Piektdiena, 2018. gada 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss
Rūta Fjodorova
Vārds, Uzvārds: Rūta Fjodorova
Segvārds: ruta.fjodorova

Engures pašvaldības policija strādā un mācās

Engures novada pašvaldības policija dibināta pērnā gada 18. jūnijā. Tās priekšnieks Jānis Vancāns ir nokomplektējis, tā teikt, savu komandu, viņam ir trīs padotie – vecākais inspektors Nils Matrozis, inspektori Sandis Plasiņš un Elmārs Kalvāns.

SIA «Tukuma Auto» nodibināta arodbiedrība

Kā mūs informēja Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības (LAKRS) priekšsēdētājs Juris Kalniņš, – SIA «Tukuma auto» 14. martā nodibināta arodbiedrība. Tās dibinātāji ir deviņi uzņēmuma autobusu šoferi.

Engures novada dome tiekas ar iedzīvotājiem

6. martā Milzkalnes Tautas namā notika Engures novada domes priekšsēdētāja Gundara Važas un domes darbinieku tikšanās ar iedzīvotājiem. Tikšanās iniciatori bija pensionāri, kuriem laika gaitā sakrājušies vairāki jautājumi pašvaldībai.

«Zemnieku Saeimas» kongresā – par zemi, ceļiem un konkurētspēju laukos

8. martā Baložu kultūras namā notika Zemnieku Saeimas kongress. Tā pirmajā daļā lauksaimnieki runāja par lauku attīstības politiku, līdzšinējo pieredzi un 2020. gada prioritātēm. Otrajā daļā ar lauksaimniekiem runāja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

Dzejnieku sagaida dzimtajā pusē…

Nu 6. marts ir piemiņas diena, kuru tikko kā ierakstījām Latvijas vēsturē. Šajā dienā atvadījāmies no dižgara dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa. Šķiet, nav neviena cilvēka visā Latvijā, kas nezinātu kaut vismaz kādu dižā dzejnieka rakstītu rindu, atziņu vai dziesmu, kurai izmantoti dzejnieka rakstītie vārdi. Mums atstātais mantojums ir bagāts – sākot ar pirmajiem dzejoļu […]

Mūrmaņi: Augstāka apbalvojuma par skolēnu atzinību – nav!

Aija un Ivars Mūrmaņi savu dzīvi veltījuši sportam: gan paši aktīvi sportojuši, gan arī izaudzinājuši daudzus veiksmīgus sportistus, tostarp arī pasaules čempionu riteņbraukšanā Armandu Freimani, soļotāju Modri Liepiņu un citus.

Par mums un tiem, kurus gaidām atgriežamies

Šajās dienās gadījās būt skumjā radu pasākumā kādā skaistā Latvijas mazpilsētiņā. Pēc vieglo smilšu vēlējuma un kavēšanās atmiņās par kopā pavadītajiem dzīves mirkļiem runas pavērsās jaunās paaudzes virzienā. Un izrādījās, ka lielākā daļa dzīvo, strādā un mācās svešumā, atbraukusi vien uz īso atvadu brīdi. Vaicājot par iespējamo atgriešanos, uzreiz arī saņemam atbildi: ”Par minimālo algu […]

Dārza darbu entuziasti pulcējas ikgadējā pasākumā dārzkopjiem /FOTO/

Jau kļuvis par tradīciju, ka laikraksta «Neatkarīgās Tukuma Ziņas» lasītāji dalās pārsteigumos, ko viņiem sagādā pašu dārzā vai laukā izaudzēti vai atrasti brīnumi. Savukārt, kad laiks sāk vērsties uz pavasara pusi, mēs – laikraksta redakcijas kolektīvs – saviem lasītājiem organizējam tikšanos ar pieredzējušiem dārzkopības speciālistiem.

Izmantot ĢMO – dārgi un neizdevīgi

Pasaulē vēršas plašumā diskusija par ģenētiski modificēto augu (ĢMO) lietošanu uzturā un šīs rīcības iespējamām sekām. Latvijā ir atļauts tirgot ĢMO pārtiku, kas sastāv vai ražota no ĢMO sojas, rapša, kukurūzas, kokvilnas un cukurbietēm. Taču – kā ir ar gaļu?

Par grandioziem projektiem un ceļu remontiem

Dažkārt, klausoties atbildīgu amatvīru runās, nevar saprast – vai smieties, vai raudāt, vai varbūt smieties, lai nebūtu jāraud. Esam jau pieraduši pie tā, ka ceļi mūsu valstī, salīdzinot ar tuvākajām kaimiņvalstīm, ir ļoti sliktā stāvoklī. Nu paši vien esam vainīgi, ka īstos deputātus neievēlējām Saeimā, ka neprotam saimniekot, ka esam trūcīga valsts un, jāatzīst, ka […]

SIA «Zamelsons» Smārdē savā ražotnē izmanto saules baterijas

Labs sava uzņēmuma saimnieks aizvien domā, kā varētu ražošanas procesu padarīt lētāku. Zinām, ka elektroenerģija ir dārga un paliek aizvien dārgāka. Tāpēc Smārdes pagasta zivju pārstrādes uzņēmuma SIA «Zamelsons» valdes priekšsēdētājs Dzintars Zariņš un valdes locekle Jeļena Zariņa nolūkojuši un uz savas ražotnes jumta uzstādījuši saules baterijas.

Darba inspekcija veikusi pārbaudes a/s «Tukuma piens»

Pirms kāda laika publiski izskanēja ziņa, arī TV, ka a/s «Tukuma piens» ir necilvēcīgi darba apstākļi – tiek pārstrādātas stundas, cilvēki ir noguruši, kļūdās un tāpēc tiek sodīti, tas ir, viņiem tiek atrēķināts no algas. Arī ekspeditori esot pārstrādājuši stundas, viņiem pie stūres jāpavada ļoti gara darbdiena, ne parastās astoņas stundas.

Lai kārtējo reizi no vannas neizlietu ūdeni ar visu bērnu…

Pašlaik Slampes pagasta iedzīvotāji ir nobažījušies par to, ka viņu māju tiešā tuvumā kāds iecerējis būvēt biogāzes ražotni. Cilvēkiem tas asociējas vispirms jau ar dzīves apstākļu kvalitātes pasliktināšanos, jo, nenoliedzami, smagsvara kravas, kas, iespējams, vestu pārstrādājamo materiālu uz ražotni, ceļus izbraukās. Laukos pārāk nebaidās no smakām, jo kūts taču ir katram, bet ir vietas, kur […]

Dzintars Laivenieks: “Labam meža saimniekam jādomā vismaz divus gadus uz priekšu”

Meža darbinieki gatavojas nozares gada balvas «Zelta čiekurs» pasniegšanai. Balvai nominācijā «Par ilgstspējīgu saimniekošanu» izvirzīti divi mūspuses meža īpašnieki – Dzintars Laivenieks un Viesturs Valdis Dreimanis no Kandavas novada. Ar V. V. Dreimani jau esam laikraksta slejās runājuši. Nu kārta sarunai ar Dzintaru Laivenieku.

«Tukuma gaļas kombināts» pārtraucis darbu /papildināts/

– Kas notiek ar Tukuma Gaļas kombinātu? Veikalā vairs nav tā ražojumu, arī ēkas logos gaisma nespīd. Vai uzņēmums ir slēgts? Uzklausījuši šo vairāku lasītāju jautājumu, braucām lūkot uz SIA «Tukuma gaļas kombināts Lat.» ražotni.

Pasākumu kalendārs

2018.09.21 | 9:30

Olimpiskā diena Kandavā 

2018.09.21 | 10:00

«Olimpiskā diena» Tukumā 

2018.09.21 | 13:00

Izrāde «Dželsamīno melu zemē» Tukumā 

2018.09.21 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2018.09.21 | 17:30

Lekcija par veselīgu uzturu Zemītē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool