Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna
Marija Anmane
Vārds, Uzvārds: Marija Anmane
Segvārds: marijaanmane

Mūsējiem – sudraba medaļa!

Trenera Sergeja Kovaļova audzēkņi – 1999. gadā dzimušie futbolisti – Viesturs Nikolajevs, Rainers Lagzbermanis, Edgars Mūrnieks, Arturs Šubēvics, Kristers Švāns, Uģis Bērziņš, Rūdolfs Fogelis, Robins Kokorītis, Rihards Feldmanis, Anna Krūmiņa, Arturs Borisovs un Raiens Tālbergs – Latvijas valsts čempionātā Valmierā pagājušo svētdien izcīnīja otro vietu, saņēma godam nopelnīto sudraba medaļu, taču neviens pat nedomā tāpēc “dusēt uz lauriem"! Par to pārliecinājāmies, vēloties gan apsveikt treneri un futbolistus, gan sagatavot šo informāciju: izrādās, ka puiši jau atkal cīnās! Šoreiz – Liepājā.

Un personīgais pārdzīvojums pārvēršas dvēseles zīmēs

Zinot un saprotot, ka nozīmīgas jubilejas un personālizstādes nāk ne tikai ar gandarījuma sajūtu, bet arī ar zināmu jezgu un virkni nerakstītu pienākumu, A. Pauliņš sarunai ar žurnālistiem piekrita bez iebildēm. Sak, kas jādara – jādara… Par tikšanās vietu izvēlējāmies vislabāko vidi – mākslinieka darbnīcu.

Par attieksmi

Mūsu Valsts prezidents, uzrunājot Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku dalībniekus Aglonā, pievērsās vardarbībai pasaulē, norādot, ka vardarbība rada vardarbību. Viņš pieminēja gan Gruziju, gan Krieviju, gan citus pašreizējos pasaules "karstos punktus", kur ik dienas karadarbības dēļ bojā gājuši un joprojām dzīvības zaudē cilvēki: Filipīnas, Indiju, Afganistānu, Libānu. Vardarbības dēļ mirst ne tikai karavīri, bet arī mierīgie iedzīvotāji… Jācer, ka prezidents, pabijis gan Pekinā, gan Aglonā, runājies ar pasaules lielvalstu vadītājiem, reiz ciešāk paraudzīsies, kas notiek tepat, pašu mājās. Arī mūsu mīļajā zemītē, mūsu, paldies Dievam, 60 gadus karu neskartajā Latvijā notiek vardarbība! Ik dienas, ik uz soļa!

Vijoļmūzikas klasika Durbes pilī

Svētdien Durbes pilī notika augustā jau par ilggadēju tradīciju kļuvušais klasiskās mūzikas koncerts, ko tukumniekiem allaž sarūpē pianiste un mūzikas pedagoģe Nora Lūse. Tradicionāli šajā koncertā piedalās ja ne visa, tad vismaz daļa no mūziķu Arnicānu ģimenes.

Rožu svētki sākas ar rožu gleznām

Sestdien, 9. augustā, Tukuma kultūras namā atklāja irlavnieces (pareizāk sakot, sātenieces) Rutas Veinbergas gleznu izstādi. No 27 izstādei atlasītajiem darbiem lielākā daļa veltīta rožu tēmai, jo izstāde ir savdabīgs ievadījums Tukuma Rožu svētkiem.

12 stundas – sportam un atpūtai

Piektdien, 1. augustā, Tukuma rajona Invalīdu biedrības Sporta svētkos, kas notika atpūtas kompleksā «Kliģi», piedalījās ap 100 sportiskākie biedrības biedri. Šie ir jau trešie Sporta svētki, jo pietiekami aizraujošas izrādījās sākotnējās sportiskās aktivitātes, kas pirms diviem gadiem notika turpat, biedrības pagalmiņā… Pērn visiem ļoti iepatikās «Kliģos», tāpēc šogad svētku norises vieta tikusi aizrunāta jau laikus – ziemā. Sportiskās aktivitātes, ieskaitot peldēšanos ezerā un dejas dzīvās mūzikas pavadībā, ilga 12 stundas!

Saglabāt mīlestību…

Ak, šoreiz neapsmaidīsim banālo pantiņu par to, ka vislabāk mīlestībai der tie mēneši bez burta "r": maijs, jūnijs, jūlijs, augusts… Šoreiz – kolēģes ierosinātais temats – par vasaras laika mīlestību, ko cenšamies saglabāt ziemai. Par ievārījumu, kompotu, marinējumu, sālījumu un skābējumu burciņām pagrabos un plauktos. Par zāļu tēju smaržpilnajiem saišķīšiem, turziņām, maisiņiem…

Ar dvēseles gaismu

Jau sesto gadu tukumniekus ar laikus sarūpētu jauku garīgās mūzikas koncertu priecē Adventistu baznīcas Tukuma draudze. Pēdējos gados šis koncerts, kas notiek laikā, kad svinam Pilsētas svētkus, ir savdabīgs, garīguma un labestības pilns akcents raibajā izpriecu karuselī.

Paļauties varam tikai uz sevi!

Savulaik daudzus politiķus apstulbinājušajā, sakāpināti emocionālajā uzrunā bijusī valsts Prezidente savai tautai atgādināja: "Mēs esam stipri! Mēs esam gudri! Mēs varam!" Šādā neparastā veidā viņa centās ikvienam atgādināt, ka latvietis nav ne dumjš, ne slinks, ne bezjūtīgs. Tiesa, pakūtri un reizēm lētticīgi mēs esam gan! Un, savu reizi, bezgala pieticīgi un pacietīgi…

Par… neko

Neko jau es vakar nedarīju. Vienkārši sēdējam un runājāmies ar draugu. Spriedām, ka sarkanajām rozēm dobē vajadzētu izgriezt mežeņu dzinumus. Baudījām saulaino dienu, mieru un klusumu. Skatījāmies, kā verandā lapsene riņķo ap mūsu sulu glāzēm un dīķī draiskojas zivteles… Bet beigās tāda jauka diena sanāca!

Invalīdiem – darbīga vasara!

Nesen atgriezušies no ļoti jauka divu dienu ceļojuma pa Vidzemi un Latgali, mūsu rajona Invalīdu biedrības biedri aizvadītās nedēļas nogali pavadīja triju dienu nometnē Apšuciemā. Cilvēkiem, kam ikdienā zināmā mērā ir ierobežotas kontaktēšanās iespējas, šī bija lieliska iespēja ne tikai draudzēties savā starpā, atpūsties pie jūras, bet arī iegūt jaunas zināšanas un iemaņas.

Mazuļi ir neapturami!

Pirmās mazuļu rāpošanas sacensības bija Ievas Mierkalnes ideja un tās Tukumā notika 2002. gadā, kad sacensībās piedalījās klubiņa «Bēbis» dalībnieki un viņu māmiņas. Šogad, atkal organizējot rāpošanas sacensības, toreizējie mazuļi jau būs asistenti un lielākie palīgi!

Santa un spoks aicina… pabaidīties!

Cilvēkus, kuru darbs vai intereses saistās ar mūziku, ik pa laikam ar kaut ko jaunu, nebijušu iepriecina un patīkami pārsteidz mūsu novadniece – pianiste un ērģelniece – Santa Jākobsone. Viņas sievišķīgi smalkā, izjustā klavierspēle, neprastais, rūpīgi piemeklētais repertuārs tukumnieku vidū radījis savu stabilu mākslinieces pielūdzēju loku… Taču šoreiz Santa mūs pārsteidz ar ko pilnīgi negaidītu: viņa uz Tukumu atvedusi… spoku!

Dod spēku sargāt māju, zemi, druvu…

Vakar, 5. jūlijā Lestenes brāļu kapos Tēvzemes Daugavas Vanagu (TDV) organizācijas piektajā salidojumā, organizācijas Tukuma nodaļas aicināti, kopā pulcējās Daugavas vanagi gandrīz no visas Latvijas – no Madonas, Iecavas, Rīgas, Kokneses, Balviem, Kandavas novada, Pūres, kā arī Tukuma – kopskaitā ap pusotra simta domubiedru. Tālākais viesis – ceļu no Vācijas mērojušais aktīvais un neiztrūkstošais salidojumu dalībnieks – Atis Homka. Salidojumā piedalījās arī mūsu rajona Jaunsargu organizācijas pārstāvji, Praviņu un Jaunsātu pamatskolu skolu audzēkņi un pedagogi. Lestenē pasākumu kuplināja Tukuma vokālā studija “Varavīksne" un Zemgales vidusskolas audzēkņi ar muzikālu prelūdiju, bet otrajā daļā, kas notika Šlokenbekā – TDV Kandavas kopas Daugavas Vanadžu vokālais ansamblis.

Tukums atkal būs Rožu pilsēta!

Kusumam un mieram, kas uz brīdi valda Tukuma kultūras namā, ir trīs iemesli: ir darbdienas vakars un cilvēki jau devušies mājās; ir vasara un atvaļinājumu laiks; dziedātāji un dancotāji jau ir Rīgā, mēģinājumos…
Tāpēc vēl jo lielāks ir pārsteigums, ka darba telpā sastopam rosāmies floristi Anitu Liepiņu – starp rožu ziediem, pušķiem un klājumiem, rožu smaržu mākonī ietītu. Tieši tobrīd tapušās rožu ziedu lentas tiek izliktas – pašas aplūkošanai un vērtēšanai, vai būs gana labi rotājumi karietes riteņiem?

Pasākumu kalendārs

2019.07.24 | 18:00

Pikniks pie Bruņinieku pilskalna 

2019.07.24 | 19:00

Volejbols Irlavā 

2019.07.24 | 19:00

Futbols Kandavā 

2019.07.25 | 18:30

Skriešana pie Melnezera 

2019.07.25 | 18:30

Volejbols Smārdē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool