Sestdiena, 2019. gada 23. februāris
Haralds, Almants
Marija Anmane
Vārds, Uzvārds: Marija Anmane
Segvārds: marijaanmane

Paļauties varam tikai uz sevi!

Savulaik daudzus politiķus apstulbinājušajā, sakāpināti emocionālajā uzrunā bijusī valsts Prezidente savai tautai atgādināja: "Mēs esam stipri! Mēs esam gudri! Mēs varam!" Šādā neparastā veidā viņa centās ikvienam atgādināt, ka latvietis nav ne dumjš, ne slinks, ne bezjūtīgs. Tiesa, pakūtri un reizēm lētticīgi mēs esam gan! Un, savu reizi, bezgala pieticīgi un pacietīgi…

Par… neko

Neko jau es vakar nedarīju. Vienkārši sēdējam un runājāmies ar draugu. Spriedām, ka sarkanajām rozēm dobē vajadzētu izgriezt mežeņu dzinumus. Baudījām saulaino dienu, mieru un klusumu. Skatījāmies, kā verandā lapsene riņķo ap mūsu sulu glāzēm un dīķī draiskojas zivteles… Bet beigās tāda jauka diena sanāca!

Invalīdiem – darbīga vasara!

Nesen atgriezušies no ļoti jauka divu dienu ceļojuma pa Vidzemi un Latgali, mūsu rajona Invalīdu biedrības biedri aizvadītās nedēļas nogali pavadīja triju dienu nometnē Apšuciemā. Cilvēkiem, kam ikdienā zināmā mērā ir ierobežotas kontaktēšanās iespējas, šī bija lieliska iespēja ne tikai draudzēties savā starpā, atpūsties pie jūras, bet arī iegūt jaunas zināšanas un iemaņas.

Mazuļi ir neapturami!

Pirmās mazuļu rāpošanas sacensības bija Ievas Mierkalnes ideja un tās Tukumā notika 2002. gadā, kad sacensībās piedalījās klubiņa «Bēbis» dalībnieki un viņu māmiņas. Šogad, atkal organizējot rāpošanas sacensības, toreizējie mazuļi jau būs asistenti un lielākie palīgi!

Santa un spoks aicina… pabaidīties!

Cilvēkus, kuru darbs vai intereses saistās ar mūziku, ik pa laikam ar kaut ko jaunu, nebijušu iepriecina un patīkami pārsteidz mūsu novadniece – pianiste un ērģelniece – Santa Jākobsone. Viņas sievišķīgi smalkā, izjustā klavierspēle, neprastais, rūpīgi piemeklētais repertuārs tukumnieku vidū radījis savu stabilu mākslinieces pielūdzēju loku… Taču šoreiz Santa mūs pārsteidz ar ko pilnīgi negaidītu: viņa uz Tukumu atvedusi… spoku!

Dod spēku sargāt māju, zemi, druvu…

Vakar, 5. jūlijā Lestenes brāļu kapos Tēvzemes Daugavas Vanagu (TDV) organizācijas piektajā salidojumā, organizācijas Tukuma nodaļas aicināti, kopā pulcējās Daugavas vanagi gandrīz no visas Latvijas – no Madonas, Iecavas, Rīgas, Kokneses, Balviem, Kandavas novada, Pūres, kā arī Tukuma – kopskaitā ap pusotra simta domubiedru. Tālākais viesis – ceļu no Vācijas mērojušais aktīvais un neiztrūkstošais salidojumu dalībnieks – Atis Homka. Salidojumā piedalījās arī mūsu rajona Jaunsargu organizācijas pārstāvji, Praviņu un Jaunsātu pamatskolu skolu audzēkņi un pedagogi. Lestenē pasākumu kuplināja Tukuma vokālā studija “Varavīksne" un Zemgales vidusskolas audzēkņi ar muzikālu prelūdiju, bet otrajā daļā, kas notika Šlokenbekā – TDV Kandavas kopas Daugavas Vanadžu vokālais ansamblis.

Tukums atkal būs Rožu pilsēta!

Kusumam un mieram, kas uz brīdi valda Tukuma kultūras namā, ir trīs iemesli: ir darbdienas vakars un cilvēki jau devušies mājās; ir vasara un atvaļinājumu laiks; dziedātāji un dancotāji jau ir Rīgā, mēģinājumos…
Tāpēc vēl jo lielāks ir pārsteigums, ka darba telpā sastopam rosāmies floristi Anitu Liepiņu – starp rožu ziediem, pušķiem un klājumiem, rožu smaržu mākonī ietītu. Tieši tobrīd tapušās rožu ziedu lentas tiek izliktas – pašas aplūkošanai un vērtēšanai, vai būs gana labi rotājumi karietes riteņiem?

Diezzin vai pirts līdzēs

Pirmās emocijas, kurās gribu padalīties ar lasītājiem, ir… divas brīnišķīgi, neaizmirstami pavadītas brīvdienas, apceļojot Vidzemi un Latgali! Iespējams, ka redakcijas slejai būtu gluži cita tēma, ja Balvos, Viļakā, Gulbenē, Stāmerienā un citur nebūtu sastapts tik daudz jauku, sirsnīgu, darbīgu un labestīgu cilvēku. Un viņi – visi kā viens! – bija enerģijas pilni darboties sava novada labā, meklēt iespējas attīstībai.

Pacients – pacientam

Šādi saucās projekts, ko Tukuma pilsētas un rajona Diabēta biedrība sagatavojusi, lai cilvēki, kam ir attiecīgās veselības problēmas, varētu ne vien noklausīties speciālistu lekcijas, bet arī dalīties pieredzē. Pateicoties tam, ka projektu atbalstīja Tukuma dome, bija iespēja pirmsjāņu laikā – no 18. līdz 22. jūnijam – bijušajā Apšuciema pamatskolā noorganizēt vasaras nometni. Tajā piedalījās 31 diabēta pacients no Tukuma pilsētas, Kandavas novada un vairākiem pagastiem.

Pēršanās ir… maratons!

Par to, kas noteikti jāievēro, ejot pirtī, savās atziņās par pēršanos dalās dziednieks, Latvijas Olimpiskās komandas konsultants, «Dzīves skolas» vadītājs Alvis Stankēvičs.

Mūs piespiež kļūt labākiem!

Nu jau vairākus gadus esam pieraduši, ka pirmsjāņu laikā savus padomus «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» lasītājiem neliedz psiholoģe, seno latviešu tautas paražu un ritu zinātāja, valdemārpiliete Sarmīte Krišmane. Arī šīs vasaras dienas pirms Saulgriežiem nav izņēmums – viņa atkal labprāt dalās savās zināšanās.

Kurzemes novada Sieviešu vasaras nometne

Ar krāšņu svētku salūtu sākumā un atvadu kliņģeri noslēgumā – no 13. līdz 15. jūnijam notika otrā Kurzemes novada Sieviešu vasaras nometne. Šoreiz – Talsu rajona Strazdes pagasta viesu namā “Ūdensdzirnavas". Nometnes organizētājas – gluži tāpat kā pagājušajā gadā – pūrenieces. Nometnē šogad bija 71 dalībniece no Tukuma, Talsu, Saldus, Liepājas, Kuldīgas un Ventspils rajoniem. Bez tam, kā sacīja mums viena no nometnes organizatorēm – Inese Kurzemniece, “izmantojot māšu un meitu radniecības saites", piedalījās arī sievietes no Dobeles, Rīgas, Vaidavas.

Fabula par Vasju

Reiz kādam pavāram bija runcis, vārdā Vasja. Tas nu gan, es jums sacīšu, bija viens neredzēti zaglīgs runcis! Lai vai cik pavārs viņam uz nagiem skatījās, runcis tik un tā pamanījās ko paklusām nočiept. Lai cik dusmīgi pavārs viņu rāja un kaunināja, zaglis ar laiku izlaidās tiktāl, ka ap krējuma podiem un tauku bļodiņām jau laizījās, saimniekam acīs skatoties!

Gleznot netraucē ne remonts, ne ieģipsēta roka!

Kopš vakardienas, 7. jūnija, Tukuma kultūras nama kamīnzālē skatītāji var aplūkot jaunu izstādi – šoreiz savus darbus aplūkošanai izlikušas mākslinieces Ingas Brīniņas vadītās pieaugušo mākslas studijas dalībnieces. Deviņas autores – Dace Škarste, Inguna Smildzere, Aija Veinberga, Dace Lasmane, Maija Adiņa, Gunta Helmane, Santa Brenča, Oksana Ošupe un Žanna Bērziņa – iepazīstina ar 49 savām gleznām. Piecas no studistēm šajā pulciņā ir no tā dibināšanas dienas, tas ir, nu jau vairāk nekā četrus gadus.

20 gadi? Nē! Viens mirklis…

Pirms 20 gadiem Rīgā, Nacionālajā teātrī, biļetes uz Paula Putniņa lugas «Ar būdu uz baznīcu» izrādēm bija izpārdotas jau vairākus mēnešus pirms tām, un auto stāvlaukumi teātra tuvumā, ielu malas visā kvartāla teritorijā bija autobusu pilnas – tik ļoti iecienīta šī izrāde bija lauku ļaužu vidū.

Pasākumu kalendārs

2019.02.23 | 10:00

Debašu turnīrs Tukumā 

2019.02.23 | 10:00

Skaistumkopšanas nodarbība Lestenē 

2019.02.23 | 10:30

Deju kopmēģinājums Tumē 

2019.02.23 | 13:00

Multiplikācijas filma Tukumā 

2019.02.23 | 13:00

Sporta pēcpusdiena Zemītē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool