Liesma, Elita, Alita
Vents Dubrovskis
Vārds, Uzvārds: Vents Dubrovskis
Segvārds: vents.dubrovskis

Bibliotēkā piemin Tukuma Literātu apvienības dibinātāju Pēteri Jurciņu

Sestdien, 7. decembrī, Tukuma bibliotēkā pusdienas laiks aizritēja muzikāli literārās noskaņās – pieminot Tukuma Literātu apvienības dibinātāju dzejnieku Pēteri Jurciņu, klausoties dziesmas ar viņa vārdiem jauktā kora «Rīdzene» izpildījumā un noslēdzot pasākumu ar ieskatu novadnieces Ilgas Liepiņas jaunākajos darbos.

Atklāj Alberta Pauliņa gleznu katalogu

– Mākslinieki reti prot par sevi pastāvēt. Ja iznāk grāmata, Tukumā tik retais par to uzzina, – tā vēsturniece Ināra Znotiņa pamatoja mazos svētkus – gleznotāja Alberta Pauliņa gleznu kataloga atklāšanu, kas 7. decembrī pārsteidza Rozes grāmatnīcas apmeklētājus «Rimi» lielveikalā Tukumā.

Leons Stiprais: “Latviešiem jāmācās no somiem”

Tukumnieks Leons Stiprais – pensionēts Latvijas Bruņoto spēku mediķis Tukumā vairāk ir viesis, jo savu dzīvi dala starp Somiju un Latviju. Somijā dzīvo viņa ģimene, bet atgriezties dzimtajā pilsētā mudina piederības sajūta.

Sveicam Valsts policiju 95 gadu jubilejā!

Valsts svētkos 18. novembrī un valsts policijas 95 gadu jubilejā 5. decembrī par labu darbu tika apbalvoti šādi policijas darbinieki:
kārtējo speciālo dienesta pakāpi pirms termiņa saņēma Tukuma iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks, majors Sandris Stempers.

Vāgūža projekts nepieciešams Durbes pils glābšanai /FOTO/

Pirmdiena Durbes pilī sākās saspringti – ar preses konferenci, lai atspēkotu apgalvojumus, ka iecerētais vāgūža projekts ir nesaimniecisks un nelikumīgs vai, ja kādam šķiet, ka tā būs ”labu krēslu nomaiņa pret vēl labākiem”. Un žurnālisti klātienē varēja pārliecināties, cik nepiemērotos apstākļos glabājas pusotru miljonu vērtā krājuma priekšmeti.

Mēģina apzagt klubu «Mojito»; zaglis lec no jumta un… lauž roku

27. novembrī 00.55 Tukumā, Šēseles ielā, pa palīgtelpas logu iekļūts kluba «Mojito» bāra telpās, kur mēģināts nozagt vairākas pudeles alkohola, portatīvais dators un pat stikla traukā turētā sīknauda.

Ar klusuma mirkli sevī

Svētdienas novakarē auto stiklā sāka triepties rupjākas lāses un, skat, – aiz loga uzvirpuļoja pārslas! Mirkli pazibēja, un viss – ierakstījās mūžībā. Bez pirmā sniega brīnuma. Nezinu, kā, bet manī šis redzējums sabalsojās ar Zolitūdē notikušo traģēdiju – tik daudz pirms laika aizgājušo – tik daudzu tā arī nesagaidītais brīnums, noslēdzoties bojā gājušo sarakstam… Šajās […]

Tukuma autoostā atrasts vīrieša līķis

21. novembrī 11.00 Tukuma autoostā tika atrasts vīrieša līķis bez vardarbīgas nāves pazīmēm. Noskaidrots, ka mirušais ir 1954. gadā dzimis Kandavas novada iedzīvotājs.

Tukumā zog sadzīves ierīces, zāles pļāvējus, malku, bērnu ratiņus un metāllūžņus

12. novembrī 20.00 Tukumā, Stadiona ielā, uzlauzta koka mājiņa un nozagts zāles pļāvējs. 13. novembrī Tukumā, Dārzniecības ielā, no neaizslēgta dzīvokļa nozagts televizors «PHILIPS 23C» un mobilais telefons «NOKIA 2C».

Janeks Bahs: “Tukumā nedarbojas neviena legālo narkotiku tirgotava!”

Vakar, 14. novembrī, Ministru kabinets steidzamības kārtā pieņēma noteikumus, kas aizliedz legālo narkotiku tirgošanu. Kamēr citviet Latvijā iedzīvotāji saviem spēkiem gatavojas vērsties pret šo vielu tirgoņiem, pat organizējuši kārtības patruļas, tikmēr Tukumā viss notika klusu un mierīgi.

Gribēju priecīgāk…

Runāt par Latviju varu tikai personiskās izteiksmēs un, ja jārunā par dzimtenes mīlestību, tad vispirms iedomātu vietas, kas tuvas. Tomēr šo tuvināšanos liegi patriotiskām noskaņām iebremzē divi apsvērumi: pirmkārt, nav man mīļo stūrīšu; otrkārt, pieķerties vietai nav moderni – ja tēva sēta pieprasītā vietā, tad labāk to pārdot, atpakaļ neskatoties. Tas esot normāli – kāds […]

Represētie valsts svētkos paliek bez naudas balvām

Jautā lasītājs: – Esmu represēta pensionāre. Tuvojas Latvijas valsts svētki – 95. gadadiena. Izlasīju avīzē, ka Rīgas mērs savus represētos apsveic svētkos ar 50 latiem un arī citā ziņā gādā par iedzīvotājiem – gādā biļetes lētāk u. tml. Kā būs Tukumā?

Jauntukumā automašīnām izsisti priekšējo durvju stikli

Laikā no 4. novembra 21.00 līdz 5. novembra 5.30 Tukumā, Aviācijas ielā, automašīnai VW LT 35 izsisti abu priekšējo durvju stikli. Materiālais zaudējums tiek precizēts. savukārt 5. novembra 7.50 turpat Aviācijas ielā automašīnai VW MULTIVAN izsists vadītāja durvju stikls.

Tukumā aizturēts nepilngadīgais par narkotisko vielu lietošanu, Zantē – elektrības zaglis

2. novembrī 11.00 Tukumā, Rīgas ielā 13, aizdomās par narkotisko vielu lietošanu aizturēts kāds nepilngadīgais – 1996. gadā dzimis jaunietis. Aizturētais nogādāts Tukuma slimnīcā analīžu veikšanai; uzsākta administratīvā lietvedība.

Dzelzceļa staciju «Tukums I» bezpajumtnieku dēļ naktīs neslēgs

Lasītājs jautā: – Tukums I dzelzceļa stacijā bomži nakšņo un stūrus piečurā, jo stacija vaļā augu diennakti. Stacijas vadība skaidro, ka nevar nevienu ārā dzīt, jo varbūt cilvēks pēdējo vilcienu nokavējis… Tagad stacija skaista kā izstāžu zāle – izkrāsota, bildes pie sienām un jauni soli, bet atkal vecā dziesma.

Pasākumu kalendārs

2019.09.18 | 10:00

Dzejas dienu pasākums Tumē 

2019.09.18 | 10:15

Lasīšanas pasākums bērniem Pūrē 

2019.09.18 | 11:15

Kino Lapmežciemā 

2019.09.18 | 17:00

Keramikas nodarbība Tukumā 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool