Svētdiena, 2019. gada 24. marts
Kazimirs, Izidors
Rūta Fjodorova
Vārds, Uzvārds: Rūta Fjodorova
Segvārds: ruta.fjodorova

Laukos sākušās traktortehnikas apskates

Kaut gan mūs pārsteidzis tāds pamatīgāks cīruļputenis, tomēr laukos gatavojas gaidāmajai pavasara un vasaras darbu sezonai. Lai lielie pavasara lauku darbi varētu sākties, traktortehnikai jābūt darba kārtībā – tā atrādāma valsts inspektoriem ikgadējā tehniskajā apskatē.

Marts – kad jāveido augļu koku vainagus

Marts ir īstais laiks, kad jāveido augļu koku vainagi. No tā, cik pareizi darbiņš būs veikts, atkarīga augļu dārza ražība, augļu kvalitāte gan šajā, gan nākamajos gados, kā arī pašu augļu kociņu veselība un dzīvotspēja.

Mēs esam tik, cik esam…

Politiskos kašķos un skandālos, kuri parasti uzvirmo pirms vēlēšanām, kā arī daudzo nenokārtoto sociālo un ekonomisko jautājumu jomā, tā vien gribas teikt, ka jāatmet interesei par politiku ar roku, jo vēlēšanās taču tāpat neko nevaram ietekmēt… Taču notikumi Ukrainā satrauc un ikvienam ļauj skaidrāk apjaust, ka mūsu neatkarība, iespēja dzīvot savā valstī, rūpēties par savu […]

Par saprātu un žēlsirdību

Šķiet, negaidīti atnākušais pavasaris iepūtis galvā arī Saeimas deputātiem, kuri pirmajā lasījumā atbalstījuši likumprojektu, kas paredz, ka Latvijas kurmji pielīdzināti kaitīgiem grauzējiem. Vai tiešām pēkšņi ir aprēķināti un pierādīti kaut kādi īpaši kurmju radīti zaudējumi?! Izrādās, šādas izmaiņas likumdošanā nepieciešamas, lai pret kurmjiem varētu izmantot spridzināšanas metodi. Jo tieši tādu sava biznesa plāna pamatā izraudzījies […]

Lai neievazātu Āfrikas cūku mēri, Latvijā būtu jānošauj grūsnas meža cūkas

Ir izskanējusi ziņa: tā kā Latvijas cūkkopības nozari apdraud Āfrikas cūku mēris, profilakses pasākumu veikšanai Ministru kabinets Zemkopības ministrijai piešķīris 461 183 eiro, Finanšu ministrijai 839 080 eiro un Iekšlietu ministrijai 52 686 eiro.

Gaļas pārstrādes cehs «Smārde» jaunās normas nespēšot izpildīt…

2015. gadā SIA «GPC Smārde» apritēs 30 gadi kopš uzņēmuma atvēršanas. Sākumā tas bija kolhoza «Nākotne» cehs, kurā ražoja desas. Kad laiki mainījās, 1992. gadā uzņēmumu privatizēja tā darbinieki un uzņēmums ieguva pašreizējo nosaukumu.

Mīlestības nekad nav par daudz

Katram darbam ir gan sava netīkamā, tumšā puse, gan arī tā, kas iedvesmo, iepriecina, dod spēku. Mums, žurnālistiem, ir tā priekšrocība, ka savā darbā varam satikt daudzus sirdsgudrus, aizrautīgus, interesantus cilvēkus, priecāties par citu cilvēku veiksmēm un mīlestības liecībām. Piemēram, kolēģis Jānis staro – tikko atgriezies no reportāžas Lapmežciemā, kur bija sabraukuši bērnu deju kolektīvi […]

Bērnudārzā «Ķipari» Smārdē noticis karnevāls /FOTO/

Piektdienaa, 14. februāris, Smārdes pirmsskolas izglītības iestādē «Ķipari» bija īpaša. Abās divgadīgo un trīsgadīgo bērnu grupiņās audzēkņi ar audzinātājām un auklītēm bija saposušies maskās, lai piedalītos karnevālā.

Lapmežciemā atklāj skolēnu lietišķās mākslas izstādi /FOTO/

6. februārī Lapmežciema muzejā atklāja skolēnu lietišķās mākslas izstādi – keramika, kokapstrādes darbiņi, tekstilmākslas darinājumi un floristikas kompozīcijas, dūraiņi un zeķes, spilveni un lakati, krāsu kompozīcijas, šalles un paklājiņi, kārbiņas, piespraudes, apgleznotas pudeles.

Apbalvoti konkursa «Lieliskais loms 2013» laureāti

31. janvāra vakarā Tukuma ledus hallē uz mūsu laikraksta «Neatkarīgās Tukuma Ziņas» organizētā konkursa «Lieliskais loms 2013» noslēguma pasākumu pulcējas konkursa dalībnieki un tie, kurus interesē makšķerēšana.

Labāk vēlāk nekā nekad

Cik gan nav runāts un rakstīts par zemes jautājumiem! Par to, cik grūti tikt pie zemes hektāra saimniecības paplašināšanai produkciju ražojošam zemniekam, par to, cik mazās saimniecības ir bezperspektīvas. No otras puses – par to, kā laukos saglabāt apdzīvotību… Šajos 20 neatkarības gados cik ierēdņu un visdažādāko rangu amatpersonu delegāciju nav braukušas iepazīties ar ārvalstu […]

Vai dzīvokļu pārbūve Tukumā ir legāla?

Jautā lasītājs: – Esmu uztraucies par modē nākušo praksi, ka daudzos dzīvokļos lauž sienas, lai izveidotu lielākas telpas. Vai ir kāds projekts, vai kāds pārbauda, vai tās nav nesošās sienas?

Agronoms Juris Lūsis: “Katrs ir atbildīgs par to, kādā valstī dzīvojam”

Juris Lūsis ir agronoms, aktīvs Atmodas laika dalībnieks. Viņš joprojām cenšas piedalīties arī politiskajās aktivitātēs, jo uzskata, ka katrs ir atbildīgs par to, kādu valsti veidojam, kādā dzīvojam.

Pagasti, kas atrodas Ventspils šosejas malā, sabrauc Milzkalnē /FOTO/

Sestdienas, 25. janvāra, vakarā Milzkalnes tautas namā uz tikšanos pasākumā «Liela, gara tēva josta» sabrauca visu to pagastu, kas atrodas Ventspils šosejas malā, pārstāvji. Ventspils šosejas malā esot seši novadi un 19 pagasti.

Šlokenbekas muižā atklāj viesnīcu

Ceturtdien, 23. janvārī, Šlokenbekas muižā atklāja viesnīcu. Tradicionālo lenti negrieza, jo pirms gadiem četriem, pieciem viesnīca jau kādreiz darbojās. Nu tā izremontēta, saposta jaunai dzīvei. Turklāt labi piestāv jau esošajam Ceļu muzejam.

Pasākumu kalendārs

2019.03.24 | 10:00

Futbols Cērē 

2019.03.24 | 14:00

Pirmizrādes Tukumā 

2019.03.24 | 15:00

Kino Slampē 

2019.03.25 | 9:15

Piemiņas brīdis Džūkstē 

2019.03.25 | 10:00

Piemiņas brīdis Vecmokās 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Marts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool