Rozālija, Roze

Pļava pie Šlokenbekas pārtop par bīstamo atkritumu izgāztuvi

Twitter
FaceBook
print
2016. gada 18. marts 10:05

Kāds lasītājs mums raksta: “No Tukuma puses braucot uz Milzkalni, var redzēt pļavu aiz Šlokenbekas dzirnavām – tā ir nekopta un aizaug ar latvāņiem. Jau 10 gadus tur ved un izgāž dažādus atkritumus, būvgružus. Ir noskaidrots, ka Engures novada dome ir atļāvusi tur izgāzt noteiktus atkritumus, bet no 29. februāra līdz 4. martam pļavā atkal izgāzti atkritumi, kuri nekādi nevar būt atļauti – tur ir makroflex putu baloni, alus pudeles, pārtikas plastmasas iepakojumi un jau agrāk – plastmasas izstrādājumi, riepas, šīferis. Pļava upes krastā jau tiek pārvērsta par parastu sadzīves atkritumu izgāztuvi.”

Fotogrāfijas un vēstuli nosūtījām Engures novada Pašvaldības policijas priekšniekam Jānim Vancānam. Viņš stāstīja, ka jau ir noskaidrojis, – pļavas īpašnieks pašlaik atrodas ārzemēs, un, acīmredzot, kāds ļaunprātīgi izmantojis situāciju un izgāzis atkritumus: “Engures novada dome nav ļāvusi šeit tos izgāzt. Pļavas īpašniekam ir nosūtīta vēstule, kurā īpašnieks informēts – ja viņš īpašumu nesakops, to darīs pašvaldība un piestādīs attiecīgu rēķinu.” J. Vancāns arī izteica versiju, ka zemes īpašnieks, kurš vēlas kaut ko savā īpašumā būvēt, iespējams, arī varētu kaut ko no būvgružiem izmantot celtniecībā. Tāpēc arī pašvaldības policija nevarot nekādu sodu uzlikt, jo šis īpašnieks nevienu netraucējot.
Interesējāmies arī Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrībā «Piejūra» par kārtību, kādā ir jāapsaimnieko atkritumi. Šīs sabiedrības valdes priekšsēdētāja Indra Rassone situāciju komentēja šādi: “Bez Valsts vides dienesta atļaujas atkritumus nedrīkst uzglabāt jebkurā vietā, arī privātīpašumā ne. Visticamāk, ka šajā gadījumā atkritumi atvesti ļaunprātīgi un tur izgāzti. Jebkurai darbībai ar atkritumiem ir jāsaņem atļauja no Valsts vides dienesta. Ja vēlas izmantot būvgružus, tam arī ir jāsaņem atļauja, turklāt būvgružiem ir jābūt tīriem; tajos nekādā gadījumā nedrīkst būt šīferis, jo tas jau ir pieskaitāms pie bīstamajiem atkritumiem.”Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. andris teica:

  Un tik grūti ir noskaidrot kuram LOPAM pieder attēlā redzamais žoga stabiņš? Nu ne jau no Liepājas to te atveda…Un bez kaimiņu redzēšanas arī piebraukt tur nevar!!! facepam….

 2. ss teica:

  Skarbi, ka neviens necenšas pat iedziļināties jautājumā, kurš izgāza šos atkritumus, bet automātiski vēršas pret zemes īpašnieku. Ko td tam īpašniekam darīt, atgriezties no ārzemēm un gulēt savā īpašumā?

 3. Kas tad nu? teica:

  Interesanti, ka par mazgātuves žoga ierīkošanu un bezmaksas svētku noorganizēšanu dažiem komentētājiem ir ko cepties un kritizēt, neskatoties uz to, ka tie ir cilvēku sarūpēti LABIE darbi.
  Kolīdz parādās info par SLIKTAJIEM darbiem, piemēram, cilvēku sadarīto šmuci, kas piegāna Šlokenbekas pļavu, dižajiem komentētājiem – mūsu pilsētas visziņiem, plaša profila speciālistiem un “entuziastiem” nez kāpēc mutes ciet un viedoklis vairs nav.

 4. Dolārs teica:

  Tas pats ,kas aiz Alhaus.

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool