Bernhards, Boriss, Rojs
Vents Dubrovskis
Vārds, Uzvārds: Vents Dubrovskis
Segvārds: vents.dubrovskis

Kandavas stacijas bērniem jauns rotaļlaukums

Atzīmējot 1. jūniju – Starptautisko Bērnu aizsardzības dienu, Kandavas stacijā vienīgās daudzdzīvokļu mājas pagalmā tika atklāts jauns rotaļlaukums.

Par mākslas iespējām

Plašāk izskanējušas kaislības ap vienu no izstādes «Disidents» (Rīgā, Stūra mājas pagalmā) tēliem – krustā sisto un it kā Putinam līdzīgo lelli. Lai nu anonīmais instalācijas autors ar pseidonīmu Some1 vēlāk skaidroja, ka lelli veidojis pēc kāda paziņas – uzņēmēja no Itālijas ģīmja un līdzības.

Zantē aizvadīti pirmie pagastsvētki mūspusē /FOTO/

Svētkus ar kopīgām dejām un dziesmām ievadīja rotaļniece Jogita Pūpola kopā ar Blīkšķu Baniju – samtaini pelēku multeņu garausi, ar kuru katrs varēja bildēties, cik tīk.

Muzeju nakts Kandavas novada muzejā /FOTO/

16. maijā Kandavas muzejs vērās Muzeju naktij atbilstošā laikā – ap 19.00 kavētāji vēl varēja iepazīt Jāņa Vītola fotoizstādi un Dzirciema internātpamatskolas audzēkņu darbu izstādi, lai pēc tam ļautos Nacionālā teātra aktrises Zanes Jančevskas un viņas dēla Jēkaba uzburtajām Aspazijas un aktieru dzīves ainiņām.

Vēlas vienlīdzību braukšanas maksas sadalījumā skolēniem Kandavas novadā

Jautā lasītājs: – Esmu no Matkules. Meita mācās 5. klasē Kandavā. Neesmu sapratusi skolēnu transporta sistēmu. Sešus bērnus uz Matkuli ved ar lielo, 45-vietīgo autobusu…

Ģimenes diena Kandavas vienīgajā bērnudārzā «Zīļuks» /FOTO/

14. maijā Kandavas vienīgajā pirmskolas izglītības iestādē «Zīļuks» svinēja Ģimenes dienu. Svinēja vakarpusē – lai dienas darbi nekavētu kopā būt. Spriežot pēc auto rindām sānielās, atsaucība pasākumam bija liela.

Kandavas bērnu popgrupai «Taustiņi» – 15 /FOTO/

Skanīgi, koši un atraktīvi – tā 9. maijā izskanēja Kandavas Mūzikas un mākslas skolas popgrupas «Taustiņi» 15 gadu jubilejas koncerts. Šoreiz – Kandavas internātvidusskolā, ne kultūras namā, kā iepriekš cerēts.

Jaunmoku pilī skatāma Latvijas medību trofeju izstāde /FOTO/

Šonedēļ Jaunmoku pilī noslēgsies Latvijas medību trofeju izstāde, ko vēl sestdien – Muzeju naktī – varēs apmeklēt ikviens interesents.

Par mātēm un gaiļiem

10. maijā – Mātes diena, tāpēc nevilšus nākas aizdomāties, cik daudz ietverts šajos divos ar sarkanu kalendārā atzīmētajos vārdos, jo – Mātes taču tik dažādas… 20 žurnālistikā aizvadītos gados ir pieredzēts daudz. Esmu rakstījis par iereibušiem vecākiem Smārdes pusē, kas četrgadīgu bērnu aizmirsa mežā – bērnu tā arī neatrada… Par jaundzimušā atliekām atkritumu urnā… Par… […]

Klāvs Radziņš mātes piemiņai Vītolu fondā izveidojis stipendiju tukumniekiem

10. maija Māmiņdienas noskaņās uz sarunu aicinājām bijušo tukumnieku – Atmodas laika aktīvistu, šobrīd LTV komunikācijas vadītāju Klāvu Radziņu, kurš mātes – Dainas Radziņas piemiņai Vītolu fondā izveidojis stipendiju studēt gribošiem Tukuma puses jauniešiem.

4. maija svētkos Zantē pulcējās dancotāji un dziedātāji /FOTO/

4. maija svētku pasākumus Kandavas novadā vienoja kāršu pupu stādīšana ar laba vēlējumiem Latvijai, taču Zantē par svētku koncertu bija īpaši padomāts – kultūras namā sadancoja un sadziedāja gan četri vietējie kolektīvi, gan viesi no Kandavas un Saldus.

Kandavā noskaidroti labākie Kurzemes šķēpmetēji /FOTO/

24. aprīlī Kandavā tehnikuma stadionā notika Latvijas Šķēpmetēju kluba un novada Sporta skolas kopīgi rīkotā Kurzemes kausa izcīņa šķēpa mešanā.

Tīrīt vai netīrīt – tāds ir jautājums?

Šorīt iz skapja tumsības kašājot zeķes cerībā atrast divas vienādas, atminējos par Lielo talku šonedēļ. Vai talkošu? Visticamāk, nē, jo tāpat ar darbiem netieku galā – lai talko tie, kam ir laiks kopā būt un labas lietas paveikt. Sevi mierinu ar domu, ka ikdienā esmu netipiski ”zaļš” – citu mēslus arī bez talkas reizēm pavācu, […]

Laiks revidēt gan ticību, gan ideālus?

Ziņas par bojāgājušajiem kļuvušas par ikdienu, varbūt tāpēc par to, kas neskar mūs, var pat pasmieties – piemēram, par to, ka Indijā astoņi klostera aplaupītāji izvarojuši 71 gadu vecu mūķeni… Tas tāds garāmejošais ”smiekliņš” – vai tiešām Indijā tik ļoti sieviešu trūkst, vai tik ļoti pārgribējušies, vai vispār – kas tur pie viņiem notiek!?… Veltot […]

Kandavas rokdarbnieču pavasaris

Pavasaris licis sarosīties Kandavas rokdarbniecēm – 7. marta pasākumā «Sievietes pasaule» savus darbus izstādē izrādīja Anita Šķēle ar meitu Ingu Riekstiņu, bet Amatniecības centrā ”suņu laiks” (kad vislabāk ķemmēt suņus, lai iegūtu vilnu) sakritis ar Vislatvijas akciju «Atrodi savu amatnieku!».

Pasākumu kalendārs

2019.08.20 | 11:13

Kapu svētki Kandavā un Zantē 

2019.08.21 | 11:00

Futbols Tukumā 

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool