Hermīne, Estere

Gausajā jūdzē nostiprina kāpu

Autors: Baiba Ralle
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 6. decembris 19:48

Lai pasargātu erozijas un cilvēku ietekmes apdraudētās piekrastes kāpas, Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki iniciatīvā «Daru labu dabai» novembra nogalē pabeidza kāpu stiprināšanu 300 metrus garā posmā Gausajā jūdzē, Engures novada Lapmežciema pagastā.

 

Kāpu stiprināšanas talkas Gausajā jūdzē noritēja visu rudeni, un tajās aktīvi iesaistījās gan vietējie iedzīvotāji, gan brīvprātīgie no visas Latvijas. Papildus šiem darbiem piekrastes kāpu stiprināšanā projekta laikā Engures novada piekrastē trīs hektāru platībā atjaunotas arī pelēkās kāpas, apsaimniekoti piejūras zālāji, atbrīvojot teritoriju no tādām invazīvajām sugām kā krokainā roze, tāpat teritorijā izretināti arī vecie kārklu krūmi un blīvais priežu apaugums. “Sakām lielu paldies ikvienam šajās apsaimniekošanas aktivitātēs iesaistītajam. Esam paveikuši lielu un smagu darbu, lai uzlabotu priekškāpu un pelēko kāpu ”veselību”. Lai arī sākotnēji varētu šķist, ka vislabākās zāles dabas ārstēšanā ir cilvēka neiejaukšanās, tomēr tam jau ir stipri par vēlu. Cilvēks ir iejaucies, tādās dabas teritorijās kā piekrastes kāpas ienesot invazīvās augu sugas, metot tajās sadzīves un bioloģiskos atkritumus vai vienkārši izbradājot tās. Patlaban vienīgi varam kaut nedaudz vērst to visu par labu,” skaidro Pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas vecākais valsts vides inspektors Kārlis Lapiņš.

Viņš uzsver, ka jo īpaši būtiski šie dabas apsaimniekošanas darbi ir tādēļ, ka gan pelēkās kāpas, gan priekškāpas ir kāpu veidi, kas mūsdienās sastopami aizvien retāk un mazākās platībās. “Visa piekraste kopumā ir dabiska ekosistēma, kas nodrošina mums dažādus pakalpojumus, piemēram, aizsardzību pret eroziju un katastrofām, nodrošina dzīvotnes sugām un bioloģisko daudzveidību, sniedz mums atpūtas un veselības veicināšanas iespējas, estētisko iedvesmu, kā arī pārtiku un izejvielas,” uzsver K. Lapiņš.

Kāpu stiprināšana un biotopu apsaimniekošanā sadarbībā ar Pārvaldi iesaistījās Lapmežciema pagasta pārvalde.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool