Boļeslavs, Bērtulis
Liena Trēde
Vārds, Uzvārds: Liena Trede
Segvārds: liena.trede

«Zaļo un Zemnieku savienība» – pirmais saraksts Jaunpilī

17. aprīlī Jaunpils vēlēšanu komisijai tika iesniegts pirmais – «Zaļo un Zemnieku savienības» – novada pašvaldības deputātu kandidātu saraksts.

Ieteikumi, lai saule ādai nekaitētu

Šonedēļ pavasaris beidzot vairs nav tikai datumu maiņa kalendārā, bet gan pavisam reāli laika apstākļi aiz loga, kas saredzami, sajūtami un izbaudāmi arī uz paša ādas. Saulīte spīd, putniņi čivina, un dabā viss mostas. Ko der atcerēties, lai spožā saule mūspusē un vēl jo vairāk iespējamā atvaļinājuma laikā kādā saulainākā zemē ādai nenodarītu vairāk posta nekā labuma.

Anitai Apinei – skaista jubileja! /FOTO/

15. aprīlī apaļu jubileju atzīmēja Anita Apine, bez kuras nnav iedomājama vairāku pašdarbības kolektīvu dzīve. Viņas vadībā Smārdes, Slampes, Pūres un Zantes pagastā cilvēki iesaistījušies folkloras kopās un godā tautas tradīcijas.

Dziedot dzimu, dzerot augu?

Tie, kas pazīstami ar latviešu grupas «Labvēlīgais tips» daiļradi, noteikti ir informēti par viņu dziesmas liriskā galvenā varoņa Jāņonkuļa piedzīvojumiem Dziesmu svētkos. Ja nē, neliels sižeta atstāsts: korists Jāņonkuls ir tik bieži baudījis no saldenās pudeles, ka zemākās rindās stāvošajiem dziedātājiem estrādē atliek vien lūgties: “Tū-ū-ū man virsū negāzies!” Apdziedātais sižetiņš tiem, kas reiz uz […]

Jaunpilī noskaidroti «Zelta kurpītes» laureāti /FOTO/

Jaunpils vidusskolā noticis sarīkojuma deju konkurss «Zelta kurpīte», kurā noskaidroja elegantākos valša griezējus un atraktīvākos ča-ča-ča izpildītājus. Stāties vērīgas žūrijas un arī publikas priekšā šogad uzdrīkstējās 24 pāri – 9. līdz 12. klases audzēkņi.

Svētdien atbalstām «Violeto kori»

Jau esam vēstījuši, ka televīzijas šovā «Koru kari 3» šogad piedalās arī mūspuses dziedātājas. Dobeles Violetajā ceriņi korī startē Rita Lazare no Tukuma un Agita Kalviņa no Viesatām.

Radiatori ar regulatoru sadārdzināja maksu par apkuri

Jautā lasītājs: – Tā kā iepriekš iedzīvotāji Meža ielā 25 nespēja vienoties, kādai temperatūrai mājā vajadzētu būt, šai apkures sezonai sākoties, tika uzstādīti skaitītāji un uz radiatoriem uzlikti regulatori – lai katrs var pagriezt tādu temperatūru kā vēlas.

Otrajās Lieldienās viesatnieki sauc sniegu /FOTO/

Jaunpils novadā tika svinētas gan pirmās, gan otrās Lieldienas. Tā Viesatās, Birzītē, Lieldienas atzīmēja 1. aprīlī. Kopā pulcējās tie vecāki un bērni, kurus pēkšņi uznākušais sniegputenis iebiedēt nespēja.

Ar prieku svētkos un ticībā!

Lieldienas katrā ģimenē noteikti nozīmē kaut ko mazliet citu. Kā varbūt pamanījuši rūpīgākie mūsu laikraksta lasītāji, gadās pat, ka kādam ticības, pārliecības un ar to saistītās svinēšanas nianses ir… tik nozīmīgas… Ka aizmirstas ticības un svētku gars un burts. Lai vai kā, manuprāt, būt priecīgam kristīgas ticības dēļ – svinēt Kristus augšāmcelšanos, vai arī būt […]

Putekļi nosēžas?

Ja neņem vērā personīgo gadu miju, 16. marts reiz bija pavisam parasta, bieži vien ziemīgos toņos ieturēta diena un nekur – ne Rīgas centrā, ne masu medijos – nebija vērojamas vēsturiskās un politiskās ideoloģijas batālijas. Un tad kādam (vai kādiem) ienāca prātā doma, ka šo datumu, kurā “nepareizajā“ pusē karojošie vīri vienojušies sanākt kopā un […]

Mareks Ostrovskis jau 11 gadus par savām mājām sauc Izraēlu

Tas, ka latviešu valodu var gadīties dzirdēt daudz kur pasaulē – sākot ar Himalaju virsotnēm un beidzot ar Kanāriju salu kūrortiem – sen vairs nav nekāds pārsteigums. Dažādi ir iemesli, kādēļ mūsējie (bijušies vai tomēr – joprojām) ir devušies pasaulē plašajā. Dažāda ir viņu ikdiena, dažādi – sadzīves apstākļi.

Vērtē pavārmākslu Jaunpils pilī

Šo svētdien, 10. martā, 18.30 televīzijas ekrānos būs iespējams vērot, kā «Mūsdienu Latvijas garša» tiek meklēta Jaunpils pilī. «TV3» raidījuma bargo žūriju pārsteigt un iepriecināt centīsies Viduslaiku kroga šefpavāre Sandra Zariņa ar saviem palīgiem.

Jaunpils iedzīvotāju forumā – rekordliela aktivitāte /VIDEO/

3. martā Jaunpils vidusskolā norisinājās 3. iedzīvotāju forums, kas kopā pulcēja un par novada problēmām lika domāt vairāk nekā 100 dalībniekiem. Gala rezultātā, dienas garumā diskutējot, tika izvirzīti četri jautājumi, kuru risināšanā solās iesaistīties paši foruma dalībnieki.

«Pasaciņā» svin dzimšanas dienu sniegpulkstenītim /FOTO/

Jau piekto gadu pēc kārtas Tukuma bērnudārzā «Pasaciņa» pavasaris tiek sagaidīts ar dziesmu. Paši jaunākie – trīsgadīgie – mazuļi tad sagatavo solo uznācienus, kas visi tiek veltīti pirmajiem uzziedējušajiem sniegpulkstenīšiem.

Jaunais Jaunpils pašvaldības policists – Mārtiņš Knops

Darba attiecības ar Jaunpils novada domi pašvaldības policista amatā līdz ar martu pārtraucis Māris Lagzdiņš. Tādēļ februārī tika izsludinās konkurss un meklēti jauni amata kandidāti.

Pasākumu kalendārs

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Volejbols Tukumā 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

2019.08.24 | 10:30

Sporta svētki Ķesterciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool