Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Aicina piedalīties gājienā no Kaltenes līdz Engurei

Autors: Kristīne Tjarve
Twitter
FaceBook
print
2016. gada 23. augusts 15:31

Nedēļas nogalē – 27. un 28. augustā notiks gājiens no Kaltenes līdz Engurei, kas norisinās fonda «1836» ceļa «Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!» ietvaros. Gājiens sāksies sestdienas rītā Kaltenē, pirmajā dienā dosies līdz Mērsragam, bet svētdien mēros atlikušo ceļu līdz Engurei. Svētdien, 28. augusta vakarā  18.36 Engures Mūzikas un Mākslas skolā notiks fonda «1836» un fonda «Viegli» draugu koncerts.

Par godu Latvijas simtgadei fonds «1836» veido tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas būs aptuveni 1836 kilometru garumā pa sauszemes robežu. Tūrisma ceļš «Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!» plānots kā dāvana Latvijai un tās iedzīvotājiem valsts simtgadē. Tūrisma ceļš apkārt Latvijai sadalīts četros simboliskos posmos: Piejūras ceļš – no Nidas līdz Ainažiem, Ziemeļmeitas ceļš – no Ainažiem līdz Mārkalnei, Māras ceļš – no Mārkalnes līdz Demenei un Leišmalīte – no Demenes līdz Nidai.

Gājiens no Kaltenes līdz Engurei būs jau trīspadsmitais posms «1836» ceļā apkārt Latvijai. Kopš maija vidus projekta autori ar draugiem paspējuši viesoties Kurzemes un Vidzemes jūrmalā, Latgalē, Ziemeļlatvijā un Leišmalītē, mērojot jau pirmos 460 km kājām un ierokot pirmās ceļa norādes, ko veidojuši mākslinieki Velga Vītola un Gaitis Burvis, Kolkas ragā, Kārsavā, Salacgrīvā, Kalnos un Vaiņodē.

Ceļa «Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!» gājienos var piedalīties ikviens interesents, noejot sev vēlamo ceļa gabalu, kaut vai tikai vienu dienu, pāris kilometrus. Gājienu noslēgumā svētdienās parasti ir koncerti, kuros piedalās fonda «1836» un fonda «Viegli» draugi.

Gājieni notiek nedēļas nogalēs, neskatoties uz to, vai ir saule vai lietus, jo mērķis ir iepazīt Latviju, tās dabu un kultūrvēsturiskās vērtības dažādos laikapstākļos. Ceļa dalībnieku sabiedrotie ir ne tikai satiktie ceļa biedri un sarunas, bet dziesmas un vietējie iedzīvotāji. 2016. gada gājieni norisināsies līdz septembra vidum, bet tad atsāksies 2017. gada pavasarī.
Katrs dalībnieks, kurš piedalās šajos gājienos, iegādājas īpašu pasi, kurā krāj zīmogus par noietajiem ceļa posmiem. Nedēļas nogaļu pārgājienos iespējams iegūt katra novada īpašo zīmogu.
Līdz Latvijas simtgadei plānots izveidot atbilstošu ceļošanas infrastruktūru ar naktsmītnēm jeb naktenēm, izklaides un atpūtas vietām.

Papildu informāciju par nākamajiem gājieniem un plānoto tūrisma ceļu apkārt Latvijai iespējams iegūt, ielūkojoties fonda «1836» mājas lapā www.1836.lv.
Tūrisma ceļu apkārt Latvijai «Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!» palīdz veidot Ford Latvija, Sporta komplekss 333, Neste Latvija, Latvijas Valsts meži, Virsotne, Dobeles dzirnavnieks un citi draugi.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.04.26 | 10:45

Atvērto durvju dienas tehnikumā 

2019.04.26 | 14:00

Talka un pikniks Kandavā 

2019.04.26 | 14:00

Kustību festivāls Jaunpilī 

2019.04.26 | 17:00

Sarunas par teātri Tukumā 

2019.04.26 | 17:00

Senioru balle Šlokenbekā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool