Otrdiena, 2018. gada 20. novembris
Anda, Andīna
Liena Trēde
Vārds, Uzvārds: Liena Trede
Segvārds: liena.trede

Jaunpilī sveikti labākie skolēni aizvadītajā mācību gadā /FOTO/

Ceturtdien, 29. maijā, Jaunpils vidusskolā notika svinīga aizejošā mācību gada pavadīšana. Skolas pagalmā tika sumināti audzēkņi ar labākajām sekmēm.

Jurģu iedzīvotāji palikuši bez veikala un ūdensapgādes

Tā kā laika gaitā Jaunpils novada Jurģu iedzīvotājiem radušies vairāki jautājumi, ko uzdot novada domes vadībai un speciālistiem, pagājušajā nedēļā Jurģos notika iedzīvotāju sapulce.

II «Vālodzītes» Dziesmu un deju svētki /FOTO/

Piektdien, 23. maijā, pirms vēl saule bija pakāpusies savā augstākajā punktā, Tukuma bērnudārza «Vālodzīte» pagalmā pulcējās gan lielie (bez piecām minūtēm absolventi), gan mazie un pavisam mazie bērni, kā arī viņu vecāki un citi līdzjutēji.

Jaunpils svin novada svētkus un Ģimeņu dienu /FOTO/

18. maijā Jaunpilī tika atzīmēta Ģimeņu diena. Šogad tā tika svinēta kopā ar novada piecu gadu dzimšanas dienu un visas aktivitātes norisinājās Kartavu kalnos. Tur sporta skolotāji Dace Adiņa un Artūrs Zaremba ar saviem palīgiem bija sarūpējuši dažādus interesantus, sportiskus uzdevumus.

Iešūpojoties vasarā

Jāsecina, ka, tāpat kā saulainā laikā tiek izgaismoti netīri logi, tā vēlēšanu tuvošanās veicina kandidātu visdažādākās stulbuma izpausmes  (jeb viņu reklāmas kampaņu autoru cinismu). Citādāk būtu grūti izskaidrot, piemēram, Grigules centienus mums iestāstīt, ka, tikai pateicoties viņai, darbu turpina Latvijas reģionālās slimnīcas vai ka Šlesera kungam patiesi rūp tautu draudzība, nevis paša biznesa intereses utt. […]

Seniorus-šoferus aicina uz redzes pārbaudi

Aktualizējot labas redzes jautājumu transportlīdzekļu vadītājiem senioru vecumā, optikas salonu «Metropole» 21. un 22 maijā rīko akciju «Redzīgs seniors pie stūres», un aicina uz bezmaksas redzes pārbaudi Tukumā.

Eiropā iekļaujoties

Nedaudz, bet tomēr apsildot degunu Eiropas dienvidos, atgriešanās dzimtajās ārēs ir teju šokējoša. Un tas ne tikai tādēļ, ka kārtējo reizi jāpārdislocē biezāka apģērba vieta aktuālajā garderobē (ir jau gandrīz pierasts pie Latvijas nestabilajiem laika apstākļiem), bet jo īpaši skaudri nākas izjust ceļu kvalitātes uzskatāmās atšķirības. Turklāt vēl tik izteiktais panīkums, pat tukšums Latvijas laukos, […]

Tukuma centrā «Audi» taranē «Volvo»

Trešdien, 7. maijā, 10.10 Tukumā, Pasta un Elizabetes ielu krustojumā, 1947. gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu «Volvo XC 70», veica nogriešanās manevru, taču neievēroja ceļazīmes «Dodiet ceļu» prasības un izraisīja sadursmi ar auto «Audi 200».

Aicina pieteikt talkošanas vietas Jaunpilī

Sesto gadu pēc kārtas 26. aprīlī visā Latvijā norisināsies Lielā Talka. Tāpat kā iepriekš, arī Jaunpilī novada iedzīvotājiem šajā dienā 10.00 būs iespēja darboties kopā un arī izmantot iespēju atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem.

Neizdevīgā neatkarība?

Kā trāpīgi reiz izteicies vācu rakstnieks Ēriks Marija Remarks: “Nauda nedara laimīgu, bet tā ārkārtīgi nomierina.” Īsāk sakot, fonā rūcošs kuņģis fiziskai būtnei diez vai ļauj pilnvērtīgi nodoties augstākajām matērijām, garīgajām praksēm, un pat alā tupošs budistu mūks visbiežāk ir kaut kādā mērā atkarīgs no pārējo, melnu muti strādājošo, zemes pīšļu labvēlības… Tādēļ atsevišķu uzņēmēju […]

Jaunpilniece Sandra Prontekere – labākā pasta darbiniece Kurzemē

Trešo gadu pēc kārtas «Latvijas pasts» sadarbībā ar «Latvijas Avīzi» organizē akciju – vēstuļu konkursu, aicinot iedzīvotājus pastāstīt par, viņuprāt, čaklākajiem, atsaucīgākajiem un visādi citādi labākajiem pasta darbiniekiem.

Pavisam nopietni par nenopietno

Zinātnieki, kuri pētījuši smiešanās fenomenu, atzīst, ka ar retiem izņēmumiem smiekliem piemīt terapeitisks efekts. Tie ne tikai palīdzot cīņā ar 21. gadsimta lielo sērgu – stresu, bet pat spējot pazemināt cukura līmeni asinīs, vairojot iespēju apaugļoties un veicot citus medicīniska (un ne tikai) rakstura brīnumdarbus. Bet “reto izņēmumu” statistiku savukārt veidojot konkrēti atgadījumi, kad tāds […]

Pūres sieviešu vokālajam ansamblim «Smaidas» – 20 gadu jubileja /FOTO/

“Vienkārši un nesatricināmi”, kā Raimonda Paula dziesmā, jau 20 gadus Pūrē dzied sieviešu vokālais ansamblis «Smaidas». Teju vienmēr kvartetā – lai vajadzības gadījumā varētu satilpt vienā automašīnā; teju visos pasākumi – jo gan ansamblī, gan individuāli meitenes kuplina Pūres sabiedrisko dzīvi.

Kas jauns Jaunpils pilī?

Pagājušajā mēnesī Jaunpilī viesojās pašvaldības pieaicinātie eksperti, lai iepazītos ar problēmām, kas skar vēsturisko centru un tā objektus, to skaitā arī Jaunpils pili. Kamēr eksperti, kā arī pašvaldība domā, kā problēmas risināt, mēs par pērn paveikto un šogad plānoto izvaicājām pašvaldības aģentūras «Jaunpils» vadību.

Pasākumu kalendārs

2018.11.23 | 20:00

Zemnieku un uzņēmēju balle Valdeķos 

2018.11.24 | 15:00

Tikšanās ar māksliniecēm «Durvīs» 

2018.11.24 | 16:00

Senioru balle Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool