Sestdiena, 2018. gada 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris
Rūta Fjodorova
Vārds, Uzvārds: Rūta Fjodorova
Segvārds: ruta.fjodorova

Apšuciemā diskutē par braukšanas ātrumu un drošību uz ceļa

Apšuciema iedzīvotāji atkārtoti vērsušies pašvaldībā pie domes izpilddirektora Imanta Valera, pagasta pārvaldes vadītājas Baibas Pļaviņas, a/s «Latvijas valsts ceļi» Tukuma nodaļas vadītāja Harija Lācara un «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» redakcijā.

Lapmežciemā godināti 19 jaunie pagasta pilsoņi

Lapmežciemā iedzīvināta jauna un jauka tradīcija – jauno novada, pagasta pilsoņu godināšanas svētki. Šogad tos rīkoja 1. maijā. 2015. gadā Lapmežciema pagasts kļuvis bagātāks ar 19 jauniem pilsoņiem.

Pie «Smārdes kroga» atklās pieminekli somu jēgeriem

Viena no 22 Engures novada pieteiktajām talkām bija pie «Smārdes kroga». Šeit labiekārtota vieta, kur 26. jūlijā paredzēts uzstādīt pieminekli par godu somu jēgeru dalībai Somijas valsts vēsturē nozīmīgajā Smārdes kaujā, kas notika 1916. gada 25. jūlijā.

Jaunmoku pilī bērndārznieki piedalījušies putnu dienā /FOTO/

21. aprīlī Jaunmoku pilī notika putnu vērošanas pasākums, uz kuru atbrauca pirmsskolas izglītības iestādes «Lote» un Pūres pirmsskolas izglītības iestādes «Zemenīte» bērni. Pasākumu kuplināja Tukuma bērnu skaņu skola «Dore».

Ierēdņi klusē, problēmas nav?

Dažkārt atliek vien pabrīnīties par to, cik ļoti viss mums ir reglamentēts atbilstoši Eiropas Savienības regulu prasībām. Arī dzīvnieku labturības noteikumi visos sīkumos, pat tas, kā makšķerniekam humāni nogalināma lomā paturamā zivs vai, piemēram, tas, ka savu nomirušo kanārijputniņu vai jurascūciņu nevaram apglabāt savā lauku mājas dārzā, bet gan tas jāved uz vairāku desmitu vai […]

Pirmais platībmaksājumiem elektroniski piereģistrējies matkulnieks Kārlis Krūmiņš

Ziemeļkurzemes reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē kā pirmais platībmaksājumiem elektroniski piereģistrējies Matkules pagasta «Ķempju-Kutes» saimnieks Kārlis Krūmiņš.

Tukumā noticis ikgadējais «NTZ» pasākums dārzkopjiem un dārzu mīļotājiem /FOTO/

9. aprīlī Tukuma ledus hallē notika ikgadējais «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» rīkotais pasākums mūsu lasītājiem – dārzkopjiem un dārzu mīļotājiem. To atklājot, laikraksta redaktore Ivonna Plaude pateicās klātesošajiem par atsaucību daudzu gadu garumā.

Lauksaimniecības izstādē «Rāmava» /FOTO/

No 7. līdz 10. aprīlim lauksaimnieki 24. reizi pulcējās izstāžu kompleksā «Rāmava», kur notika starptautiskā lauksaimniecības, mežkopības un komunālās saimniecības nozaru izstāde. Ik gadus izstādi apmeklē gan lielu, gan mazu saimniecību un arī mazdārziņu īpašnieki.

Vai videonovērošana apturēs Ķesterciema apļa zāliena izbraukātājus?

Jautā lasītājs: – Ķesterciema lokveida krustojumā regulāri trako autovadītāji. Viņi brauc pāri aplim, izbrauc zālienu un apstādījumus. Tur jau bija uzlikts arī uzraksts, ka nedrīkst bojāt apstādījumus, bet to jau tie braucēji neņem vērā. Varbūt tur ir jāuzmūrē ķieģeļu apmale?

Kas nākotnē dzīvos Latvijas laukos un mazpilsētās?

Aizvien vairāk dzird sakām, ka lauki izmirst, paliek tukši. Dažviet attīstās vien nedaudzas lauku saimniecības. Nereti par zemes īpašniekiem ir kļuvuši ārzemnieki. Jaunie cilvēki labākā gadījumā pārceļas dzīvot uz pilsētām, kur bērniem ir skola, kur ir sasniedzams ģimenes ārsts un ceļš, pa kuru nokļūt mājās un uz darbu. Bet sliktākā gadījumā – meklē darbu ārzemēs. […]

«Tukums Airport» sakārtošot teritoriju ap lidlauku

Jautā lasītājs: – Kas tiks būvēts Ventspils šosejas malā gar lidlauku? Tur tiek nozāģēti visi koki. Pašlaik tur paveras netīkams skats uz atsegtajām bijušās armijas pilsētiņas drupām.

Pļava pie Šlokenbekas pārtop par bīstamo atkritumu izgāztuvi

Kāds lasītājs mums raksta: “No Tukuma puses braucot uz Milzkalni, var redzēt pļavu aiz Šlokenbekas dzirnavām – tā ir nekopta un aizaug ar latvāņiem. Jau 10 gadus tur ved un izgāž dažādus atkritumus, būvgružus.

Bērzciems negrib būt Engures novada aste

10. martā Bērzciema bibliotēkā notika iedzīvotāju sapulce. Bez kuplā skaitā pārstāvētajiem iedzīvotājiem sapulcē piedalījās pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Pļaviņa, kultūras darbiniece Vita Multiņa un Saieta nama vadītāja Jolanta Kraukle.

Kosovas lauksaimnieki viesojas Slampes bioloģiskajā saimniecībā «Gaiķi»

Slampes pagasta bioloģiskās saimniecības «Gaiķi» saimniece Helēna Kokarēviča ceturtdien, 10. martā, savā saimniecībā uzņēma viesus no Kosovas. Saimniecību apmeklēja Kosovas lauksaimniecības, mežsaimniecības un lauku attīstības ministrijas delegācijas pārstāvji.

Kad Dabas māte dusmojas

Šodien interneta portālu ziņās lasām, ka plūdi un vētra papostījusi daudzu ceļotāju sapņu zemi – iespaidīgos, bagātos Apvienotos Arābu Emirātus, kur esot vislielākā mākslīgā sala, visaugstākā viesnīca, visaugstākā celtne pasaulē, vis… vis…, vis… Un tas ir noticis zemē, kur parasti gadā ir tikai 7 līdz 10 lietainas dienas, kur gaisa temperatūra svārstās robežas no 10 […]

Pasākumu kalendārs

2018.09.22 | 10:00

Sporta diena Tukumā 

2018.09.22 | 10:00

Sporta festivāls Jaunpilī 

2018.09.22 | 13:00

Izstādes atklāšana Slampē 

2018.09.22 | 13:00

Izstādes atklāšana Tukumā 

2018.09.22 | 13:00

Folkloras kopas jubileja Viesatās 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool