Ceturtdiena, 2018. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra
Foto: FOTO Agris Jansons

Apšuciemā ekshumē vācu lidotāju

Twitter
FaceBook
print
2016. gada 29. augusts 12:03

Kad sākās lielceļa rekonstukcijas darbi mūsu jūrmalciemos, Apšuciema iedzīvotājs Arturs Teko sāka celt trauksmi, jo zināja, ka ceļa malā, vietā, kur ieplānots rakt novadgrāvi, kara laikā apglabāts vācu lidotājs. Viņa lidmašīna pie Apšuciema notriekta 1944. gadā.
Arturs sazinājies gan ar Vācijas vēstniecību, gan ar Brāļu kapu komiteju, līdz vakar, 25. augustā, kad smagā tehnika jau strādāja pāris metrus no kapavietas, ekshumācijas darbi varēja sākties.
Visus pēckara gadus kapiņu kopusi Vilma Andersone no Artura kaimiņmājām. Vilmas kundze nu jau aizsaulē, bet kapa vietu Arturs zina parādīt precīzi. Darbus šajā ceļa posmā veic SIA «Strabag» un ekskavatoristi Jānis Jansons un Aivars Grosšteins, viņi ar savu tehniku arī palīdzēja noņemt augsnes virskārtu, lai pazudušo karavīru meklēšanas vienības «Leģenda» pārstāvis Jānis Millers varētu sākt karavīra pīšļu izrakšanu.
J. Millers bija pārsteigts, cik patiesi un precīzi izrādījās ciema ļaužu stāsti, jo visbiežāk tie esot tikai leģendas. Šeit viss bija precīzi: To, ka šeit apglabāts kara lidotājs, apstiprināja apbedījumā atrastā nozīme. To, ka karavīrs sadedzis savā lidmašīnā, apliecināja apdegušie kauli un izkusuša metāla pikuči.
Karavīra pīšļi tika nodoti Latvijas Brāļu kapu komitejai tālākai izpētei un lidotāja personības noskaidrošanai, jo karavīra identifikācijas žetons netika atrasts.


Komentēt

Pasākumu kalendārs

2018.09.20 | 10:30

Tikšanās ar dzejnieci Tumē 

2018.09.21 | 9:30

Olimpiskā diena Kandavā 

2018.09.21 | 10:00

«Olimpiskā diena» Tukumā 

2018.09.21 | 13:00

Izrāde «Dželsamīno melu zemē» Tukumā 

2018.09.21 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool