Svētdiena, 2018. gada 18. novembris
Doloresa, Aleksandrs
Marija Anmane
Vārds, Uzvārds: Marija Anmane
Segvārds: marijaanmane

Dod spēku sargāt māju, zemi, druvu…

Vakar, 5. jūlijā Lestenes brāļu kapos Tēvzemes Daugavas Vanagu (TDV) organizācijas piektajā salidojumā, organizācijas Tukuma nodaļas aicināti, kopā pulcējās Daugavas vanagi gandrīz no visas Latvijas – no Madonas, Iecavas, Rīgas, Kokneses, Balviem, Kandavas novada, Pūres, kā arī Tukuma – kopskaitā ap pusotra simta domubiedru. Tālākais viesis – ceļu no Vācijas mērojušais aktīvais un neiztrūkstošais salidojumu dalībnieks – Atis Homka. Salidojumā piedalījās arī mūsu rajona Jaunsargu organizācijas pārstāvji, Praviņu un Jaunsātu pamatskolu skolu audzēkņi un pedagogi. Lestenē pasākumu kuplināja Tukuma vokālā studija “Varavīksne" un Zemgales vidusskolas audzēkņi ar muzikālu prelūdiju, bet otrajā daļā, kas notika Šlokenbekā – TDV Kandavas kopas Daugavas Vanadžu vokālais ansamblis.

Tukums atkal būs Rožu pilsēta!

Kusumam un mieram, kas uz brīdi valda Tukuma kultūras namā, ir trīs iemesli: ir darbdienas vakars un cilvēki jau devušies mājās; ir vasara un atvaļinājumu laiks; dziedātāji un dancotāji jau ir Rīgā, mēģinājumos…
Tāpēc vēl jo lielāks ir pārsteigums, ka darba telpā sastopam rosāmies floristi Anitu Liepiņu – starp rožu ziediem, pušķiem un klājumiem, rožu smaržu mākonī ietītu. Tieši tobrīd tapušās rožu ziedu lentas tiek izliktas – pašas aplūkošanai un vērtēšanai, vai būs gana labi rotājumi karietes riteņiem?

Diezzin vai pirts līdzēs

Pirmās emocijas, kurās gribu padalīties ar lasītājiem, ir… divas brīnišķīgi, neaizmirstami pavadītas brīvdienas, apceļojot Vidzemi un Latgali! Iespējams, ka redakcijas slejai būtu gluži cita tēma, ja Balvos, Viļakā, Gulbenē, Stāmerienā un citur nebūtu sastapts tik daudz jauku, sirsnīgu, darbīgu un labestīgu cilvēku. Un viņi – visi kā viens! – bija enerģijas pilni darboties sava novada labā, meklēt iespējas attīstībai.

Pacients – pacientam

Šādi saucās projekts, ko Tukuma pilsētas un rajona Diabēta biedrība sagatavojusi, lai cilvēki, kam ir attiecīgās veselības problēmas, varētu ne vien noklausīties speciālistu lekcijas, bet arī dalīties pieredzē. Pateicoties tam, ka projektu atbalstīja Tukuma dome, bija iespēja pirmsjāņu laikā – no 18. līdz 22. jūnijam – bijušajā Apšuciema pamatskolā noorganizēt vasaras nometni. Tajā piedalījās 31 diabēta pacients no Tukuma pilsētas, Kandavas novada un vairākiem pagastiem.

Pēršanās ir… maratons!

Par to, kas noteikti jāievēro, ejot pirtī, savās atziņās par pēršanos dalās dziednieks, Latvijas Olimpiskās komandas konsultants, «Dzīves skolas» vadītājs Alvis Stankēvičs.

Mūs piespiež kļūt labākiem!

Nu jau vairākus gadus esam pieraduši, ka pirmsjāņu laikā savus padomus «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» lasītājiem neliedz psiholoģe, seno latviešu tautas paražu un ritu zinātāja, valdemārpiliete Sarmīte Krišmane. Arī šīs vasaras dienas pirms Saulgriežiem nav izņēmums – viņa atkal labprāt dalās savās zināšanās.

Kurzemes novada Sieviešu vasaras nometne

Ar krāšņu svētku salūtu sākumā un atvadu kliņģeri noslēgumā – no 13. līdz 15. jūnijam notika otrā Kurzemes novada Sieviešu vasaras nometne. Šoreiz – Talsu rajona Strazdes pagasta viesu namā “Ūdensdzirnavas". Nometnes organizētājas – gluži tāpat kā pagājušajā gadā – pūrenieces. Nometnē šogad bija 71 dalībniece no Tukuma, Talsu, Saldus, Liepājas, Kuldīgas un Ventspils rajoniem. Bez tam, kā sacīja mums viena no nometnes organizatorēm – Inese Kurzemniece, “izmantojot māšu un meitu radniecības saites", piedalījās arī sievietes no Dobeles, Rīgas, Vaidavas.

Fabula par Vasju

Reiz kādam pavāram bija runcis, vārdā Vasja. Tas nu gan, es jums sacīšu, bija viens neredzēti zaglīgs runcis! Lai vai cik pavārs viņam uz nagiem skatījās, runcis tik un tā pamanījās ko paklusām nočiept. Lai cik dusmīgi pavārs viņu rāja un kaunināja, zaglis ar laiku izlaidās tiktāl, ka ap krējuma podiem un tauku bļodiņām jau laizījās, saimniekam acīs skatoties!

Gleznot netraucē ne remonts, ne ieģipsēta roka!

Kopš vakardienas, 7. jūnija, Tukuma kultūras nama kamīnzālē skatītāji var aplūkot jaunu izstādi – šoreiz savus darbus aplūkošanai izlikušas mākslinieces Ingas Brīniņas vadītās pieaugušo mākslas studijas dalībnieces. Deviņas autores – Dace Škarste, Inguna Smildzere, Aija Veinberga, Dace Lasmane, Maija Adiņa, Gunta Helmane, Santa Brenča, Oksana Ošupe un Žanna Bērziņa – iepazīstina ar 49 savām gleznām. Piecas no studistēm šajā pulciņā ir no tā dibināšanas dienas, tas ir, nu jau vairāk nekā četrus gadus.

20 gadi? Nē! Viens mirklis…

Pirms 20 gadiem Rīgā, Nacionālajā teātrī, biļetes uz Paula Putniņa lugas «Ar būdu uz baznīcu» izrādēm bija izpārdotas jau vairākus mēnešus pirms tām, un auto stāvlaukumi teātra tuvumā, ielu malas visā kvartāla teritorijā bija autobusu pilnas – tik ļoti iecienīta šī izrāde bija lauku ļaužu vidū.

Sirds ir tā pati! Vien zīmes nākušas klāt…

Sarunājas divi Tukuma rajona literātu apvienības biedri Marija Anmane un Elmārs Augusts Rumba

«Luste» Lejassaksijā

«Lustes» dejotāju grupai, kas nesen atgriezusies no Hāgenas festivālā Lejassaksijā (Vācija), kārtējās nodarbības šoreiz bija nevis dejošana, bet gan – tradicionālā tējas dzeršana. Speciāli – sarkanā tēja, un speciāli – bez cukura. Jo tāda, lūk, viņiem šī tradīcija. Varētu jau varbūt mēģināt izzināt ko sīkāk par to, bet… šodienas sarunai pavisam cits temats. Šoreiz – par ceļojumu. Uz žurnālistu jautājumiem bērni atbild labprāt, un lielākoties – visi reizē! Tāpēc, ievadot sarunu un vēlāk – piepalīdzot ar uzvedinošiem jautājumiem, intervijā darba pietiek arī kolektīva vadītājai Silvai Liepai.

Ceļojumā pa naksnīgajiem muzejiem

Pa visiem trim Muzeju nakts maršrutiem kopā devās 75 zinātkārie tukumnieki, jūrmalnieki un pat cēsinieki! Pirmajā maršrutā, kurā bija paredzēts arī Lapmežciema un Kandavas muzeju apmeklējums, pat biļešu pietrūka, – ar četrdesmitvietīgu autobusu izrādījās par maz!

Klaunu dejas

Vakar pēcpusdienā, iegriežoties Mākslas skolas deju zālē, mūs pārsteidza milzīgā jautrība! Zinot, cik stingra ir deju skolotāja Silva Liepa, cik daudz un pamatīgi strādā visi «Lustes» dejotāji, lūkojām, kur slēpjas jautrības cēlonis. Izrādījās – tas nemaz neslēpjas! Gluži otrādi: stāv zāles vidū un… rāda jokus! Un dejotāji – atkārto. Gan žestus, gan mīmiku, gan draiskos izsaucienus. Jo ciemos atkal ieradies senais un labais draugs Arnauds Martins (Arnaud Martin) no Beļģijas!

Liepziedu tējas pēcpusdiena Jaunmoku pilī

Uz neparastu pasākumu – liepziedu tējas pēcpusdienu – masu mediju pārstāvjus aicināja Jaunmoku pils direktore Gunta Laursone. Šādā interesantā veidā Latvijas avīžu, žurnālu radio un TV žurnālisti tika iepazīstināti gan ar pili, gan pasākumiem, kas tajā gaidāmi šosezon.

Pasākumu kalendārs

2018.11.17 | 12:00

«Brīvības rogainings 2018» Kandavas sporta hallē 

2018.11.17 | 12:00

«Tukuma prozas lasījumi» Tukuma bibliotēkā 

2018.11.17 | 12:00

Adīšanas nodarbība Tukumā 

2018.11.17 | 13:00

Svētku koncerts Viesatās 

2018.11.17 | 14:00

Basketbols Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool