Svētdiena, 2019. gada 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts
Rūta Fjodorova
Vārds, Uzvārds: Rūta Fjodorova
Segvārds: ruta.fjodorova

Pienācis laiks atkal domāt par savu valsti

Mūsu neprognozējamais kaimiņš Krievija, atbildot uz rietumvalstu sankcijām, nu sarūpējis lielākus vai mazākus, tomēr uztraukumus mūsu ražotājiem un preču pārvadātajiem. Cits to uzskata par sava veida kara pieteikumu. Un – karā kā jau karā… Viena no visvairāk ietekmētajām nozarēm ir piensaimniecība. Šobrīd kā uz naža asmens ir tie, kuri ņēmuši bankā kredītus, būvējuši lielfermas un […]

Engurē labiekārtošanas darbi pie kultūras nama

Jau 16 gadus Engurē darbojas kafejnīca «Būda». Tās īpašniece ir Inguna Zihmane. Gadu gaitā nelielā kafejnīca ir izveidojusies par labi apmeklētu sabiedriskās ēdināšanas iestādi

Atkritumu bizness un posts…

Ko jums izsaka vai ar ko asociējas vārdi ”sadzīves atkritumi”? Domāju, ka tādu, kā pirms daudziem gadiem, kas savīkšīs šķību grimasi un novērsīsies, vairs nebūs daudz. Tas taču ir vesels bizness! Vispirms jau iepakojuma ražotājiem: polietilēna un visādas citādas plēves, plastmasas trauciņi visdažādākajos lielumos, katrs maizes kukulītis ietīts plēvē… Ar savu burciņu vai pudeli pēc […]

Par latvāņiem Engures novadā

Par cīņu ar latvāņiem izvaicājam arī Engures novada domes priekšsēdētāju Gundaru Važu.

Jauniešiem piešķirs stipendijas

Engures novada dome noslēgusi līgumu ar Latvijas Universitātes Fondu, lai piešķirtu stipendijas novada jauniešiem.

Tukumā būs jauna pārtikas ražotne

– Vai bijušajā Tukuma gaļas kombinātā būvēs kādu ražotni? Vai tur būs jaunas darba vietas? Kam tagad šis īpašums pieder un kas tur būs? – vaicāja kāds ieinteresēts lasītājs.

Annas ielā 2 novāks drupas

Jautā lasītājs: – Mums Tukumā, Annas ielā 2, uzbūvēja skaistus, jaunus šķūnīšus. Vecos iesāka jaukt nost, bet līdz galam darbu neizdarīja…

Uz novadu reformu atskatoties

Jau pagājuši pieci gadi, kopš dzīvojam novados. Paskatoties uz novadu veidošanās procesu no laika attāluma, jāteic, ka milzum daudz naudas tika iztērēts dažādiem pētījumiem: kā novadi būtu veidojami, cik lielu ietaupījumu no novadu veidošanas iegūs, kāda būs satiksme, kur atradīsies novada centri, kā tiks organizēti vienas pieturas pakalpojumi iedzīvotājiem utt.  Rosība bija varena, tika sarakstītas […]

Smārdē Jāņus ielīgoja Vēju dārzā

Engures novada Smārdes pagastā Jāņus ielīgoja 22. jūnijā. Vēju dārzā koncertēja folkloras kopa «Mizlkalnieki» un vokālie ansambļi «Tīne» un «Randevu». Vēlāk tika iekurināts arī Jāņu ugunskurs. Kad satumsa, uz zaļumballi Vēju dārzā pulcējās jaunieši.

Atklāj atjaunoto pieminekli Viktoram Cojam

Šodien, Viktora Coja 52. dzimšanas dienā, Jūrmalas-Talsu šosejas malā netālu no Ķesterciema atklāja atjaunoto pieminekli mūziķim Viktoram Cojam, kurš 1990. gada 15. augustā šajā vietā gāja bojā autokatastrofā.

Jāņubērni Smārdes uzņēmumos

Piektdien, 21. jūnijā, Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa, Milzkalnes tautas nama vadītāja Ilze Vekšina un vairāki folkloras kopas «Milzkalnieki» dalībnieki devās aplīgot lielākos Smārdes pagasta uzņēmumus.

Sākušas augt Jāņu beciņas

Mūspusē tirgū parādījušās pirmās beciņas un gailenes. Jau pagājušā gadā Ķesterciema krustojuma tirdziņā satikām Jāni ar pirmajam baravikām laikā, kad nevienam citam baraviku vēl nebija ilgāku laiku, tomēr savas beku vietas viņš neatklāja.

Groza budžetu, kārto zemes jautājumus Engures novada domes sēdē

Deputāti nolēma palielināt novada domes pamatbudžeta ieņēmumus par 291 625 eiro un apstiprināt pamatbudžetu 10 280 186 eiro apmērā, kā arī palielināt pamatbudžeta izdevumus par 278 212 eiro un apstiprināt to 9 942 068 eiro apmērā.

Engures pagastā ūdenssaimniecības projekts tuvojas noslēgumam /Papildināts/

Šovasar Engures pagasta ielās notiek vērienīgi rakšanas darbi, jo tiek realizēts Eiropas Savienības (ES) projekta «Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Engurē» projekta pirmā un otrā kārta. Kopumā abu realizācijā ieguldīti 1 399 379,63 eiro.

Jaunieši apgūst uzņēmējdarbību

Otrdien Engurē noslēdzās Tukuma konsultāciju biroja un Valsts lauku tīkla organizētās mācības «Atbalsts jauniešiem zvejniecības tradīciju apguvei un uzņēmējdarbības veikšanai».

Pasākumu kalendārs

2019.05.26 | 10:00

Šahs Irlavā 

2019.05.26 | 11:00

«Kustinācija» Engurē 

2019.05.26 | 12:00

Kandavas novada svētki 

2019.05.26 | 13:00

Kino Tukumā 

2019.05.26 | 14:00

Amatierteātra pirmizrāde Jaunsātos 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Maijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool