Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
Liena Trēde
Vārds, Uzvārds: Liena Trede
Segvārds: liena.trede

Kandavas mērs Štoferts atlaiž komunālās daļas vadītāju un atkāpjas no amata arī pats

30. novembrī tika sasaukta ārkārtas Kandavas novada domes sēde. Tajā tika lūgts par paveikto atskaitīties līdzšinējo SIA «Kandavas komunālie pakalpojumi» vadītāju Egilu Barisu. Otrkārt, pieprasīt paskaidrojumus no līdzšinējā novada domes priekšsēdētāja Normunda Štoferta, kurš pieņēmis lēmumu nepagarināt darba līgumu ar Barisu.

Latvijas dzimšanas dienā godināti kandavnieki

Valsts 98. proklamēšanas gadadiena Kandavas novadā tika atzīmēta trīs dienu garumā. Pagastos lielākoties svētku pasākumi bija norisinājušies jau 17. novembrī. Izņēmums – Matkule, kur uz koncertu un balli iedzīvotāji bija aicināja sestdien, 19. novembrī.

Kandavas skolēnu apsveikums valsts svētkos /FOTO/

15. novembrī savu sveicienu Latvijai dzimšanas dienā dāvāja Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas un internātvidusskolas dziedošie kolektīvi. Koncertu ar stāstiem par to, kādēļ šo zemi saukt par savējo, papildināja skolēni, kas piedalījušies radošo darbu konkursā «Veltījums Latvijas simtgadei».

Kandavas Zemessardzes rotai – 25 /FOTO/

12. novembrī Kandavas kultūras namā nākt kopā bija aicināti šobrīd aktīvie un arī bijušies zemessargi. Iemesls – apritējuši 25 gadi kopš 73 vietējie vīri, fonā skanot tautasdziesmai «Div’ dūjiņas gaisā skrēja», Kandavas tirgus laukumā nodeva svinīgu zvērestu un tika uzņemti Zemessardzē.

Vai Ukrainu zem paklājiņa paslaucīt?

Tā gadījies, ka arī pirms gada Lāčplēša dienā iekrita mana kārta rakstīt redakcijas sleju. Cik atceros – noteikti nebija sniega un arī gaisā virmojas mazliet savādāks noskaņojums. Karš Ukrainā nevienam vien lika pārdomāt, kā pats rīkotos līdzīgā situācijā, un izsvērt, vai būtu gatavs uz “ežiņas galvu likt”, sargājot savu Tēvuzemi, savu Latviju. Šobrīd gan atkal […]

Kandavas iedzīvotāju sapulcē – par drošību un klaiņojošiem dzīvniekiem

27. oktobra Kandavas novada iedzīvotāju sapulcē savus jautājumus uzdot bija iespēja arī Valsts policijai, ko pārstāvēja Tukuma iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs un atbildīgais par Kandavas iecirkni, inspektors Guntars Rupeiks. Kā arī par aktualitātēm klātesošajiem pastāstīja pašvaldības policijas priekšnieks Rihards Zariņš.

Kandavā iemūrēta kapsula topošās katlumājas pamatos

4. novembrī Kandavā iemūrēta kapsula topošās katlumājas pamatos, un tās atklāšana nākamā gada vasaras beigās aizsāks pavisam jaunus laikus Kandavā, kur tādas centralizētas apkures nav bijis vismaz 20 gadu.

Kandavā pieejamas īpaši bērniem piemērotas pakas

Kandavas sociālajā dienestā vēl līdz 17. novembrim ir iespējas pieteikties Sarkanajā krustā (Kandavā, Lielajā ielā 26) uz īpaši bērniem un arī jauniešiem piemērotām pārtikas, higiēnas preču un mācību līdzekļu pakām, kas sagādātas ar Eiropas atbalsta fonda starpniecību.

Ražas balle Zemītē /FOTO/

23. oktobrī Zemītes tautas namā bija ražas balle – cienastu baudīja, rotaļās lēca un arī iespaidiem dalījās tie, kuri pagājušā pavasarī saņēma drosmi iesaistīties projektā «Dari, baudi, dalies Kandavas novadā».

Vista vai cena?

Reizēm tiek uzburta tāda utopiska ainiņa par to, ka Latvija ir tāda zeme, kur ūdeņi vistīrākie, meži visdzīvākie, zvēri – visbrīvākie. Bet realitātē vēl daudz maz nesačakarētā daba ir drīzāk vietējās ražošanas atpalicības, nekā zaļās domāšanas uzvaras gājiena rezultāts. Un drīzāk spētu noticēt, ka aizsniegsim to mītisko “Eiropas vidējo līmeni”, nekā vienotā dziesmā tā, pavisam […]

Kandavā aizvadīts mazpulku Kurzemes un Zemgales reģiona forums /FOTO/

22. oktobrī Kandavā norisinājās projektu izvērtēšanas forums. To, ko šajā sezonā izdevies izaudzēt, izpētīt, uzzināt, lauksaimniecības tehnikumā vairākās maiņās prezentēja ap 140 mazpulcēnu no Zemgales un Kurzemes reģiona.

Katram pa likumiņam?

Nesen pabiju pasākumā, kur izskanēja aptuveni šāds apgalvojums: dabas aizsardzību nebūtu nepieciešams regulēt ar likumiem, ja vien visi un vienmēr pret dabu attiektos saudzīgi. Loģiski. Bet brienot gan tiešā, gan pārnestā nozīmē arvien dziļāk mežā, nācās secināt, ka tik vienkārši jau vis tas nav – daba redzams, ka allaž nācies izsvērt, kas tad aizsardzību vairāk […]

Izdota Viestura Valda Dreimaņa otrā medniekstāstu grāmata

Pirmā sajūta pēc sarunas… Šīs vīrs grūti no “meža izvilināms”, jo visa Viestura Valda Dreimaņa ikdiena tiešām riņķo par, ap un iekšā mežā. Arī viņa grāmata, kas pēc skaita jau otrā, saucas ne vairāk ne mazāk kā «Brīnišķīgais mežs. Medniekstāsti II». Grāmatas atklāšanas svētkos klāt nebijām, tad nu ķērāmies šai lietai pie ragiem, autoru paši aicinot uz sarunu.

Kandavas luterāņu baznīcai – 280

Pļaujas svētku dievkalpojumā Kandavas luterāņu baznīcākalpoja Liepājas bīskaps emeritus Pāvils Brūvers. Kandavā baznīca slejas jau 280 gadus, kaut pilsētas pakalnā tā bijusi vēl agrāk – mūra Dievnamu kandavnieki uzbūvējuši jau laika posmā no 1683. līdz 1687. gadam. Bet vien 11 gadus pēc uzcelšanas baznīca nodegusi, līdz 1736. gadā, jau paplašinātu.

Lauksaimniecības kooperatīvs «Latraps» Kandavas tehnikumam uzdāvina traktoru

20. septembrī pie Kandavas lauksaimniecības tehnikuma zālienā dižojās nopietna paskata traktors «DEUTZ FAHR 7250 TTV WARRIOR» un minerālmēslu izkliedētājs «SULKY X40 ECONOV», kurus tehnikumam kā uzskates līdzekli mācībām dāvāja LPKS «Latraps». Tas tādēļ, lai audzēkņiem būtu iespēja iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām.

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Kandavā 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool