Rudīte, Everts
Liena Trēde
Vārds, Uzvārds: Liena Trede
Segvārds: liena.trede

Pieskatīsim viens otru…

Laiks pirms Ziemassvētkiem ir tas brīdis, kad uz vispārējā apdāvināšanās viļņa cilvēki ir atvērtāki arī labdarības akcijām. Forma, kādā tiek ziedots, gan atkarīga no katra gaumes un vēlmes iesaistīties procesos personīgi. Kādam ērtāka varbūt šķiet ziedojumu kastīte, kas iekārtojusies pie kases lielveikalā, citu uzrunā ziedojumu tālruņi, vēl kādu – pavisam konkrēti aicinājumi, piemēram, sarūpēt saldumu […]

Zantes ģimenes krīzes centram – 10 /FOTO/

Piektdien, 11. decembrī, Zantes kultūras namā 10 gadu dzimšanas dienu svinēja Zantes ģimenes krīzes centrs. Vadīt pasākumu tika uzticēts vietējiem jauniešiem.

Jaunpils baznīcā pēc restaurācijas atgriežas kroņlukturis /FOTO/

Jaunpils baznīcā atgriezies restaurētais kroņlukturis, kuru vajadzēja salikt un uzstādīt tam paredzētajā vietā, lai tas apmirdzētu dievnamu jau otrās Adventes dievkalpojumā.

Ne koks ar diviem galiem, bet gan ar daudziem, daudziem zariem

Iespējams, šo rindu autore ir nedaudz senila vai, kas vēl ticamāk, pārāk slinka, lai savā brīvajā laikā tupētu sociālajos tīklos, cenšoties virtuāli izspļaut kādu vienkārši nepārspļaujamu asprātību. Priekšroka tiek dota tiešai komunikācijai, cerot, ka viedokļa izklāsts daudz maz pieklājīgā formā aci pret aci ir tas ceļš, uz kuru satikties arī atšķirīgu pārliecību paudējiem. Bet, redz, […]

Aizvadītā nedēļa Tukumā bijusi vardarbīga

1. decembrī Tukumā, no neatliekamās medicīnas darbiniekiem saņemta informācija, ka kādā Pasta ielas dzīvoklī atrasts 1952. gadā dzimušā vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Iespējamais vainīgais – aizturēts.

Kandavā varēs sniegt taksometra pakalpojumus

Kandavas novada domē tapuši pavisam jauni saistošie noteikumi – par taksometru pakalpojumu sniegšanu novadā. Iepriekš šādas vajadzības nav bijis, bet tagad kāds uzņēmējs ir izrādījis interesi.

Svētku egle iedegta arī Kandavā /FOTO/

2. decembrī Kandavas Promenādē tika iedegta lielā svētku egle. Šī gada eglīti jau otro gadu pēc kārtas pilsētai dāvāja uzņēmējs Agris Riba. Bet tai iedegties palīdzēja novada domes priekšsēdētājs Normunds Štoferts.

Apdraudēta Zemītes skolas pastāvēšana

Šobrīd sākumskolas līmenī jeb no 1. līdz 6. klasei Zemītē izglītojas vien 19 bērni, kas nozīmē, ka atsevišķās klasēs ir tikai viens vai divi izglītojamie. (Situācija vecākās klasēs esot nedaudz labāka.)

Kandavas sieviešu vokālajam ansamblim «Cantabile» – piecu gadu jubileja /FOTO/

Pirmajā Adventē jeb 29. novembrī Kandavas kultūras nama mazās zālē tika atzīmēta ansambļa «Cantabile» piecu gadu dzimšanas diena. Un kā ierasts radošo kolektīvu jubilejas reizēs, lielākie dāvanas saņēmēji bija tieši viesi – koncerta klausītāji.

Tukuma tēlotājmākslas studija piecu gadu jubileju svin Slampē /FOTO/

Svētdien, 29. novembrī, Slampes kultūras pilī tika atklāta izstāde, kas bija Tukuma tēlotājmākslas studijas piecu gadu jubilejas pasākums. Izstādē satikās Ingas Brīniņas vadītās studijas un Šņežanas Tišleres apvienoto vizuālās mākslas pedagogu darbi.

Valdeķos notikusi tradicionālā zemnieku un uzņēmēju balle /FOTO/

Viena no gada vispopulārākajām Kandavas novada ballēm, kurā satiekas un sadejojas visu septiņu pagastu ļaudis, – zemnieku un uzņēmēju balle šogad, 27. novembrī, notika Valdeķos.

18. novembris Kandavas novadā /FOTO/

Latvijas 97. dzimšanas dienas svinības īstajā svētku dienā – 18. novembrī Kandavā viesus tradicionāli pulcēja kultūras namā, kur visi tika sagaidīti ar vīna glāzi, ko bija iespēja saskandināt savstarpēji vai ar novada domes vadību.

Valsts svētku ieskandināšana Matkulē /FOTO/

Valsts dzimšanas dienas svinības Kandavas novadā sākās 14. novembrī Matkules kultūras namā, kur savu apsveikumu Latvijai bija sagatavojuši pašdarbnieki.

Ir, ir mūsu Tēvzemei nākotne

Valstis dibina divreiz – vispirms de facto un pēc tam de jure (reizēm mainītā secībā). Kas svarīgāk? Starptautiskā mērogā noteikti būtiskāka prasība, lai “papīri būtu kārtībā”, bet pašiem… Pašiem reizēm pietiek arī ar ticību, ticību pašiem sev, savam spēkam un varēšanai. Līdzīgi, man šķiet, ir arī ar patriotismu. Var publicēt ultranacionālas runas, lauzts šķēpus par […]

Kandavā Lāčplēša dienu aizvada patriotiski un sportiski /FOTO/

Kandavā Lāčplēša dienu atzīmēt bija iespēja katram – atbilstoši savām vēlmēm, sajūtām un varēšanai. Agrā pēcpusdienā kultūras namā norisinājās internātvidusskolas organizētais koncerts.

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool