Aleksejs, Aleksis, Alekss
Dzintra Eglīte
Foto: Agris Jansons

Dzintra Eglīte – par veselības aprūpi Tukuma, Kandavas, Engures un Jaunpils novados

Twitter
FaceBook
print
2018. gada 4. aprīlis 10:31

28. martā «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» redakcijā notika telefonakcija, kurā par dažādiem veselības aprūpes jautājumiem izvaicājām  Nacionālā veselības dienesta Kurzemes nodaļas vadītāju Dzintru Eglīti. Pa tālruni jautājumus viņai uzdeva arī laikraksta lasītāji.

– Es gribu parunāt par Džūksti – mums bija ģimenes ārste daktere Lubgāne, bet tagad viņas vairs nav – viņa strādā citā vietā.

– Dakteres pamatprakses vieta ir Tērvetes novada Augstkalnes pagastā, bet viņai vēl joprojām ir pieņemšanas vieta Džūkstē.

– Jā, bet viņas jau nekad nav. Ja cilvēkam ir temperatūra un viņš vēlētos aiziet pie ārsta, tas nav iespējams. Tur ir feldšere, bet viņa neizsniedz nekādus nosūtījumus un neizraksta zāles, bet parasti iesaka saukt ātro palīdzību.  Bet kāpēc katrreiz jāsauc ātrā palīdzība, ja reiz uz vietas ir ārsta prakse? Ir jāraud par to, ka nav uz vietas sava ārsta!

– Tas nozīmē, ka mums šī situācija ir jādara zināma Veselības inspekcijai, lai tā pārbauda šīs prakses darbību. Ģimenes ārstam ir līgumattiecības ar valsti – ar Nacionālo veselības dienestu, un tas katrai ārsta praksei uzliek zināmus  pienākumus. Ārstam ir jābūt praksē pieņemšanas laikos, ir jābūt saprotošai attieksmei pret pacientu, jo ārsti strādā pacientam, kas viņiem dod naudiņu.

– Varbūt varat vēlreiz atgādināt, kādos laikos ārstam praksē jābūt?

– Vienā dienā ārstam ir jābūt no 8.00, bet vienu dienu jābūt vēlajam vakaram – līdz 19.00, lai cilvēki, kuri strādā, tiktu uz pieņemšanām. Un vēl ārstam ir jāizdala laiks akūtajiem pacientiem – stunda pirms vai pēc pieņemšanas; tas ir atkarīgs no tā, kā ārsts darbu organizē.

 

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 3. aprīļa, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. patriots teica:

    Lai atbrīvotu valsti no izdevumiem, īsteni patrioti nemaz nedrīkst slimot un līdz ar to arī dakterus viņiem nevajag. Vienīgais medicīniskais dokuments, kuru viņi saņems, būs miršanas apliecība.

  2. Līne teica:

    Nu cik zinu Dr. Lubgāne ir savos pieņemšanas laikos,pat ilgāk citreiz strādā pēc 19,nevienu ārā nav dzinusi. Un pareizi ir Feldšeram nav jāraksta nosūtījumi,receptes. Un ātro palīdzību arī citur liek saukt,pat Tukumā piezvanot ģimenes ārstam .

  3. ak teica:

    Cik šai kundzītei gadu? Vai nav laiks pensijā? Lai jaunie var tikt strādāt. Valsts iestādēs lielākā daļa pensionāru strādā. Jaunajiem jābrauc uz arzemēm dēļ šiem strādājošajiem penčiem.

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool