Pirmdiena, 2018. gada 19. novembris
Liza, Līze, Elizabete, Betija
Rūta Fjodorova
Vārds, Uzvārds: Rūta Fjodorova
Segvārds: ruta.fjodorova

Tērvetē septīto reizi rīkotas Traktordienas /FOTO/

Jau septīto reizi fonds «Latvijas lauku attīstībai» rīko «Traktordienu». Šogad tā notika akciju sabiedrībā «Agrofirma Tērvete» Anšķinu laukā aiz saimniecības govju kompleksa. Pasākumā un tā organizēšanā piedalījās gandrīz 100 komercfirmas, valsts un izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas.

Par kokiem un dižkokiem domājot

Paveroties koku lapotnēs, kur pašlaik, pavasara un vasaras mijā, skatāmi tik daudzu zaļo krāsu toņi, ir pārliecība – nu nav neviena mākslinieka, kurš spētu šo krāšņumu, šīs ēnu spēles attēlot!… Nesen ziņu portāli vēstīja, ka Rīgas pils laukumā iecerēts nozāģēt 10 no tur augošajiem 58 kokiem. Šā projekta sabiedriskajā apspriešanā bija aktivizējusies un protestējusi sabiedrība. […]

Par baltiem galdautiem un tīrām sirdsapziņām

Latvijas Neatkarības atjaunošanas svētkos aizsākta brīnišķīga tradīcija – Baltā galdauta svētki. Iecerēts, ka tie aicina kopā sanāk ģimenei, draugiem, radiem un kaimiņiem, lai pieminētu labo, kas kopā savā valstī pieredzēts un piedzīvots, kā arī godam sagaidītu Latvijas simtgadi. Daudzviet Rīgā un novados šo dienu atzīmē visai plaši. Piemin sasniegumus, kas gūti gan valsts mērogā, gan […]

Tukuma bērnudārzam «Pasaciņa» – 35

Tieši Latvijas Neatkarības gadadienā, 4. maijā, Tukuma pirmsskolas izglītības iestāde «Pasaciņa» svinēja savu 35. dzimšanas dienu. Jubilejas noskaņās pagājusi visa šī nedēļa.

Noskaidrots «Engures novada cālis»

30. aprīlī Engures kultūras namā notika mazo vokālistu konkurss «Engures cālis 2016». Titulu ieguva Žanete Černova no Smārdes pagasta (pedagoģe Elīna Ose).

Apšuciemā diskutē par braukšanas ātrumu un drošību uz ceļa

Apšuciema iedzīvotāji atkārtoti vērsušies pašvaldībā pie domes izpilddirektora Imanta Valera, pagasta pārvaldes vadītājas Baibas Pļaviņas, a/s «Latvijas valsts ceļi» Tukuma nodaļas vadītāja Harija Lācara un «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» redakcijā.

Lapmežciemā godināti 19 jaunie pagasta pilsoņi

Lapmežciemā iedzīvināta jauna un jauka tradīcija – jauno novada, pagasta pilsoņu godināšanas svētki. Šogad tos rīkoja 1. maijā. 2015. gadā Lapmežciema pagasts kļuvis bagātāks ar 19 jauniem pilsoņiem.

Pie «Smārdes kroga» atklās pieminekli somu jēgeriem

Viena no 22 Engures novada pieteiktajām talkām bija pie «Smārdes kroga». Šeit labiekārtota vieta, kur 26. jūlijā paredzēts uzstādīt pieminekli par godu somu jēgeru dalībai Somijas valsts vēsturē nozīmīgajā Smārdes kaujā, kas notika 1916. gada 25. jūlijā.

Jaunmoku pilī bērndārznieki piedalījušies putnu dienā /FOTO/

21. aprīlī Jaunmoku pilī notika putnu vērošanas pasākums, uz kuru atbrauca pirmsskolas izglītības iestādes «Lote» un Pūres pirmsskolas izglītības iestādes «Zemenīte» bērni. Pasākumu kuplināja Tukuma bērnu skaņu skola «Dore».

Ierēdņi klusē, problēmas nav?

Dažkārt atliek vien pabrīnīties par to, cik ļoti viss mums ir reglamentēts atbilstoši Eiropas Savienības regulu prasībām. Arī dzīvnieku labturības noteikumi visos sīkumos, pat tas, kā makšķerniekam humāni nogalināma lomā paturamā zivs vai, piemēram, tas, ka savu nomirušo kanārijputniņu vai jurascūciņu nevaram apglabāt savā lauku mājas dārzā, bet gan tas jāved uz vairāku desmitu vai […]

Pirmais platībmaksājumiem elektroniski piereģistrējies matkulnieks Kārlis Krūmiņš

Ziemeļkurzemes reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē kā pirmais platībmaksājumiem elektroniski piereģistrējies Matkules pagasta «Ķempju-Kutes» saimnieks Kārlis Krūmiņš.

Tukumā noticis ikgadējais «NTZ» pasākums dārzkopjiem un dārzu mīļotājiem /FOTO/

9. aprīlī Tukuma ledus hallē notika ikgadējais «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» rīkotais pasākums mūsu lasītājiem – dārzkopjiem un dārzu mīļotājiem. To atklājot, laikraksta redaktore Ivonna Plaude pateicās klātesošajiem par atsaucību daudzu gadu garumā.

Lauksaimniecības izstādē «Rāmava» /FOTO/

No 7. līdz 10. aprīlim lauksaimnieki 24. reizi pulcējās izstāžu kompleksā «Rāmava», kur notika starptautiskā lauksaimniecības, mežkopības un komunālās saimniecības nozaru izstāde. Ik gadus izstādi apmeklē gan lielu, gan mazu saimniecību un arī mazdārziņu īpašnieki.

Vai videonovērošana apturēs Ķesterciema apļa zāliena izbraukātājus?

Jautā lasītājs: – Ķesterciema lokveida krustojumā regulāri trako autovadītāji. Viņi brauc pāri aplim, izbrauc zālienu un apstādījumus. Tur jau bija uzlikts arī uzraksts, ka nedrīkst bojāt apstādījumus, bet to jau tie braucēji neņem vērā. Varbūt tur ir jāuzmūrē ķieģeļu apmale?

Kas nākotnē dzīvos Latvijas laukos un mazpilsētās?

Aizvien vairāk dzird sakām, ka lauki izmirst, paliek tukši. Dažviet attīstās vien nedaudzas lauku saimniecības. Nereti par zemes īpašniekiem ir kļuvuši ārzemnieki. Jaunie cilvēki labākā gadījumā pārceļas dzīvot uz pilsētām, kur bērniem ir skola, kur ir sasniedzams ģimenes ārsts un ceļš, pa kuru nokļūt mājās un uz darbu. Bet sliktākā gadījumā – meklē darbu ārzemēs. […]

Pasākumu kalendārs

2018.11.23 | 20:00

Zemnieku un uzņēmēju balle Valdeķos 

2018.11.24 | 15:00

Tikšanās ar māksliniecēm «Durvīs» 

2018.11.24 | 16:00

Senioru balle Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool