Marija, Marika, Marina
Rūta Fjodorova
Vārds, Uzvārds: Rūta Fjodorova
Segvārds: ruta.fjodorova

«Kārkliņos» audzē stādiņus vietējo vajadzībām

Braucot pa Kuldīgas ceļu, Zemītes pagastā jābrauc garām «Kārkliņu» mājām. Tur jau pagājušā gadā netālu no ceļa bija redzamas siltumnīcas. Šogad kā par spīti salnām un šī pavasara aukstumiem, ziedošais puķu krāšņums vēl pieņēmies spēkā, un nu jau skaidri redzams, ka te iekārtota neliela dārzniecība.

Vai nākotnes sabiedrība bez vidējas izglītības?

Nereti jaunie cilvēki uzskata, ka izglītībai nav nozīmes, ka neviens uzņēmējs, kurš aicina savā uzņēmumā darbinieku, pēc izglītības dokumenta pat nepajautā, protams, ja vien tas nav saistīts ar traktora, automašīnas, iekrāvēja u. c. mašīnu vadīšanas tiesībām, kas attiecīgos darbos ir obligāti nepieciešamas. Pat vēl vairāk: cilvēki ar augstāko izglītību, pat vairākām brauc peļņā un ārzemēs […]

Par bērnudārziem Engures novadā

Šonedēļ redakcijā saņēmām lasītājas jautājumu: “Vai jūsu laikrakstam ir iespēja publicēt informāciju par bērnudārziem Engures novadā? Cik un kādi bērnudārzi šobrīd darbojas? Kāda ir situācija ar rindām?”

Iepircējs nemaksā par pienu

Piena ražotājiem krīze it kā ir aiz muguras, situācija stabilizējas. Protams, tik īsā laika posmā vēl pāragri runāt par to, ka saimniecības būtu pilnībā atguvušās. Jāatzīst, ka zemnieku saimniecību attīstībā krīze par sevi atgādina joprojām.

Engurē un Lapmežciemā balso par jau zināmiem politiķiem

Engures novada Lapmežciema un Engures vēlēšanu iecirkņos vēlētāju aktivitāte bijusi gana liela jau pirmsvēlēšanu dienās, kad varēja balsot priekšlaicīgi, jo daudzi skaistās jūnija atpūtas dienas vēlas izmantot dodoties izbraukumā. Engurē priekšlaicīgi bija nobalsojuši 196 vēlētāji no apmēram 2080. Savukārt Lapmežciemā – 150.

Izlaidums Engures Mūzikas un mākslas skolā

27. maijā bija izlaidums Engures Mūzikas un mākslas skolā. Šogad skolu beidza astoņi absolventi.

Dzirdamas vien harvesteru ”balsis”

Braucot pa ceļiem no Cērkstes uz Apšuciemu, no Tukuma uz Enguri, pa Jūrmalas – Talsu šoseju un droši vien arī vēl pa citiem ceļiem, redzami vien izcirtumi ar atstātām šaurām meža strēmelēm, kurām pat neliels vējelis cauri pūš. Ja šo šauro strēmeļu nebūtu, tad varētu teikt, ka ceļš iet caur vienu vienīgu ļoti lielu izcirtumu. […]

Muzeju naktī Engures novadā /FOTO/

Līdz ar ievu ziedēšanu notiek Muzeju nakts pasākumi. Tai skaitā Engures novada visos trijos pagastos. Pie Lapmežciema muzeja namiņš iekurināts, zivis uz irbiem savērtas.

Lapmežciemā atklāts atjaunotais stadions /FOTO/

17. maijā pēc rekonstrukcijas un atjaunošanas atklāja Lapmežciema stadionu. Pirmie stadioni vieglatlētikas sacensībās iemēģināja visu novada skolu – Engures vidusskolas, Lapmežciema pamatskolas, Smārdes pamatskolas un Milzkalnes sākumskolas – 4. un 5. klašu sportisti.

Līdzjūtība jāmācās mums katram

TV raidījumā «Bez tabu» pirms dažām dienām rādīja sižetu par to, kā savulaik jūrmalniece Anete Asare saņēmusi «Latvijas lepnuma» balvu par to, ka pati savā Jūrmalas īpašumā ierīkojusi patversmi ievainotiem putniem. Patversme jau darbojas vairākus gadus un līdz šim nekādu problēmu nebija. Arī ar kaimiņiem bijusi laba satikšana. Bet nu, pēc sižeta spriežot, pie putnu […]

Lapmežciemā sveikti 2016. gadā dzimušie pilsoņi /FOTO/

1. maijā Lapmežciema pagastā sveica jaunos pagasta pilsoņus. Uz svinībām pagasta kultūras darbiniekiem bija jāaicina 20 jaunie lapmežciemnieki.

«Engures cālis 2017» – Elizabete Jurciņa /FOTO/

29. aprīlī Šlokenbekas muižā notika konkurss «Engures novada cālis 2017». Tajā piedalījās septiņi novada dziedātāji, kurus vērtēja Māra Ģērmane, Iveta Ingevica-Bērziņa un Taira Grošteine.

Deputāts nav goda pienākums, deputātam jākalpo tautai

Domāju, ka ikviens no mums lasa, skatās internetā, televīzijā, klausās radio ziņas gan par notikumiem pasaulē, gan Latvijā, gan arī novadā. Nu jau labu laiku mediji atspoguļo politiķu piedāvātos variantus nodokļu reformai. Tā kā Veselības aizsardzība ir noteikta kā valdības prioritāte, tad Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris ierosina ienākumu nodokļa samazinājumā […]

Engures atklātas jaunās bibliotēkas telpas

11. aprīlī Engures kultūras namā atklātas jaunās bibliotēkas telpas. Lentu turēja bibliotēkas vadītāja Indra Gīle un Bērzciema kultūras nama vadītāja Saivīte Bicēna, bet to grieza pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Pļaviņa un novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Kalnozols.

Katram savas skaistas un priecīgas Lieldienas

Kāda paziņa reiz teica, ka šajā pasaulē viss esot sajucis, ka nevarot vairs saprast, kad svinēt Ziemassvētkus, kad Lieldienas, jo senlatviešu ziemas un pavasara Saulgrieži nesakrīt ar tiem datumiem, kad šos svētkus svin kristīgā pasaule. Šogad jau reiz pavasara Saulgrieži esot nosvinēti, atbilstoši senām tradīcijām, no rīta pirms gaismiņas uz avotu, kas tek uz rītiem […]

Pasākumu kalendārs

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool