīnā. Gan mednieki dzirdējuši, gan arī to apliecināja vēl citi sastaptie Jaunpļavu iedzīvotāji, ka šis cilvēks vakaros apdzīvotā vietā ar ieroci šaudoties. Ar medniekiem šim cilvēkam vairākkārt esot bijušas saķeršanās.

Iesaistās arī pašvaldība un policija

Lai uzzinātu ko vairāk par mednieku stāstīto, vērsāmies pie VP ZRP Tukuma iecirkņa kriminālpolicijas priekšnieka Sandra Stempera. Viņš paskaidroja, ka par aitu pazušanu ir ierosināta krimināllieta, un notiek pirmstiesas izmeklēšana. S. Stempers solīja, ka turpmāk Jaunpļavās biežāk iegriezīšoties arī iecirkņa pilnvarotais policists.

Sazinājāmies arī ar Sēmes un Zentenes pagastu pārvaldes vadītāju Silviju Rabkeviču. Viņa solīja kārtības uzraudzīšanā Jaunpļavās iesaistīt pašvaldības policiju, kas šo apdzīvoto vietu pieskatīšot īpaši.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. ezitis teica:

  sis rakstins ir visu jaunplavnieku apvainojums….tam aitkopim jatiek gala ar savu biznesu ….viņa saimniekosanas metodes ir barbariskas pret dzivniekiem…seit oz kad jasak stradat zalajiem un pvd…medibu likums neliedz sargat apsaimniekojamas lauku platibas…ka ari izmantot veikala pirktu pirotehniku…vismaz kadam ir darbins!!!!!

 2. saimniece teica:

  Varu izteikt tikai līdzjutību aitkopim!Ko tad guli visus šos gadus un neko nedari aitiņu drošibai?Varbūt tur slēpjas pavisam cits iemesls,piemēram-nobeigušās,bet uzskaite nav kārtība?Tur vajag LAD speciālistiem veikt pieskatīšanu?!

 3. ronis teica:

  sveiciens janiti. agri vai velu par visu nak atmaksa par labajiem taviem darbiniem necakare citus tad pasam bus kartiba

  • pludiņš teica:

   Cien.Jaunpļavnieki!Tik mazā miestiņā,bet saticības nav!cieniet tos,kas strādā un pabalstus neprasa!Zinot,cik cien.aitkopis ir savā laikā bij naudaskārs,nebūšu izbrīnīts par iespēju,kad var atrast malējo grēkāzi!Tikai koks ir ar diviem galiem!

 4. dzērve teica:

  Esmu mednieks,kas zin,cik grūti izprast cilvēkus,kuri likuma noteiktajās normu ietvaros aizsargā savus laukus pret postījumiem.To,ka šim aitkopim ir tuvumā īpašums ar lopiem,tas nenozīmē,ka kaimiņš ir ieinteresēts naidoties!Tieši otrādi,aizsargā savu un blakus esošos laukus,tai skaitā no plēsoņām un postītājiem!Man ir 25 gadu stāžš kā medniekam,kaimiņienei ir visas govis palikušas dzīvas,bet mežacūkas gan krīt!Saimniece nemaz nejūtas aizskarta un pienu govis arī nenorauj pēc šavieniem!

 5. Edgars teica:

  Vins vivkarsi ir aitkopis un visus uskata par aitam . Doma ka vares visis tit ap pirkstu. Pats gan ka tirgo galu pa labi un kreisi un netiek gala. Tadel vaina uz citiem janovel. Ritigs
  Janis aita

 6. wedrg teica:

  Kā noprotu, konflikts starp “žurnālistiem – labi zināmo vietējo mednieku” un vietējo “aitkopi”?

  • lauva teica:

   Būtu priecājušies , ka citi strādā nevis prasa pabalstus kad ir savs biznes tas atkal ir slikti ja aitas grib ganīt tad gani uz sava lauka un taisi žogu lai aitas neiet citos laukos

   • lauva teica:

    jā ja pats aitkopis netiek galā tad sauc savus uzpirktos medniekus un žurnālistus lai tik kādam citam arī ietu slikti , bet gan jau kā saka dods devējam addodas, vai neroc bedri citam pats tajā iekritīsi , laikam jau pats sāk krist bedrē un citiem neļauj strādāt

Pasākumu kalendārs

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool