Piektdiena, 2019. gada 22. februāris
Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija, Ārija
Rūta Fjodorova
Vārds, Uzvārds: Rūta Fjodorova
Segvārds: ruta.fjodorova

Uz novadu reformu atskatoties

Jau pagājuši pieci gadi, kopš dzīvojam novados. Paskatoties uz novadu veidošanās procesu no laika attāluma, jāteic, ka milzum daudz naudas tika iztērēts dažādiem pētījumiem: kā novadi būtu veidojami, cik lielu ietaupījumu no novadu veidošanas iegūs, kāda būs satiksme, kur atradīsies novada centri, kā tiks organizēti vienas pieturas pakalpojumi iedzīvotājiem utt.  Rosība bija varena, tika sarakstītas […]

Smārdē Jāņus ielīgoja Vēju dārzā

Engures novada Smārdes pagastā Jāņus ielīgoja 22. jūnijā. Vēju dārzā koncertēja folkloras kopa «Mizlkalnieki» un vokālie ansambļi «Tīne» un «Randevu». Vēlāk tika iekurināts arī Jāņu ugunskurs. Kad satumsa, uz zaļumballi Vēju dārzā pulcējās jaunieši.

Atklāj atjaunoto pieminekli Viktoram Cojam

Šodien, Viktora Coja 52. dzimšanas dienā, Jūrmalas-Talsu šosejas malā netālu no Ķesterciema atklāja atjaunoto pieminekli mūziķim Viktoram Cojam, kurš 1990. gada 15. augustā šajā vietā gāja bojā autokatastrofā.

Jāņubērni Smārdes uzņēmumos

Piektdien, 21. jūnijā, Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa, Milzkalnes tautas nama vadītāja Ilze Vekšina un vairāki folkloras kopas «Milzkalnieki» dalībnieki devās aplīgot lielākos Smārdes pagasta uzņēmumus.

Sākušas augt Jāņu beciņas

Mūspusē tirgū parādījušās pirmās beciņas un gailenes. Jau pagājušā gadā Ķesterciema krustojuma tirdziņā satikām Jāni ar pirmajam baravikām laikā, kad nevienam citam baraviku vēl nebija ilgāku laiku, tomēr savas beku vietas viņš neatklāja.

Groza budžetu, kārto zemes jautājumus Engures novada domes sēdē

Deputāti nolēma palielināt novada domes pamatbudžeta ieņēmumus par 291 625 eiro un apstiprināt pamatbudžetu 10 280 186 eiro apmērā, kā arī palielināt pamatbudžeta izdevumus par 278 212 eiro un apstiprināt to 9 942 068 eiro apmērā.

Engures pagastā ūdenssaimniecības projekts tuvojas noslēgumam /Papildināts/

Šovasar Engures pagasta ielās notiek vērienīgi rakšanas darbi, jo tiek realizēts Eiropas Savienības (ES) projekta «Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Engurē» projekta pirmā un otrā kārta. Kopumā abu realizācijā ieguldīti 1 399 379,63 eiro.

Jaunieši apgūst uzņēmējdarbību

Otrdien Engurē noslēdzās Tukuma konsultāciju biroja un Valsts lauku tīkla organizētās mācības «Atbalsts jauniešiem zvejniecības tradīciju apguvei un uzņēmējdarbības veikšanai».

Par rētām, kas lēni, tomēr dzīst…

14. jūnijs ir sēru diena – Komunistu genocīda upuru piemiņas diena, kurā daudzi dosies uz represēto piemiņas pasākumiem, kas šajā dienā notiek daudzviet. Šajā dienā pie ēkām tiek izkārti karogi ar sēru lentēm.

Klapkalnciema pludmali apsaimniekos vietējais uzņēmējs

Veselības inspekcijas apstiprināta peldvieta ir arī Klapkalnciemā. Iepriekšējā Engures novada domes sēdē deputāti nolēma šo pludmali nodot apsaimniekotājam SIA «Klapkalnciems» (valdes priekšsēdētājs ir Kaspars Eglītis) un slēgt ar apsaimniekotāju līgumu.

Milzkalnes tautas namā atzīmē noslēgušos mācību gadu

3. jūnijā Milzkalnes tautas namā Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa rīkoja pieņemšanu, uz kuru aicināja visu novada skolu direktorus, viņu vietniekus, skolotājus, sekmīgākos skolēnus un viņu vecākus, lai atzīmētu kopīgos sasniegumus mācībās un mācību priekšmetu olimpiādēs.

Vai esam atbildīgi par savu valsti?

Eiroparlamenta vēlēšanas pagājušas. Nudien iestājies tāds kā atslābums – nekaitina uzbāzīgu dāmu un kungu feisi plakātos un drukātajā presē, arī televīzijā par kādu politisko reklāmu mazāk. Arī vēlēšanu rezultāti – cik nu labi varēja būt, tik arī ir, par tiem nebūtu ko gausties. Tomēr neizpaliek arī pēcvēlēšanu mieles, jo zinām, ka vēlēšanās piedalījās mazāk nekā […]

Studenti piedāvā idejas jauniem piena produktiem

20. maijā Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes studenti akciju sabiedrībā «Tukuma piens» atklāja savas jaunu piena produktu radīšanas idejas.

«Skaru» pagalmā Ragaciemā atklāta brīvdabas izstāde /FOTO/

Engures novada Ragaciema «Skarās» pagājušās nedēļas nogalē bija sarīkota jauka brīvdabas izstāde. Par šo pasākumu tā iniciatore Irēna Skaraine jau iepriekš bija paziņojusi cieminiekiem.

Ierīkojot stāvlaukumu, Gausajā jūdzē norok kāpu

Jautā lasītājs: – Mani uztrauc tas, ka pie jaunuzceltā jūras novērošanas torņa ārda nost kāpu. Vai tiešām jābūvē stāvlaukums, lai kāds atkal varētu daudz pelnīt?

Pasākumu kalendārs

2019.02.22 | 8:30

Vecāku diena Jaunpils vidusskolā 

2019.02.22 | 10:00

«Skolēni eksperimentē» Tukumā 

2019.02.22 | 10:30

Pasaku lasīšana Jaunsātu bibliotēkā 

2019.02.22 | 11:30

«Skaļā lasīšana» Jaunpilī 

2019.02.22 | 14:00

Vīna degustācija Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool