Asja, Asnate, Dāgs
ntz.lv
Vārds, Uzvārds: ntz.lv
Segvārds: ntz.lv

Pieejama Latvijas veselības aprūpes statistikas gadagrāmata

No 1. novembra Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājas lapā sadaļā «Statistika» ir iespējams iepazīties ar Latvijas veselības aprūpes statistikas gadagrāmatas 13. izdevumu.

Parastā egle – gan mežā, gan dārzā

Mūsu platuma grādos, kur periods, kad koki rotājās zaļā ietērpā, ir īss un tādi mūžzaļie augi kā efejas nejūtas pārāk komfortabli, bieži vien lai ienestu dzīvības dvesmu dārzā gan vasarā, gan ziemā, šim mērķim tiek izvēlēti dažnedažādi skujeņi – arī parastā egle jeb Picea abies.

Ventspilī godinās «Pieslēdzies, Latvija!» aktīvākos skolotājus no Kurzemes

Pirmdien, 5. novembrī, Ventspils 6. vidusskolā notiks sociālās atbildības projekta «Pieslēdzies, Latvija!» Kurzemes noslēguma pasākums, godinot skolotājus, skolu direktorus un pašvaldību pārstāvjus, kas aktīvi iesaistījušies bezmaksas datorapmācību nodrošināšanā cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma. Kopumā projektā iesaistījušies vairāk nekā 90 skolotāju, apmācot sešus tūkstošus senioru visā Latvijas teritorijā.

Tradīcija valsts svētkos – koncerti visos Latvijas novados

18. novembrī, turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju, par godu Latvijas 94. dzimšanas dienas svinībām, Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Valsts SIA «Latvijas Koncerti», Liepājas, Valkas, Jēkabpils un Daugavpils pašvaldībām organizē 18. novembra svētku koncertus visos Latvijas novados.

Sācies balsojums par «Latvijas Gada auto 2013»

Visu novembri notiks interneta balsojums par jauno automobiļu vērtēšanas konkursa «Latvijas Gada auto 2013» šogad izveidoto īpašo nomināciju – «Latvijas Gada auto interneta balsojuma simpātija 2013».

«Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa» bibliotēkām dāvina vēl vairāk grāmatu

Arī šogad Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība turpināja labdarības projektu «Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa», lai palīdzētu notikt lasīšanas veicināšanas programmai «Bērnu un jauniešu žūrija».

Latvijas latam – jau 90!

Sagaidot centrālās bankas un lata 90 gadus, Latvijas Banka 1. novembrī laidīs apgrozībā jubilejas monētu «Sudraba pieclatnieks», kas kalta, izmantojot oriģinālās 1929. gada formas. Monētas mākslinieks ir Rihards Zariņš (1869–1939).

Riepu marķēšana – ietaupīts benzīns un nauda, labākas riepas

No 1. novembra stājas spēkā ES regula par riepu marķēšanu. Uz jaunās uzlīmes ar skaidrām un viegli saprotamām piktogrammām būs attēlota informācija par trīs svarīgiem riepas parametriem (degvielas patēriņa efektivitāte, saķere uz slapjas ceļa virsmas un ārējais rites troksnis), kas palīdzēs patērētājiem, pērkot riepas, tās izvēlēties, pamatojoties uz pilnīgāku informāciju.

Minimālo vecāku pabalstu nākamgad cels līdz 100 latiem

Minimālais vecāku pabalsta apmērs no nākamā gada tiks paaugstināts no 63 līdz 100 latiem, paredz Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas trešdien, 31. oktobrī, konceptuāli atbalstītie grozījumi likumā «Par maternitātes un slimības apdrošināšanu».

Līgatnes dabas taku iemītniekiem savākti 4800 kg zīļu

Vislatvijas ozolzīļu talkas noslēguma pasākumā, aktīvi iesaistoties kā skolām, tā ģimenēm, izdevies savākt 4800 kg ozolzīļu! Līgatnes Dabas Taku pārstāvji saka paldies visiem čaklajiem lasītājiem!

Nedēļas nogale Tukuma pusē

Pirmais sniegs jau sagaidīts, lai gan gluži uz kalna slēpot vēl nevar, bet mājās arī tā kā negribas palikt. Visus šādi domājošos, sabiedriski aktīvus ļaudis aicinām doties uz Tukuma pusi, jo jau piektdienas, 2. novembra, 17.00 Tukumā, Brīvības laukumā, tiks atklāta īpaša instalācija – 27 mazuļu skulptūras, kuras iepriekš jau tikušas izstādītas Rīgā un guvušas milzu rezonansi.

Izmanto bezmaksas e-pakalpojumu zagtu kultūras objektu meklēšanā

Ņemot vērā pēdējā laikā izskanējušo informāciju saistībā ar dievnamu apzagšanu Latvijā, kā arī apstākli, ka vairāki tajos nozagtie kultūras objekti vēl joprojām nav atrasti, iedzīvotāji tiek aktīvi aicināti izmantot bezmaksas e-pakalpojumus zagtu kultūras objektu meklēšanā, kā arī kultūras objektu aprakstu veidošanā, lai nodrošinātu pēc iespējas sekmīgāku nozaudētu vai nozagtu kultūras objektu atgūšanu.

No 1. novembra cilvēkiem ar invaliditāti izsniegs jaunas apliecības

Sākot ar ceturtdienu, 1. novembri, cilvēki ar invaliditāti varēs saņemt jaunas, uzlabota parauga apliecības. Apliecību saņemšana būs ērtāka, jo tām nevajadzēs iepriekš iesniegt fotogrāfiju.

Iedzīvotāji neatbalsta Dombrovska kandidatūru EK prezidenta amatam

Trešā daļa (35%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atbalstītu pašreizējā LR Ministru prezidenta Valda Dombrovska kandidatūru Eiropas Komisijas prezidenta amatam (12% – noteikti jā; 23% – drīzāk jā).

Internetam Latvijā – 20 gadi

Pagājuši jau 20 gadi, kopš darbojas Latvijas internets, bet šodien reti kurš zina, ka tieši Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts (LU MII) bija tā iestāde, kas pirmā mūsu valstī nodrošināja pastāvīgu interneta pieslēguma līniju caur Tallinu.

Pasākumu kalendārs

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool