Svētdiena, 2019. gada 21. aprīlis
Marģers, Anastasija
Attēlam ir ilustratīva nozīme
Foto: F64

Engures novadā no jaunā gada sadārdzināsies komunālie maksājumi

Twitter
FaceBook
print
2013. gada 13. decembris 19:30

Milzkalnes iedzīvotāji savās pasta kastītes ir saņēmuši paziņojumus, ka SIA «Strabag», kas nodrošina daudzdzīvokļu mājas ar siltumu, veicis siltumenerģijas ražošanas izmaksu aprēķinu un nolēmis paaugstināt tarifu. Līdz 1. janvārim par siltumu maksājam Ls 37,30  par megavatstundu, bet ar 1. janvāri būs jāmaksā Ls 40,69. Sagaidāms, ka ūdens apgādes pakalpojumu tarifs būs 0,49 Ls /m³ (tāpat kā līdz šim), bet kanalizācijas novadīšanas pakalpojuma tarifs – 1,07 Ls/m³ (līdzšinējais – 0,89 Ls/m³). Jau gada garumā notiek sarunas, ka SIA «Strabag» gatavojas atteikties no komunālo pakalpojumu sniegšanas un šo nozari pārdot citam uzņēmējam. Par šiem un vēl dažiem citiem ar komunālo saimniecību saistītiem jautājumiem iztaujājām Engures novada izpilddirektoru Imantu Valeru un Komunālās saimniecības vadītāju Māri Turku.

– Cik pamatota ir komunālo pakalpojumu cenu paaugstināšana siltumam, ūdenim un kanalizācijai Milzkalnē?

I. Valers:

– «Strabag» gtrāmatveži ir iesnieguši triju gadu faktiskās izmaksas. Pa šiem gadiem dārgāka kļuvusi elektrība, šķelda. Kādu laiku apkurei pārrēķins  nav bijis. Turklāt Milzkalnē apkure ir lētāka nekā vidēji valstī. Agrāk bija tā, ka pašvaldībai bija jāalgo regulators, kas apstiprināja tarifus, šobrīd tā nav, pie regulatora iet tie, kas, atbilstoši likumam, pārsniedz noteiktas megavatstundas. Tarifs ir paša komersanta aprēķināts un piedāvāts pakalpojuma saņēmējam.

Mēs esam iepazinušies ar šo piedāvājumu. Smārdē vienas megavatstundas (MWh) izmaksa salīdzinoši zema – Ls  27,80, bet Milzkalnē bija Ls 37,30. Kaut arī vienas MWh izmaksa tiek paaugstināta, tas ir mazāk nekā vidēji valstī. (Zināšanai – vidēji valstī vienas MWh izmaksas ir Ls 42, «Tukuma siltumam» – Ls 42,9, bet Jauntukumam, kur pakalpojumu sniedz potenciālais šī paša pakalpojuma sniedzējs Milzkalnes ciematam, tarifs ir 41 Ls/MWh.)

– Vai sagaidāms, ka tiešām no 1. janvāra mainīsies komunālo pakalpojumus sniedzējs Milzkalnes ciematā?

– Viss atkarīgs no tā, vai «Strabag» pārdos katlu māju. Uzņēmuma vadītājs M. Paiders teica, ka mainīsies pakalpojumu sniedzējs. Tā varētu būt firma «Avo Termo», kura pērk telpas no SIA «Strabag» un kura ražos katlus. Līdz ar šīm telpām, uzņēmums pērk arī katlu māju.

Vairāk par izmaiņām Engures novadā no 1. janvāra lasiet laikraksta ceturtdienas, 12. decembra, laikrakstā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. umka teica:

    vai samējos, kas ir kuminālie pakalpjumi?!Nu it kā jau skaidrs, bet tomēr. Engures novadā viss ir savādāk un pašā Engurē vispār ir savādāk, te ir cita zeme.

  2. kritiķe teica:

    nu varbūt tomēr pirms ko likt portāla varētu arī izlasīt. Nu kas tie par kuminālajiem maksājumiem

Pasākumu kalendārs

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

2019.04.20 | 12:00

Daiļslidošana Tukumā 

2019.04.20 | 12:00

Lieldienas Džūkstes pasaku muzejā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool