Liesma, Elita, Alita
Liena Trēde
Vārds, Uzvārds: Liena Trede
Segvārds: liena.trede

Vislatvijas mega tusiņš

Tiem, kuriem kājas vēl klausa, kas jūtas sirdī jauni un kam ir vēlme atzīmēt Latvijas dzimšanas dienu bez oficiāla stīvuma – 15. novembra vakarā jāizvēlas kāda no 360 Latvijas vietām, kurā notiks «Klubu nakts» pasākums.

Aukure materializēs domas

Vakar Jaunmoku pilī īpašs notikums – tika atklāts Zīmes centrs, kuru sanākušajiem stādīja priekša šī noslēpuma apvītā objekta, tehnikas un vienlaikus – notikuma radītāji – Modris Tenisons un Armands Strazds.

Ir tāda zeme – Latvija

Un to zina pat bērnudārzā! Svētku gaidās arī paši mazākie apgūst to, kādēļ šogad tik bieži tiek pieminēs skaitlis 90 un kā tad ar savām mazajām rociņām to parādīt.

Vēstījums Tukumam

Arī tukumnieki gatavo īpašu dāvanu valstij tās lielajā jubilejā. Pilsētas dziedošie un dejošie kolektīvi, spilgtas teātra personības un citi darbīgi ļaudis 18. novembrī iedzīvinās Māras Zālītes un Valda Zilvera radošajā sadarbībā tapušo poēmu «Vēstules Tukumam»

Ar deju uz ledus

Kaut, iekāpjot slidās, knapi spēju noturēties kājās, tas neliedz vismaz pāris reižu gadā televizora ekrānā papriecāties par visām piruetēm, lēcieniem, metieniem un akseliem, ko tik brīnišķīgā vieglumā un skaisti demonstrē daiļslidotāji. Taču izrādās – tepat, Tukumā, ir jaunieši, kas šai lietai ķeras klāt nopietnāk un iemācās ne tikai slidot, bet arī dejot uz ledus. Pavērot, kā daiļslidošanā trenējas Tukuma bērni, mūs aicināja Karīna Ceirule – aktīvā desmitgadīgās Sanitas mamma.

Ir, ir jaunieši, kas savu nākotni saredz laukos

Nav jau viegli jaunu cilvēku noturēt laukos – ne te īsti studiju iespējas, ne darbu atrasts, un ir nepieciešama liela gribēšana, apsviedīgums un – ko tur liegties – arī veiksme, lai tomēr ķertos klāt pie sava biznesa attīstības laukos! Tomēr entuziastus var atrast, un tādi ir arī jauniešu vidū, kas sevi arī nākotnē redz dzīvojam un strādājam savā lauku pagastā.

Trešais lieks

Ir tāda bērnu rotaļa «Trešais lieks», un, ja kādam no atmiņas tā jau pabalējusi, atgādinu: spēlētājiem jāsaķeras pa pāriem, bet tas, kurš sev draugu neatrod – kļūst par ķērāju vai, īsāk sakot, viņš nokļūst visneizdevīgākajā spēles pozīcijā.

Aicina reformu iesaldēt

Pēdējā oktobra dienā Jaunpils pilī notika ikgadējā Latvijas Pašvaldību savienības rīkotā sapulce pagastu vadītājiem. Šogad būtiskākais risināmais jautājums: «Kā dzīvosim pēc reformas?» Pašvaldību vadītāji gan atbildi zina, bet vai viņi tiks uzklausīti? Par sapulces norisi un tajā lemto, vaicājām Jaunpils pagasta vadītājai Ligitai Ginterei.

Pret konteineriem, par – «Latvijas radio»

– Zvanu no Meža ielas 2 un mani satrauc, pirmkārt, lūk, kas: jūsu laikrakstā bija raksts par rakšanas darbiem pie mūsu mājas un tur bija teikts, ka visi darbi it kā esot saskaņoti gan ar iedzīvotājiem, gan ar apsaimniekotāju. Bet es gribētu teikt, ka tie ir meli. Mums neviens nav jautājis, vai mēs vispār vēlamies, […]

Uzvar «MadRay» – dusmīgie Reji

1. novembrī jau otro gadu pēc kārtas, Tukuma kultūras namā vietējās jaunās mūzikas grupas sacentās par iespēju uzstāties pilsētas svētkos un studijā ierakstīt vienu savu dziesmu. Šoreiz jaunie – labākie, bija grupa no Tukuma – «MadRay» jeb, kā konkursa pieteikumā uzsver paši mūziķi – «dusmīgie Reji».

Pīpējošie jaunieši

– Te jūs patraucēju no Engures. Mana sēta atrodas tuvu vidusskolai un starpbrīžos vai brīvstundās te pulcējas jaunieši – uzpīpē, kaut ko iedzer, apraksta sētu. Zvanīju skolas direktoram, bet viņš tikai ieteica noskaidrot, kam tie bērni piederot. Vai tad man tas jāskaidro? Vēl tad, kad Engurē bija iepriekšējais policists, viņš atnāca, parunāja ar jauniešiem, un […]

Vai Latvijai vēl jāpalīdz?

Otrdienas rīts redakcijā iesākās ar diskusiju par jautājumiem, uz kuriem atbildēt nebūt nav viegli: Vai sociālais dienests un citas valsts institūcijas spēj palīdzēt nelaimē nonākušam cilvēkam? Kas ir tie – nelaimē nonākušie? Vai viņu paliek arvien vairāk? Un – kas mūs sagaida nākotnē? Diskusijā iesaistījās Dana un Viljams Šulci – šobrīd Tukumā mājvietu radušās misijas «Pakāpieni» patroni, viesi no Šveices – Benjamins Doberšteins un Estere Šāde, kā arī «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» redaktore Ivonna Plaude.

Kas un kā vāc plastmasas pudeles?

Mēs dzīvojam netālu no Durbes veikala, pie kura atrodas tie dzeltenie atkritumu konteineri, kas paredzēti plastmasas pudelēm. Gribējām izmest tukšās eļļas kanniņas, taču pa konteinera režģīšiem tās nav iespējams tajā iedabūt, tādēļ kanniņas tika noliktas konteineram blakus. Ja nemaldos, divas reizes nedēļā konteineri tiek iztukšoti, taču vīri, kas to dara, savāc tikai konteinera saturu, bet to, kas apkārt, – atstāj.

Tā ir vienreizēja iespēja, ja nav auklītes un bērnu dārza!

Ir Tukumā vieta, kur mazuļi, kas dažādu iemeslu dēļ neapmeklē bērnu dārzu, var apgūt valodas prasmes, rokdarbus, iedraudzēties ar citiem vienaudžiem. Un, kas jo svarīgi, tā ir vieta, kur prasmīgu pedagogu rokās vecāki savu lolojumu var atstāt vairākas stundas dienā.

Paldies šoferītim!

Ar avīzes starpniecību gribēju izteikt pateicību autobusa šoferītim, kas 18. oktobrī veda pasažierus no Jaunpils uz Tukumu.

Pasākumu kalendārs

2019.09.18 | 10:00

Dzejas dienu pasākums Tumē 

2019.09.18 | 10:15

Lasīšanas pasākums bērniem Pūrē 

2019.09.18 | 11:15

Kino Lapmežciemā 

2019.09.18 | 17:00

Keramikas nodarbība Tukumā 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool