Otrdiena, 2018. gada 20. novembris
Anda, Andīna
ntz.lv
Vārds, Uzvārds: ntz.lv
Segvārds: ntz.lv

Kurzemes uzņēmumos darba vides riski bez maksas izvērtēti 15 417 darba vietās

Nepilnu trīs gadu laikā Latvijas Darba devēju konfederācijai (LDDK) sadarbībā ar Valsts darba inspekciju un pilnsabiedrību 6KI nodrošinot Latvijas uzņēmumiem bezmaksas darba vides risku izvērtēšanu, lai darba vide kļūtu drošāka, šādu iespēju izmantojuši 1482 uzņēmumi visā Latvijā, izvērtējot riskus kopumā 100 000 darba vietās.

Iedzīvotāji atbalsta papildus finansējuma piešķiršanu bērnu interešu izglītībai

94% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka būtu nepieciešams piešķirt papildus finansējumu bērnu un jauniešu interešu izglītībai (66% – noteikti jā; 28% – drīzāk jā).

Trauksmes cēlēji par korupciju ir tiesiski neaizsargāti

Biedrības «Sabiedrība par atklātību – Delna» pētījums par trauksmes cēlēju tiesisko aizsardzību Latvijā atklāj būtiskas likumu nepilnības. Personas, kas vēlētos pievērst uzmanību nelikumībām publiskajā iepirkumā vai citiem korupcijas veidiem, nav efektīvi aizsargātas pret darba zaudējumu un citām izrēķināšanās formām.

Aizvien vairāk apdrošina “zaļo tehnoloģiju”

Baltijas reģionā pieaug interese par atjaunojamo energoresursu izmantošanu, kas atsaucas arī uz apdrošinātājiem, lūdzot apdrošināt siltumsūkņus, saules kolektorus un citas modernās iekārtas.

Latvijā pieejami vairāk nekā 10 videi draudzīgi trauku mazgāšanas līdzekļi

Latvijas veikalos nopērkami vismaz 13 veidu fosfātus nesaturoši trauku mašīnām paredzēti mazgāšanas līdzekļi, kuru lietošana būtiski palēninātu ūdenstilpņu aizaugšanu, secināts Vides aizsardzības kluba (VAK) veiktajā pētījumā.

Pērn Latvijā 1255 saslimšanas gadījumi ar krūts vēzi

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka Latvijā gadu no gada pieaug sieviešu saslimstība ar krūts vēzi – 2011. gadā onkoloģisko slimību grupā krūts vēzis ir visizplatītākais – 1255 jauni saslimšanas gadījumi.

Šodien kronēs Latvijas raženāko ķirbi

Jau šodien, 30. oktobrī, Rīgas Zooloģiskajā dārzā tiks noskaidrots šī gada dārzkopju veikums ķirbju audzēšanā.

Otrdien, 30. oktobrī, 12.00 septīto gadu norisināsies Latvijas ķirbju čempionāts. Pasākumā tiks pulcēti 10 finālisti – lielākie ķirbji no visas Latvijas, lai ar spēkavīru Raimonda Bergmaņa un Daiņa Zāģera palīdzību noskaidrotu šī gada raženāko dārza karali.

Prezidents grib lielākus sodus par necieņas izrādīšanu valsts simboliem

Turpinot 2011. gada nogalē aizsākto likumdošanas iniciatīvu virzīšanu Saeimā, lai nodrošinātu Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales ģerboņu kā valsts simbolu tiesisko aizsardzību, Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien nosūtīja Saeimas Prezidijam likumprojektu «Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā».

Lai Latviju neskartu Āfrikas cūku mēris

Krievijā turpina izplatīties Āfrikas cūku mēris, tādēļ Latvijā ieradušies dzīvnieku infekcijas slimību eksperti no Krievijas, Skandināvijas un Baltijas valstīm, lai triju dienu seminārā apspriestu epidemioloģisko situāciju un slimības apkarošanas pasākumus Krievijā, izvērtētu iespējamos slimības ievazāšanas riskus Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā un izstrādātu rekomendācijas Āfrikas cūku mēra uzraudzības un profilaktisko pasākumu stiprināšanai.

Kas notiek ar makulatūru Latvijā?

Vairāk nekā puse izejmateriāla makulatūras pārstrādei tiek importēta, un vien niecīga daļa pārstrādātās makulatūras paliek Latvijā. Izgāztuvēs ik gadu nonāk aptuveni 80 000 t papīra. Aktīvākie makulatūras vācēji un šķirotāji vēl aizvien ir pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi un skolu jaunieši.

Latvijā noslēgusies Labo darbu nedēļa

Noslēgusies nu jau ceturtā Labo darbu nedēļa, kura norisinājās no 22. līdz 28. oktobrim visā Latvijā.

Akcijas organizatori – «Palīdzēsim.lv» un «LDE group» – 27. oktobrī aizvadīja akcijas noslēguma pasākumu Ādažu poligonā, vienkopus pulcinot 83 bērnus un jauniešiem no dažādām sociālajam riskam pakļautajām grupām.

Tiesai nodod lietu par tīšu bērna nomešanu uz grīdas

26. oktobrī Jelgavas prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēta sieviete, Jelgavas novada iedzīvotāja, par tīšu smagu miesas bojājumu izdarīšanu pret mazgadīgo.

Pasākumu kalendārs

2018.11.23 | 20:00

Zemnieku un uzņēmēju balle Valdeķos 

2018.11.24 | 15:00

Tikšanās ar māksliniecēm «Durvīs» 

2018.11.24 | 16:00

Senioru balle Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool