Engures novada deputāti nepiekrīt Jūras novērošanas torņa celtniecībai

Redakcija ir saņēmusi Aizsardzības ministrijas 14. maijā rakstītu vēstuli Plieņciema iedzīvotājiem. Tā ir atbilde tai vēstulei, ko iedzīvotāji 5. maijā rakstīja Engures novada domei un kurā pauda bažas par Jūras novērošanas torņa celtniecību.

Redakcija ir saņēmusi Aizsardzības ministrijas 14. maijā rakstītu vēstuli Plieņciema iedzīvotājiem. Tā ir atbilde tai vēstulei, ko iedzīvotāji 5. maijā rakstīja Engures novada domei un kurā pauda bažas par Jūras novērošanas torņa celtniecību.

Atgādinām, ka sākotnēji vieta torņa celtniecībai tika atrasta Apšuciemā, taču pēc iedzīvotāju protestiem tam meklēja citu vietu tuvāk Plieņciemam. Tomēr arī tur iedzīvotāji pret torņa celtniecību iebilda.
Atbildes vēstulē, ko parakstījis Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts, teikts, ka būvniecības process Engures novada Apšuciemā paredzēts, ievērojot visas nepieciešamās procedūras, kuras nosaka Latvijas Republikā spēkā esošie normatīvie akti, tai skaitā arī tiks izvērtēts, vai ir nepieciešams ietekmes uz vidi novērtējums. Vides inspekcija gan savos iepriekšējos atzinumos par citiem tehniskās novērošanas punktiem (TNP) ir norādījusi, ka nav nepieciešams piemērot ietekmes uz vidi novērtējuma procedūru. Tā kā visas TNP atrašanas vietās uzstādāmās iekārtas ir identiskas, visdrīzāk Apšuciemā ietekmes uz vidi novērtējums netiks pieprasīts. Vēstulē skaidrots, ka veikti arī mērījumi, un mūsdienās gan mājā, gan darbā cilvēki ir pakļauti dabīgiem un mākslīgiem izstarojuma avotiem, no kuriem daudzi atrodas ļoti tuvu cilvēka ķermenim. Savā vēstulē Plieņciema iedzīvotājiem J. Sārts min arī nesen notikušu nelaimes gadījumu, kad 8. maijā tika izmantota jaunā novērošanas sistēma, ar kuras palīdzību ātri noteica nelaimē nokļuvušo atrašanās koordinātes un izglāba četru cilvēku dzīvības. Aizsardzības ministrija aicina objektīvi izvērtēt faktus un jūras novērošanas sistēmas lomu palīdzības sniegšanā.
Sabiedriskā apspriešana jūras novērošanas torņa celtniecībai beigusies. Tornim tika izvēlētas divas vietas, bet faktiski iedzīvotāji abas šīs vietas noraidīja. Aprēķināts, ka sabiedriskajā apspriešanā ir piedalījušies 65% Apšuciema un Plieņciema iedzīvotāju. Ņemot vērā protestus, deputāti 18. maijā nolēma nepiekrist Jūras novērošanas torņa būvniecībai Apšuciema vai Plieņciemā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *