Pirmdiena, 2019. gada 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
Marija Anmane
Vārds, Uzvārds: Marija Anmane
Segvārds: marijaanmane

Par pingvīniem

Nav viegli uzrakstīt aktuālu redakcijas sleju laikā, kad notikumu kaleidoskops Latvijā uzņem aizvien lielākus apgriezienus! Piemēram, trešdien, kad top šīs rindas, Saeimai jālemj par neuzticības izteikšanu Premjeram un valdībai (Roka neceļas rakstīt “viņa sastādītajai", jo patiesībā jau Godmanim nākas strādāt ar partiju bosu sakombinēto grupējumu…) Tā, brīdi paminstinoties, izšķīros rakstīt par… pingvīniem!

Dramēdija

Iespējams, ka tā ir tikai kāda asprāša jaunrade, bet tikpat labi tas var kļūt par veiksmīgu jaunvārdu, ko nāksies izmantot ne reizi vien – šis vārds, kas radies, saliekot kopā drāmu un komēdiju.

Dārgās dāvanas

Dzidriem skatieniem,

apmetnī baltā

gads tik smaidīgs

kā pamodies bērns

stāv uz sliekšņa un

maigi tur plaukstās

Laika kamolu –

dāvanu –

ņem!

(Sarma Upesleja)

Harmoniska Jaungada nakts – pamats veiksmīgam gadam

Jaungada naktij jāmirdz ugunīs, jāizskan mūzikā! Tā ienāk ikvienās mājās ar jaunām enerģijām. Viss, ko mēs šajā naktī darām, ievibrē Kosmiskās enerģijas, kas ienāk mūsos kā vissmalkākā rezonanse, piepildot māju ar turību, dvēseles – ar sen ilgotām tieksmēm pēc Mīlestības, Pilnības, Apskaidrības.

«Baltie Ziemassvētki» Tukuma pensionāriem Durbes pilī

Jau trešo gadu Tukuma muzeja darbinieki raksta Ziemsvētku projektu un iesniedz to Tukuma domei, un jau trešo gadu, domes finansiāli atbalstīti, notiek Ziemsvētku pasākumi dažādām iedzīvotāju grupām: aizpērn tie bija domāti skolēniem, pērn – galvenokārt to ģimeņu bērniem, kas kaut kādu iemeslu dēļ neapmeklē bērnudārzus. Šogad mērķauditorija bija Tukuma pensionāri, un sestdien, 27. decembrī visi varēja baudīt koncertu «Baltie Ziemassvētki» Durbes pilī. Jāpiebilst, ka viņu ērtībām pat transports bija sagādāts: divi autobusi kursēja cauri pilsētas mikrorajoniem, lai visus klausītājus aizvestu uz Durbi un pēc tam – atpakaļ.

Ak, eglīte!

Kristiešiem Ziemassvētku eglītes tradīcija saistās ar Bībeles leģendu par svēto Francisku, kurš Ziemassvētku naktī tikko piedzimušā Jēzus bērna silītes tuvumā mežā eglēs ielicis aizdegtas svecītes – kā ceļa rādītājus uz Lielā Brīnuma vietu. Eglītes mūžīgais zaļums simbolizē Kristus dāvāto cerību mūžīgai dzīvei, savukārt, svecītes – Viņa atnesto gaismu pasaules tumsā.

Ļauties vai… neļauties?

Jā, – gluži kā Šekspīra Hamletam – tāds ir jautājums… šajā laikā, kad jau dienas vidū rīta krēsla pārtop vakara tumsā, kad gaismas tik vien kā svecītēs, spuldzītēs, mīļoto cilvēku acīs un smaidos…

Reiki – interesanta un unikāla pieredze!

Kultūras namā, klubiņš «Gaidītā otrdiena» 9. decembrī 19.00 viesosies reiki meistare Marika Vītola no Rīgas. Tiem, kas vēl nav izlēmuši, iet vai neiet uz tikšanos klubiņā, nedaudz paskaidrosim, kas ir reiki.

Smiekli – zāles pret visām kaitēm

Sestdienas vakarā, atzīmējot Starptautisko invalīdu gadu, Tukuma kultūras namā uz atpūtas vakaru pulcējās mūsu rajona Invalīdu biedrības biedri. Tiem, kas zina, cik viņi visi aktīvi, nebija pārsteigums, ka kopā sanāca ap 180 cilvēku. Tātad – kultūras nama zāli tovakar apdzīvoja optimisma pilni, darbīgi un atraktīvi ļaudis, un tā ir viņu atziņa, ka smiekli ir vislabākās zāles pret visām kaitēm!

Meditācija uz Gaismu

Šonedēļ Adventes pirmā svētdiena. Adventes vainags ir skaists Gaismas tuvošanās simbols. Katru nedēļu iededzot pa vienai svecei, mēs uzsākam savdabīgu meditācijas ciklu – vienu mēnesi katrs padomāsim par to, kas ap mums un ar mums ir noticis.

Diabētam veltīta diena

14. novembrī daudzās jo daudzās valstīs tika atzīmēta Pasaules Diabēta diena, savukārt, mūsu rajona diabēta pacienti to atzīmēja 22. novembrī.

Vispasaules Diabēta dienas priekšvakarā

14. novembrī daudzās valstīs tiek atzīmēta Vispasaules Diabēta diena. Tās priekšvakarā, 11. novembrī, Tukuma Diabēta biedrības pacientu grupa vakarpusē devās ciemos uz Džūksti – pie vienas no ilggadējām "savējām", pie Edītes Balderes-Sildedzes. Daudziem tā bija reta, sen gaidīta iespēja: no pašas Edītes pieredzes uzzināt "recepti", kā tikt galā ar depresiju…

«Par Latviju!»

Rīt – Lāčplēša diena… Vieni no retajiem svētkiem, kad latvieši svin uzvaru, ne apraud sakāvi, zaudējumus vai piemin pāri darījumus. Tiem noteikti vajadzētu būt lepnuma un patriotisma pilniem svētkiem! Taču diemžēl… dažādu aptauju rezultāti apliecina: tikai 16% mūsu valsts iedzīvotāju šie ir nozīmīgi svētki.

Tik daudzu dzīves – piepildītas!

24. oktobrī, Ledus halles konferenču zālē Tukuma pensionāru biedrības valde uz tikšanos bija aicinājusi visas biedrības paspārnē darbojošās interešu grupas, pulciņus un kolektīvus. Rezultātā iznāca ļoti saturīga pēcpusdiena, kurā daudzi pensionāri tuvāk iepazina cits citu, uzzināja par iespējām gan interesanti pavadīt brīvo laiku, gan noskaidroja, kur vērsties, ja gadās kāda vienatnē neatrisināma problēma.

Sirsnīgas sarunas jaukā namiņā

Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā jau par tradīciju kļuvušas pulcēšanās draudzes namiņā – visi, kas to vēlas, reizi mēnesī tiek aicināti uz draudzes organizētajām sirsnīgajām, izziņas bagātajām sarunām. Viesu statusā – gan pašu draudzes locekļi, kam Dievs devis iespēju iepazīt un pārdzīvot daudz jauna, gan citu draudžu pārstāvji, kas labprāt var padalīties savā pieredzē.

Pasākumu kalendārs

2019.05.27 | 10:00

Saeimas komisijas sēde Engurē 

2019.05.27 | 11:00

Saeimas komisijas sēde Tukumā 

2019.05.27 | 15:00

Galda hokejs Zantē 

2019.05.27 | 18:30

Sapulce par ēku siltināšanu Slampē 

2019.05.28 | 11:15

Disko ballīte bērniem Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Maijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool