Pirmdiena, 2019. gada 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
Rūta Fjodorova
Vārds, Uzvārds: Rūta Fjodorova
Segvārds: ruta.fjodorova

Kā Tukuma lidlauka darbības paplašināšana ietekmēs vidi

9. aprīlī Smārdē un 10. aprīlī Tukumā tika publiski apspriests, kā Tukuma lidlauka darbības paplašināšana ietekmēs vidi. Kā klātesošiem stāstīja novērtējuma izstrādātāja – SIA «Latekoil» pārstāvis Valdis Feldbergs, iepriekš bija modelēta lidostas darbība bez speciāliem nosacījumiem.

Pavasaris, kas neļauj atslābt

Šogad tāds dīvains pavasaris, nedaudz tāds kā steidzīgs… Kokus jau varēja stādīt marta beigās. Parasti sējas laiks tā īsti sākas ap 20. aprīli, bet nu jau laukos parādījušās māllēpeņu saulītes, kas liecina, ka sējas laiks ir klāt. Šķiet, lauku dzīves kārtību un ritumu nespēj mainīt nekas… Un tomēr ir arī tādas kā paralēlas sajūtas, kas […]

Lasītāja skats no malas

Neesmu mūsu avīzes literārās lappusītes (tā savu vietu radusi laikraksta kultūras pielikumā) veidotāja, bet lasītāja gan. Jāatzīst, ka ļoti nopriecājos, kad mūsu laikrakstā parādījās Gunas Rozes recenzija par Nellas no Krotes darbu «Kumeļu sauks Delveris», ko savulaik lasīju «Latvijas Avīzē». Turklāt izrādījās, ka intriģējošā stāsta autore ir mūsu novadniece. Nopriecājos arī, kad uzzināju, ka Guna […]

Engures Mūzikas un mākslas skolai – 20 /FOTO/

Sestdienas, 15. marta, vakars bija vējains un puteņoja, tomēr tas netraucēja Engures Mūzikas un Mākslas skolas skolotājiem, audzēkņiem un viņu vecākiem, viesiem, visiem laba vēlētājiem no tuvienes un tālienes ierasties uz skolas 20 gadu jubilejas koncertu un balli.

Laukos sākušās traktortehnikas apskates

Kaut gan mūs pārsteidzis tāds pamatīgāks cīruļputenis, tomēr laukos gatavojas gaidāmajai pavasara un vasaras darbu sezonai. Lai lielie pavasara lauku darbi varētu sākties, traktortehnikai jābūt darba kārtībā – tā atrādāma valsts inspektoriem ikgadējā tehniskajā apskatē.

Marts – kad jāveido augļu koku vainagus

Marts ir īstais laiks, kad jāveido augļu koku vainagi. No tā, cik pareizi darbiņš būs veikts, atkarīga augļu dārza ražība, augļu kvalitāte gan šajā, gan nākamajos gados, kā arī pašu augļu kociņu veselība un dzīvotspēja.

Mēs esam tik, cik esam…

Politiskos kašķos un skandālos, kuri parasti uzvirmo pirms vēlēšanām, kā arī daudzo nenokārtoto sociālo un ekonomisko jautājumu jomā, tā vien gribas teikt, ka jāatmet interesei par politiku ar roku, jo vēlēšanās taču tāpat neko nevaram ietekmēt… Taču notikumi Ukrainā satrauc un ikvienam ļauj skaidrāk apjaust, ka mūsu neatkarība, iespēja dzīvot savā valstī, rūpēties par savu […]

Par saprātu un žēlsirdību

Šķiet, negaidīti atnākušais pavasaris iepūtis galvā arī Saeimas deputātiem, kuri pirmajā lasījumā atbalstījuši likumprojektu, kas paredz, ka Latvijas kurmji pielīdzināti kaitīgiem grauzējiem. Vai tiešām pēkšņi ir aprēķināti un pierādīti kaut kādi īpaši kurmju radīti zaudējumi?! Izrādās, šādas izmaiņas likumdošanā nepieciešamas, lai pret kurmjiem varētu izmantot spridzināšanas metodi. Jo tieši tādu sava biznesa plāna pamatā izraudzījies […]

Lai neievazātu Āfrikas cūku mēri, Latvijā būtu jānošauj grūsnas meža cūkas

Ir izskanējusi ziņa: tā kā Latvijas cūkkopības nozari apdraud Āfrikas cūku mēris, profilakses pasākumu veikšanai Ministru kabinets Zemkopības ministrijai piešķīris 461 183 eiro, Finanšu ministrijai 839 080 eiro un Iekšlietu ministrijai 52 686 eiro.

Gaļas pārstrādes cehs «Smārde» jaunās normas nespēšot izpildīt…

2015. gadā SIA «GPC Smārde» apritēs 30 gadi kopš uzņēmuma atvēršanas. Sākumā tas bija kolhoza «Nākotne» cehs, kurā ražoja desas. Kad laiki mainījās, 1992. gadā uzņēmumu privatizēja tā darbinieki un uzņēmums ieguva pašreizējo nosaukumu.

Mīlestības nekad nav par daudz

Katram darbam ir gan sava netīkamā, tumšā puse, gan arī tā, kas iedvesmo, iepriecina, dod spēku. Mums, žurnālistiem, ir tā priekšrocība, ka savā darbā varam satikt daudzus sirdsgudrus, aizrautīgus, interesantus cilvēkus, priecāties par citu cilvēku veiksmēm un mīlestības liecībām. Piemēram, kolēģis Jānis staro – tikko atgriezies no reportāžas Lapmežciemā, kur bija sabraukuši bērnu deju kolektīvi […]

Bērnudārzā «Ķipari» Smārdē noticis karnevāls /FOTO/

Piektdienaa, 14. februāris, Smārdes pirmsskolas izglītības iestādē «Ķipari» bija īpaša. Abās divgadīgo un trīsgadīgo bērnu grupiņās audzēkņi ar audzinātājām un auklītēm bija saposušies maskās, lai piedalītos karnevālā.

Lapmežciemā atklāj skolēnu lietišķās mākslas izstādi /FOTO/

6. februārī Lapmežciema muzejā atklāja skolēnu lietišķās mākslas izstādi – keramika, kokapstrādes darbiņi, tekstilmākslas darinājumi un floristikas kompozīcijas, dūraiņi un zeķes, spilveni un lakati, krāsu kompozīcijas, šalles un paklājiņi, kārbiņas, piespraudes, apgleznotas pudeles.

Apbalvoti konkursa «Lieliskais loms 2013» laureāti

31. janvāra vakarā Tukuma ledus hallē uz mūsu laikraksta «Neatkarīgās Tukuma Ziņas» organizētā konkursa «Lieliskais loms 2013» noslēguma pasākumu pulcējas konkursa dalībnieki un tie, kurus interesē makšķerēšana.

Labāk vēlāk nekā nekad

Cik gan nav runāts un rakstīts par zemes jautājumiem! Par to, cik grūti tikt pie zemes hektāra saimniecības paplašināšanai produkciju ražojošam zemniekam, par to, cik mazās saimniecības ir bezperspektīvas. No otras puses – par to, kā laukos saglabāt apdzīvotību… Šajos 20 neatkarības gados cik ierēdņu un visdažādāko rangu amatpersonu delegāciju nav braukušas iepazīties ar ārvalstu […]

Pasākumu kalendārs

2019.05.27 | 10:00

Saeimas komisijas sēde Engurē 

2019.05.27 | 11:00

Saeimas komisijas sēde Tukumā 

2019.05.27 | 15:00

Galda hokejs Zantē 

2019.05.27 | 18:30

Sapulce par ēku siltināšanu Slampē 

2019.05.28 | 11:15

Disko ballīte bērniem Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Maijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool