Engures novadā talcinieki strādāja visos ciemos

Smārdē stāda Vēju dārzu

Smārdē stāda Vēju dārzu

Engures novadā pirmos talciniekus satikām jau Milzkalnē. Šeit bija ieradušies gandrīz 40 ciemata iedzīvotāji. Pašus jaunākos talkotājus – Līvu Legzdiņu, Andreju Hercmani un Eduardu Mozuli – sastapām, sakopjam šosejas malu. Cerams, ka līdz nākamajai talkai mazāk būs Cūkmeņa draugu, kas plastmasas pudeles, čipsu paciņas un citas drazas ielidina ceļmalas grāvī.
Izbraucot cauri Cērkstei nevienu sastapt neizdevās. Iespējams, talcinieki strādāja kādā objektā, kas neatrodas ceļa malā. Kā vēlāk uzzinājām, šeit talkā piedalījušies 15 cilvēki un savākuši 30 atkritumu maisus.
Arī Kūdrā strādāja 15 talcinieki, kuri savāca 80 maisus ar atkritumiem, Aizpurē – 15 cilvēki savāca 40 maisus ar atkritumiem.
70 cilvēki Smārdē piedalījās Vēju dārza ierīkošanā. Šeit iestādīja 426 kokus un krūmus, iesēja zālienu. Pēc labi padarītā darba talciniekus cienāja ar zupu.
Bērzciemā talkā izgājuši vien daži cilvēki, taču veikums bijis gana liels – sakopta ceļmalas.
Engurē ierīkoti apstādījumi pie jūrskolas. Šeit stādīti jasmīni, ceriņi, miķelītes, peonijas. Daļu stādu iegādājusies pašvaldība, bet daļu dāvinājuši vietējie iedzīvotāji. Ostā talku organizēja SIA «Jahtklubs», savukārt pie draudzes mājas strādāja Engures ev. luteriskās draudzes locekļi.
Plieņciemā talcinieki kopa pludmali un stādīja mežu. Te uz talku trijās paaudzēs bija ieradusies Veršbilovsku ģimene.
Labo dendrārija žogu, ierīko apstādījumus
Apšuciemā, ceļa malā, varēja redzēt jau pielasītus atkritumu maisus, bet talciniekus nemanīja, iespējams, viņai jau bija devušies uz pludmali. Kā mūs informēja Engures novadā, tad Apšuciemā talcinieki strādājuši Lāčupītes dendrārijā. Šeit darbojušies jaunieši no Rīgas. Viņi sakopa dendrārija apkārtni un atjaunoja žogu.
Toties Klapkalnciemā gan bija acīmredzama rosība gan pie autobusu pieturas, gan pie kapsētas, gan arī daļa talcinieku bija aizgājuši sakopt pludmali. Ingrīda Barkāne rosījās Klapkalnciema autobusa pieturas vietā, savukārt tālāk zaļo zonu līdz kapsētai kopa Nelija Riekstiņa, Melita Dumbre, Brigita Plivna, Lolita Pupova, Sandra Zalāne un citi. Pavisam talkā te piedalījās apmēram 40 cilvēki. Un Klapkalnciemā talkai par godu tika izdalīti arī īpaši krekliņi. Noskairdojām, ka liela daļa no Klapkalnciema talciniekiem ir rīdzinieki, kam šeit, jūrmalciemā, ir vasarnīcas. Kad izziņota Lielā talka, viņiem uzreiz bijis skaidrs, ka šo sestdienu brauks uz Klapkalnciemu, lai kopīgi pastrādātu un tad kopīgi ēstu zupu. Kā pastāstīja I. Barkāne, tad Klapkalnciemā talkas jau ir gadiem labi iedibināta tradīcija, kuras virsvadību uzņēmusies Ilze Strenga.
Jautāta par kopējiem talkas rezultātiem, Jolanta Kraukle atturējās nosaukt konkrētu pielasīto maisu skaitu, jo talcinieki nākuši strādāt arī ar saviem melnajiem maisiem, kas ir ietilpīgāki.
Talcinieku darbu pieskata Cūkmens
Talsu šosejas malā ik pa gabaliņam pilni atkritumu maisi. Un ilgi nav jāmeklē arī paši talcinieki – viņi, savu darbiņu padarījuši, stāvlaukumā vāra zivju zupu. Tie ir Vides ministrijas, Dabas Aizsardzības pārvaldes, Vides filmu studijas un Ķemeru nacionālā parka darbinieki, kas kopuši kāpas Gausajā jūdzē.
Savukārt Gausās jūdzes stāvvietā rosās divas kundzes – abas pašvaldības uzņēmuma «Krants» darbinieces Aiva Pētersone un Antonija Tarasova.
Tālāk jau talcinieki redzami visgarām ceļmalai līdz pat Lapmežciemam.
Pie ģimenes centra «Zaķīšu pirtiņa» rosās gan bērni, gan pieaugušie. Pamazām no vietām, kur katrs strādājis, visi šeit sanāk uz Dzidras Galancevas vārīto laša zupu. Pati jaunākā paaudze – Valters Hartpenga, Valdis Buraks un Elizabete Druka un citi – izrāda kopīgi ar vecākiem sameistarotos strazdu mājokļus.
Ļoti daudz un smagi talcinieki strādāja nelegālas atkritumu izgāztuves sakopšanā. Tā atradās aiz Lapmežciema robežas, uz Ragaciema pusi, netālu no bijušās lapsu fermas. Kad visa draza bija maisos, ieradās Cūkmens. Šeit tika dots zvērests nemēslot mežā, un Cūkmens izgāztuves vietā pašrocīgi iedzina mietu ar uzrakstu «Nemēslo mežā!». Cerams, ka tas palīdzēs turpmāk saglabāt šo vietu tīru un kārtīgu. Lapmežciemā talkas organizatori aprēķinājuši, ka ar atkritumiem pielasīti 600 maisi un talkā piedalījušies ap 100 cilvēku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *