Piektdiena, 2018. gada 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss
Liena Trēde
Vārds, Uzvārds: Liena Trede
Segvārds: liena.trede

Jaunpilniece Sandra Prontekere – labākā pasta darbiniece Kurzemē

Trešo gadu pēc kārtas «Latvijas pasts» sadarbībā ar «Latvijas Avīzi» organizē akciju – vēstuļu konkursu, aicinot iedzīvotājus pastāstīt par, viņuprāt, čaklākajiem, atsaucīgākajiem un visādi citādi labākajiem pasta darbiniekiem.

Pavisam nopietni par nenopietno

Zinātnieki, kuri pētījuši smiešanās fenomenu, atzīst, ka ar retiem izņēmumiem smiekliem piemīt terapeitisks efekts. Tie ne tikai palīdzot cīņā ar 21. gadsimta lielo sērgu – stresu, bet pat spējot pazemināt cukura līmeni asinīs, vairojot iespēju apaugļoties un veicot citus medicīniska (un ne tikai) rakstura brīnumdarbus. Bet “reto izņēmumu” statistiku savukārt veidojot konkrēti atgadījumi, kad tāds […]

Pūres sieviešu vokālajam ansamblim «Smaidas» – 20 gadu jubileja /FOTO/

“Vienkārši un nesatricināmi”, kā Raimonda Paula dziesmā, jau 20 gadus Pūrē dzied sieviešu vokālais ansamblis «Smaidas». Teju vienmēr kvartetā – lai vajadzības gadījumā varētu satilpt vienā automašīnā; teju visos pasākumi – jo gan ansamblī, gan individuāli meitenes kuplina Pūres sabiedrisko dzīvi.

Kas jauns Jaunpils pilī?

Pagājušajā mēnesī Jaunpilī viesojās pašvaldības pieaicinātie eksperti, lai iepazītos ar problēmām, kas skar vēsturisko centru un tā objektus, to skaitā arī Jaunpils pili. Kamēr eksperti, kā arī pašvaldība domā, kā problēmas risināt, mēs par pērn paveikto un šogad plānoto izvaicājām pašvaldības aģentūras «Jaunpils» vadību.

Cīņā ar propagandu

Ja nav palaimējies piedzimt kādā no ārpasaules izolētā Brazīlijas džungļu ciltī vai jādzīvo tādā īpatnējā iekārtā, kāda, piemēram, uzspiesta ziemeļkorejiešiem, vienam brīvam un daudzmaz ieinteresētam Eiropas pilsonim tā kā nebūtu jāuztraucas, ka viņu pēkšņi piemeklēs informācijas bads. Interneta laikmetā viena laiska pieskāriena un klikšķa attālumā ir ne tikai izglītojoša informācija par to, kā visums radies, […]

Tukuma bērnudārzā «Vālodzīte» notikuši koru kari /FOTO/

Kamēr televīzijas dziedošo šovu mīļotājiem sniedz savas izklaides iespējas, kamēr līdz Skolēnu un Vispārējiem Dziesmu svētkiem arī vēl ir kāds brītiņš jāpaciešas, Tukumā bērnudārzā «Vālodzīte» jau viss notiek.

Mazliet par cinismu. Pašu mājās

Kad kāds izteikti patētiski sāk šausmināties par situāciju Ukrainā un sašust par to, kā kaut kas tāds ”vispār iespējams šajā civilizētājā pasaulē”, manī dziļi, dziļi, bet iepīkstas skeptiska un, iespējams, arī nedaudz ciniska balstiņa. Kariņš un asinsizliešana pat par spīti visiem reliģiskajiem svētkiem vai miera baložu bariem Olimpiskajās arēnās kaut kur un kaut kā norisinās […]

Jaunpilī notikusi ikgadējā Kustību diena /FOTO/

Piektdien, 21. februārī, Jaunpils vidusskolā notika gadskārtējā Kustību diena. Iepriekš cītīgi gatavojušies – izvēlējušies pavadījumu, apguvuši soļus, arī saskaņojuši tērpus.

Kādēļ rindas kļūst retākas?

Kad tuvojas svētki un svinēšanas, kuros tradīcija pieprasa ciešākus kontaktus ar pretējo dzimumu, dzird ne vienu vien žēlīgu nopūtu par to, ka nav jau īsti, no kā ziedus gaidīt un kam svētku kotletes sacept. Agrā jaunībā, kad pats svaigs un prasības pret dzīvi pieticīgākas – vēl tā neko, bet ar katru jaunu desmitgadi Latvijā vīrišķās […]

Olimpiādes ieskaņās

Jau rīt notiks svinīgā Ziemas olimpisko spēļu atklāšana Sočos, kas jau šobrīd ir nodēvēta par visu laiku dārgāko un arī korumpētāko olimpiādi šīs kustības vēsturē. Tiek lēsts, ka būs iztērēti 50 miljardi, no kuriem kāda trešdaļa, kā apgalvo daži ārzemju kolēģi, esot iztērēta nezināmiem mērķiem un aizplūdusi nezināmā virzienā. Un, protams, lielākoties pie šīs lielās […]

Sala laikā neaizmirstiet par dzīvniekiem!

Pārtikas un veterinārais dienests atgādina, ka aukstajā laikā saimnieki nedrīkstētu aizmirst savus dzīvniekus, jo īpaši suņus, kuri tiek turēti ķēdēs un dzīvo tikai ārā.

Bērnu kolektīvi sadanco Džūkstē /FOTO/

Piektdien, 24. janvārī, Džūkstes kultūras namā pulcējās pašu, tuvāko kaimiņu un draugu tautas deju kolektīvi, lai kopā iedancotu «Raitu soli – jaunajā gadiņā».

Vien nenovīdīgas runas?

Uz elli, kā zināms, ved tieši ar labiem nodomiem bruģēts ceļš. Un neba nu tāpēc, ka kāds tiešām būtu kādreiz vēlējies savu izgudrojumu pārvērst, piemēram, ērtā masu iznīcināšanas uzpariktē, bet tādēļ, ka allaž uz vienu ģeniālu prātu uzrodas kādi pieci citi. Tādi, kurus kādi ideāli vai svaigas idejas pārlieku nenomāc, tomēr nopelnīšanas jeb kampšanas kāre… […]

Jaungada «Monstru balle» Jaunpilī /FOTO/

Lai tur lūzt vai plīst, bet Jaunpilī tradīcijas nelauž un visus gadu mijas svinību nenogurdinātos, kā ierasts, aicina uz kārtīgu ballēšanos 1. janvāra naktī. Kā atzina kultūras nama vadītāja Silva Nordena atzina – «Monstru balle» bijusi gana labi apmeklēta un visas ballēšanās vietas pilī aizpildītas.

Ko par 2014. gadu stāsta astroloģe Irita Krūmiņa?

Jau 2014. gada 30. janvārī atbilstoši Austrumu kalendāram iestāsies Zilā koka Zirga gads un, kā ierasts gadu mijā, kopā ar astroloģi Iritu Krūmiņu nedaudz ielūkojāmies zvaigžņu kartēs. Kopīgi meklējām nākamā gada tendences un uzdevumus – visiem kopā un katram atsevišķi.

Pasākumu kalendārs

2018.09.21 | 9:30

Olimpiskā diena Kandavā 

2018.09.21 | 10:00

«Olimpiskā diena» Tukumā 

2018.09.21 | 13:00

Izrāde «Dželsamīno melu zemē» Tukumā 

2018.09.21 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2018.09.21 | 17:30

Lekcija par veselīgu uzturu Zemītē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool