Trešdiena, 2019. gada 16. janvāris
Lida, Lidija
Rūta Fjodorova
Vārds, Uzvārds: Rūta Fjodorova
Segvārds: ruta.fjodorova

Lai pārtika nav jāpērk aiz trejdeviņām jūrām

Kopš kritis dzelzs priekškars un notiek brīva tirdzniecība ar pārtikas precēm, visus šos vairāk nekā 20 gadus mums aizvien ir bijis aktuāls jautājums par to, ka jāpērk pašmāju ražojumi. Lai varētu izaudzēto pārdot, zemnieki paši brauc uz tirgu, meklē skolas, bērnudārzus, slimnīcas un citas iestādes, kur pārdot sabiedriskai ēdināšanai laukos izaudzēto produkciju – kartupeļus, bietes, […]

Rāmavas pavasaris 2013 /FOTO/

No 4. līdz 7. aprīlim Rāmavas izstāžu kompleksā dažādas firmas un lauku mājražotāji uz starptautisko pavasara izstādi pulcē lauksaimniekus no visas Latvijas. Šogad tā ir 21. lauksaimniecības izstāde.

Govs šķirne ‘Latvijas brūnā’ – uz izzušanas robežas

Lai arī ir bijis atbalsts Latvijas govju šķirņu ‘Latvijas brūnās’ un ‘Latvijas zilās’ ģenētiskā materiāla saglabāšanai, tomēr tas ir bijis par maz, lai saglabātu aizvien par maz novērtētās ‘Latvijas brūnās’ šķirnes govis.

Lieldienas Smārdes Vēju dārzā

Svētdien Smārdes pagasta Vēju dārzā pulcējas pagasta iedzīvotāji, lai kopīgi piedalītos Lieldienu tradīcijās. Tās iesākās ar folkloras kopas „Milzkalnieki” dziesmām un šūpošanos. Vēl arī pasākuma turpinājumā minēja mīklas, gāja rotaļās, ripināja olas, dzina putnu.

Salmu darbnīcā pašiem savs Lieldienu zaķis

Dažkārt saka, ka svētku gaidīšana ir skaistāka nekā paši svētki. Un kaut arī līdz Lieldienām palikušas dažas dienas, vēl varam pagūt parūpēties par svētku noskaņu savās mājās, izgatavojot kādu lielāku Lieldienu dekoru. Kā to paveikt, lūdzām padomu Tukuma salmu darbnīcas meistarei un īpašniecei Kristīnei Rītiņai.

Veiksmīgākie 2012. gada makšķernieki saņem balvas

Piektdien, 22. martā, Tukuma ledus hallē notika mūsu laikraksta organizētā konkursa „Lieliskais Loms 2012” uzvarētāju apbalvošana. Pasākumā piedalījās Latvijā pazīstamais zivsaimniecības speciālists Māris Vītiņš, Jūras un iekšējo ūdeņu kontroles daļas Jelgavas sektora vecākie inspektori Andrejs Zabeļins un Aigars Ostrovskis. Ar skanīgu dziesmu makšķerniekus un pasākuma viesus sveica Agita Stutiņa.

Lai spējam atšķirt graudus no sēnalām

Pēdējo nedēļu laikā dažādu nozaru lauksaimnieki apkopoja paveikto, tikās ar valdības pārstāvjiem. Cita starpā zemkopības ministre Laimdota Straujuma līdz ar daudzajiem uzdotajiem jautājumiem izpelnījās lauksaimnieku atzinību. Vajadzēja paiet tik ilgam laikam, līdz mums ir bezpartejiska, profesionāla lauksaimniecības nozares ministre, kas turklāt uzdrīkstējās cīnīties par Latvijas lauksaimniekiem vissvarīgāko un nepieciešamāko – zemi! Un izrādās, ka problēmas, […]

Engures pašvaldības policija strādā un mācās

Engures novada pašvaldības policija dibināta pērnā gada 18. jūnijā. Tās priekšnieks Jānis Vancāns ir nokomplektējis, tā teikt, savu komandu, viņam ir trīs padotie – vecākais inspektors Nils Matrozis, inspektori Sandis Plasiņš un Elmārs Kalvāns.

SIA «Tukuma Auto» nodibināta arodbiedrība

Kā mūs informēja Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības (LAKRS) priekšsēdētājs Juris Kalniņš, – SIA «Tukuma auto» 14. martā nodibināta arodbiedrība. Tās dibinātāji ir deviņi uzņēmuma autobusu šoferi.

Engures novada dome tiekas ar iedzīvotājiem

6. martā Milzkalnes Tautas namā notika Engures novada domes priekšsēdētāja Gundara Važas un domes darbinieku tikšanās ar iedzīvotājiem. Tikšanās iniciatori bija pensionāri, kuriem laika gaitā sakrājušies vairāki jautājumi pašvaldībai.

«Zemnieku Saeimas» kongresā – par zemi, ceļiem un konkurētspēju laukos

8. martā Baložu kultūras namā notika Zemnieku Saeimas kongress. Tā pirmajā daļā lauksaimnieki runāja par lauku attīstības politiku, līdzšinējo pieredzi un 2020. gada prioritātēm. Otrajā daļā ar lauksaimniekiem runāja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

Dzejnieku sagaida dzimtajā pusē…

Nu 6. marts ir piemiņas diena, kuru tikko kā ierakstījām Latvijas vēsturē. Šajā dienā atvadījāmies no dižgara dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa. Šķiet, nav neviena cilvēka visā Latvijā, kas nezinātu kaut vismaz kādu dižā dzejnieka rakstītu rindu, atziņu vai dziesmu, kurai izmantoti dzejnieka rakstītie vārdi. Mums atstātais mantojums ir bagāts – sākot ar pirmajiem dzejoļu […]

Mūrmaņi: Augstāka apbalvojuma par skolēnu atzinību – nav!

Aija un Ivars Mūrmaņi savu dzīvi veltījuši sportam: gan paši aktīvi sportojuši, gan arī izaudzinājuši daudzus veiksmīgus sportistus, tostarp arī pasaules čempionu riteņbraukšanā Armandu Freimani, soļotāju Modri Liepiņu un citus.

Par mums un tiem, kurus gaidām atgriežamies

Šajās dienās gadījās būt skumjā radu pasākumā kādā skaistā Latvijas mazpilsētiņā. Pēc vieglo smilšu vēlējuma un kavēšanās atmiņās par kopā pavadītajiem dzīves mirkļiem runas pavērsās jaunās paaudzes virzienā. Un izrādījās, ka lielākā daļa dzīvo, strādā un mācās svešumā, atbraukusi vien uz īso atvadu brīdi. Vaicājot par iespējamo atgriešanos, uzreiz arī saņemam atbildi: ”Par minimālo algu […]

Dārza darbu entuziasti pulcējas ikgadējā pasākumā dārzkopjiem /FOTO/

Jau kļuvis par tradīciju, ka laikraksta «Neatkarīgās Tukuma Ziņas» lasītāji dalās pārsteigumos, ko viņiem sagādā pašu dārzā vai laukā izaudzēti vai atrasti brīnumi. Savukārt, kad laiks sāk vērsties uz pavasara pusi, mēs – laikraksta redakcijas kolektīvs – saviem lasītājiem organizējam tikšanos ar pieredzējušiem dārzkopības speciālistiem.

Pasākumu kalendārs

2019.01.16 | 10:00

Audžuģimeņu tikšanās Jaunpilī 

2019.01.16 | 17:00

Radošā nodarbība Kandavā 

2019.01.16 | 18:00

Novuss Lapmežciemā 

2019.01.16 | 18:00

Slēpošanas sacensības «Milzkalnes apļi» 

2019.01.17 | 13:00

Foto izstādes atklāšana Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool