Trešdiena, 2019. gada 20. marts
Made, Irbe
Rūta Fjodorova
Vārds, Uzvārds: Rūta Fjodorova
Segvārds: ruta.fjodorova

Dzīvokli Lapmežciema bārenim meklēs Kauguros

Lapmežciema novada domes sēdē 18. decembrī sociālā darba vadītāja Anita Jonāne informēja deputātus, ka Lapmežciemā un tā tuvākajā apkārtnē neizdodas noīrēt dzīvokli bārenim, tāpēc tagad došoties meklējumos uz Kauguriem.

Par bebru nedarbiem Lapmežciemā

Lapmežciema novada domes priekšsēdētājs Edmunds Pētersons 18. decembrī novada padomes sēdē iepazīstināja deputātus ar saņemto atbildi par bebru nedarbiem Siliņupē. Proti, domes sēdē novembrī runāja, ka bebri sacēluši aizsprostus upītei un appludinājuši plašu teritoriju.

Par slikto gaisu Lapmežciema centrā

Lapmežciema novada domes sēdē novembrī deputāti bija saņēmuši iesniegumu, ka ciemata centrā esošais zivju pārstrādes cehs SIA «Zivtiņa N» zivju kūpināšanas laikā radot nepatīkamu smaku un vasarā cilvēki nevarot atvērt logus. Deputāti lūdza Ventspils Reģionālo vides pārvaldi apsekot uzņēmumu. Nu saņemta pārvaldes atbilde.

Aristokrāte vārda labākajā nozīmē

Tukuma vecākajai paaudzei ļoti labi pazīstamā žurnāliste Lilija Kronberga šodien svin savu 90. dzimšanas dienu. Viņa pašlaik dzīvo pansionātā «Rauda». Šajās dienās Lilijas kundzi apciemo radi, draugi, bijušie darba biedri. Savā jubilejas reizē Lilija priecājas par ciemiņiem un aizvien domā par savām bijušajām mājām…

Ap­bū­ve kras­ta kā­pu aiz­sar­gjos­lā tur­pi­nās

Vai­rā­ki cil­vē­ki sa­šu­tu­ši re­dak­ci­jā stās­tī­ja, ka Klap­kaln­cie­mā, za­ļa­jā jū­ras kā­pā, da­žus met­rus no plud­ma­les ie­bū­vē­tas trīs mā­jas. "Kā tas var būt, ka tik daudz ru­nā par kras­ta kā­pu aiz­sar­dzī­bu, par to, ka 300 met­ru aiz­sar­gjos­lā bū­vē­ties drīkst ti­kai uz ve­ciem pa­ma­tiem, bet te trīs mā­jas za­ļā me­žā iz­augu­šas kā sē­nes?" jau­tā mūs la­sī­tā­ji.

Ziemassvētku akcija «Dāvana no pagraba»

Vānes pamatskola katru gadu uz Ziemassvētkiem rīko labdarības akciju, šī gada akcija «Dāvana no mana pagraba» esot bijusi viena no labākajām.

Gaidāms rosinošs un darbīgs gads

Kitija Strupe Ragaciemā zvejnieku Strupju ģimenē ieprecējusies no Rīgas un šeit nodzīvojusi 40 gadus. Šajās mājas varētu sanākt daudzi jauki stāsti gan par jūru, gan par darbīgiem, gudriem un savu zemi un valsti mīlošiem ļaudīm.

Adījumu izstāde muzejā

Lapmežciema muzejā, pateicoties muzeja un pensionāru padomes iniciatīvai, tapusi adījumu izstāde.

2008. gada koks – melnalksnis

Latvijas Dendrologu biedrība gada noslēguma pilnsapulcē par nākamā gada koku izvēlējās melnalksni (Alnus Glutinosa).

Ziemassvētku kaktuss uzzied Ziemassvētkos

Ausma Kalēja dzīvo savā mājiņā Ķesterciemā. Aiz kāpas šalc jūra. Kaut gan šajos Ziemassvētkos pagalmā visapkārt zaļš, tomēr viņas koptās hortenzijas un citas puķes aizgājušas ziemas mierā, un laukā saimniecei nekādu rūpju pašlaik nav. Vien istabā Ziemassvētku kaktuss, kas, daudzus gadus lolots, nu pilns ziediem un vēstī, ka svētki tuvojas. Kalējas kundze kaktusu novietojusi pie loga, lai tam netrūktu gaismas, regulāri aplej, labus vārdus pasaka, un kaktuss tik zied un zied.

Aicina meklēt jaunu zemkopības ministru

Zemnieku organizācija «Zemnieku Saeima» aicina partijas, veidojot valdību, meklēt jaunu zemkopības ministra amata kandidātu.

2007. gada labākais konsultants

17. decembrī uz šā gada pēdējo sanāksmi – jau Ziemassvētku noskaņās – pulcējās Tukuma Lauku konsultāciju biroja pagastu konsultanti. Apkopojot gada rezultātus, tika nominēts arī 2007. gada labākais konsultants. Šo titulu ieguva Irēna Pauloviča no Tumes pagasta.

Izskanējis Trešās Adventes koncerts Lapmežciemā

Šodien, 16. decembrī, Lapmežciema Tautas namā Trešās Adventes koncertu sniedza Jāzepa Mediņa muzikālās koledžas audzēkņi un pedagogi. Jaunos māksliniekus uz Lapmežciemu bija atvedusi pedagoģe Daina Blumfelde.

Jauna Ziemassvētku tradīcija Lapmežciemā

15. decembra pēcpusdienā Lapmežciema Tautas namā pašvaldības sociālais dienests un biedrība «Māmiņas bērnu labklājībai» aicināja daudzbērnu ģimenes un bērnus ar īpašām vajadzībām uz Ziemassvētku eglīti. Šādu pasākumu rīkoja pirmo reizi. Protams, vislielāko prieku pasākuma dalībniekiem sagādāja atraktīvais Ziemassvētku vecītis, kurš prata gan uzdziedāt, gan spēlēt ģitāru, gan ar bērniem iziet jaukas rotaļas.

Degustētāji atzīst, ka Latvijā audzēto cūku gaļa ir labākā

SIA «Cūku ciltsdarba centrs» noorganizējis līdz šim Latvijā nebijušu pasākumu – dažādu šķirņu cūkgaļas degustāciju. Tai paredzētie dzīvnieki izaudzēti vienā saimniecībā, vienādos apstākļos, ēdinot ar vienu un to pašu barību. Šim nolūkam jūnijā no vairākām šķirnes cūku audzētavām tika ņemti sivēni un nodoti Madaras Getes audzētavai.

Pasākumu kalendārs

2019.03.20 | 8:50

Atklātā stunda Tukumā 

2019.03.20 | 13:00

Kino Cērē 

2019.03.20 | 17:00

Dūceņu gatavošana Kandavā 

2019.03.20 | 18:00

«Atvērto durvju» diena Lapmežciema pamatskolā 

2019.03.20 | 19:00

Galda teniss Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Marts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool