Otrdiena, 2019. gada 19. marts
Jāzeps, Juzefa
Liena Trēde
Vārds, Uzvārds: Liena Trede
Segvārds: liena.trede

Tukumā viesojas jaunie aktieri un Maija Doveika

Vakar, 4. decembrī, Tukuma 2. vidusskolā ar jauniešiem tikās teju tikpat jaunie aktieri, lai stāstītu un, galvenais, parādītu, kas, galu galā, ir teātris. Izrādi-lekciju uzveda aktieri Ieva Aniņa, Kristians Kareļins un Kaspars Aniņš.

Jaunpilī atkal apmāca jaunsargus

30. novembrī Latvijas Jaunsardze atzīmē savu 20. gadadienu un tieši mēnesis pagājis, kopš Jaunpilī pēc ilgāka pārtraukuma atkal darbojas jaunsargu organizācija.

Jaunpils novadā – trīs jauni rotaļu laukumi

Noslēguma fāzē ieiet divu jaunu rotaļu laukumiņu iekārtošanas darbi Jaunpilī un Saulē. Kā skaidroja Jaunpils novada sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Eidmane-Kabaka, iecere īstenota pēc Saules iedzīvotāju lūguma, taču vienlaikus pašvaldība radusi iespēju labiekārtot laukumu arī Jaunpils centra parkā.

Basendži – suņi, kas nerej

Saimniece Ina Rabkeviča atzīst, – dodoties pastaigā ar Šadou (no agļu val. “shadow”) un Redži, ne viens vien garāmgājējs apvaicājies, kas tad tie par tādiem interesantiem suņiem – nerej nemaz, toties ar nepārprotamu apņēmību savās suņa acīs ir gatavi iepazīt un apostīt visu un visus?

Tukša muca tālu skan

Tūlīt pēc ārkārtas vēlēšanām un jaunveidojamās koalīcijas samocītajām sarunām bija skaidrs, ka lielu, būtisku lēmumu pieņemšana arī būs, visticamāk, samocīta. Aizdomas ar uzviju apstiprinājās, kad Nacionālā apvienība ar teju “roku izlaušanas paņēmienu“ jeb draudiem nebalsot par 2013. gada budžetu pieprasīja pildīt viņu sastādīto “demogrāfijas uzlabošanas plānu” un papildus tam piešķirt 31,6 miljonus latu. Beigu beigās […]

Nerausti pensionāru aiz ūsām

Ko tur liegties – tieši pensionāri ir tā sabiedrības daļa, kam ir gana daudz iespēju uzklausīt visu “svaigāko“ politinformāciju un, galvenais, gana daudz laika, lai uz to reaģētu, kā nu kurā gadījumā šķiet pareizāk. Un, ja vēl ņem vērā arvien straujākos novecošanās procesus un Latvijas tautsaimniecības situāciju kopumā – jārēķinās, ka tieši šī sabiedrības daļa ir gana kupla un, visbiežāk, arī gana neapmierināta ar apkārt notiekošo. Tā arī šobrīd, kad Pensionāru federācija, reaģējot uz it kā nevainīgu interviju žurnālā, pavisam oficiāli pieprasījusi labklājības ministres Ilzes Viņķeles atkāpšanos no amata.

Vai Tukuma dome nevar iegādāties pirti?

Lasīju avīzē, ka Zatleram par pusmiljonu pirks dzīvokli no privātpersonas. Kāpēc mūsu dome nevar no privātuzņēmēja pārņemt pirti?

Jauno grupu konkursa «Zelta sīpols» balvas sadalītas

Sestdienas, 3. novembra, sesto gadu pēc kārtas notika Jauno mūzikas grupu konkurss. Četras jauno mūziķu apvienības stājās uz Tukuma kultūras nama skatuves, lai ar savu uzstāšanos pārliecinātu četru žūrijas locekļu acis un ausis.

Zināmi Jaunpils novada konkursa «Skaista mana sēta» laureāti

9. novembrī 14.00 Jaunpils biedrības «Rats» telpās notiks ikgadējā Jaunpils novada dārzkopju cildināšanas diena jeb konkursa «Skaista mana sēta» laureātu godināšana.

Jaunpils Dzirnavu ezers – zivīm bagātāks

Oktobrī Jaunpils ezerā divās kārtās tika ielaisti zivju mazuļi – 3600 līdaku un 1000 zandartu.

Pēc tiesas un taisnības

Kad uz dienas ziņu skatuves pēc paša iniciatīvas vai, tiesībsargājošo iestāžu pabakstīts, uzraušas Ventspils “mērs” Aivars Lembergs, visa pārējā politinformācija nobāl un aizpeld kaut kur tālajā perifērijā. Un, neskatoties uz to, ka man personīgi neslēpti derdzas viss, ko šis pašpasludinātais Ventspils imperators Latvijas politikā simbolizē, atliek vien noliekt galvu viņa demagoģijas mākslas priekšā. Vai citādi […]

Jaunpils bērnudārzā «Zemenīte» atklāta «Dabas taka»

Mazajiem Jaunpils bērnu dienas centra «Zemenīte» audzēkņiem pašu pagalmā tika atklāta «Dabas taka», kuras tapšanā roku pielikušas audzinātājas, vecāki un citi čakli izpalīgi.

Konkursa «Superpuika» otrajā kārtā – arī kandavnieks

9. oktobrī 22. reizi pēc kārtas norisinājās Tehniskās jaunrades nama «Annas 2» konkursa «Superpuika» 1. kārta. Un 35 labāko zēnu vidū arī mūsu novadnieks – Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas audzēknis Aksels Dzērve, kurš sacensībās ieguva 43 punktus (šīs kārtas labākajām – 49 punkti). Dalībniekiem, kopumā 187 zēniem 11 un 12 gadu vecumā, sevi nācās apliecināt […]

Veselību – ne tikai miesai, bet arī garam!

Rudenim bez visa tā skaistā un liriskā, kas tam neapšaubāmi piemīt, diemžēl tiek pierakstītas arī spējas no miega modināt visdažādākās hroniskās kaites. Un ne tikai tās, kas liek miesai sašļukt, bet arī slimības, kas retina garīgos spēkus. Šodien pasaulē un pirmo reizi arī Latvijā tiek atzīmēta Psihiskās veselības diena, īpaši aicinot pievērts uzmanību depresijai un […]

Jaunpilī sveic skolotājus

Tāpat kā citviet Latvijā, arī Jaunpils vidusskolā šī nedēļa aizvadīta Skolotāju dienas zīmē. Jaunāko klašu bērniem bija uzdevums savu skolotājus uzzīmēt, 5. – 9. pētīja pedagoga profesijas specifiku, bet vidusskolēni savas atziņas izklāstīja esejās. Šodien, kā tas Jaunpilī notiek gadu pēc gada, skolotāju sveikšana bija divpadsmito rokās. Pedagogiem tika veltīta nedaudz pārveidota klasiskā Raimonda Paula […]

Pasākumu kalendārs

2019.03.19 | 11:00

Bezmaksas sporta nodarbība Kandavā 

2019.03.19 | 19:00

Bezmaksas vingrošana Kandavā 

2019.03.20 | 13:00

Kino Cērē 

2019.03.20 | 17:00

Dūceņu gatavošana Kandavā 

2019.03.21 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Marts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool