Rudīte, Everts
Liena Trēde
Vārds, Uzvārds: Liena Trede
Segvārds: liena.trede

Ne tikai Krievijā…

Ja iesmiešanu iedalītu tematiski, viens no tās atzariem noteikti stieptos Austrumu virzienā, jo plašā Krievija brīžiem ir teju neizsmeļams jautrības avots. Savs nopelns gan tajā noteikti ir arī nācijas veselīgajai pašironijai… Lai vai kā, ziņu par to, ka Krievijā gatavojas dekriminalizēt vardarbību ģimenē, tā vien nagi niezēja ievietot sadaļā “joki“. Gara acīm jau redzu, kā […]

Zemītnieki apsver savu “brexit” – atteikties no Kandavas un pievienoties Tukumam

Jau vēstījām par iedzīvotāju sapulcēm, kas norisinājās Matkules, Zantes un Cēres pagastā. Šoreiz kārta Zemītei. Šogad kādā no divām citām kurtuvēm varētu tikt uzstādīts jauns katls.

Atmiņu miglainais starojums

Kad kolēģiem vaicāju, par ko rakstīt, viņi saka: ”Raksti par barikādēm!” Bet ko nu es daudz par barikādēm? Visas atmiņas tādos sēpijas vai melnbaltos toņos, kas – nu ļoti varētu gadīties – liecina par realitātes saplūšanu ar kaut kur noskatītiem dokumentāliem kadriem vai redzētām tā laika fotogrāfijām. Ne velti vidusskolas vēstures eksāmenā jautājumi par 1991. […]

Matkulē apsver iespēju vairs nenodrošināt skolēnu transportu uz Kandavu

Kandavas novada Matkules pagasta iedzīvotāju sapulcē diskusijas raisījās galvenokārt par ceļiem, kokiem un bērniem, jo īpaši neapmierināti matkulnieki bija par novada domes priekšsēdētāja Alfreda Ķieģeļa izteikumu, ka pastāv iespēja vairs nevest skolēnus uz Kandavas skolām.

Zantē šogad iecerēts pārbūvēt ceļu, ierīkot gājēju ceļu un uzstādīt āra trenažierus

Pagājušā nedēļā Kandavas novada domes vadība un atsevišķu dienestu pārstāvji devās uz tikšanos ar iedzīvotājiem pagastos. 11. janvārī kopā nāca zantenieki, kuri īpaši aktīvi diskutēja tieši par komunālajiem jautājumiem. Bet sprieda arī par ceļiem un kārtību pagastā.

Lindai Vilmansonei ēdienu gatavošana ir ne tikai darbs un aizraušanās

Raidījumu «Gatavo trīs» skatījos ne tik daudz recepšu, cik ieturētā stila un teju meditatīvā miera dēļ – viss bez liekas steigas un skaļām ovācijām. Un vēl arvien šajā triju komandā darbojas Linda Vilmansone.

Aiz šausmu plīvuriņa

Ja samestu pa centam vien, kad nācies uzklausīt pārmetumus, ka žurnālisti jau “meklē tikai visu slikto“, viens eiro man būtu jau kabatā! Lielākoties tie pārmetēji gan tādi – ar izteikti alerģisku reakciju pret sava darba pamatotu kritiku. Bet, ja nopietni un, runājot par informatīvo telpu kopumā, reizēm tiešām sāk šķist, vai tik to šausmu nav […]

Tā Otros Ziemsvētkus svinēja Kandavā /FOTO/

Tā nu kļuvusi par tradīciju – kad katrs pats savās mājās pie eglītes jau pasēdējis, visi tiek aicināti uz Kandavu, uz kopīgo svinēšanos. Un tā arī šogad, otrajos Ziemassvētkos, izmetot loku pilsētas centrā, bija iespēja gan radoši padarboties, gan baudīt ugunīgu šovu vai vienkārši pēcsvētku mieru.

Par Kandavas novada domes priekšsēdētāju ievēl Alfredu Ķieģeli

28. decembrī notika Kandavas novada domes ārkārtas sēde, kur darba kārtībā bija tikai viens jautājums – “Kam kļūt par nākamo novada domes priekšsēdētāju?” Gada pēdējā novada domes sēdē 29. decembrī, deputāti lems par to, vai saglabāt novadā arī domes priekšsēdētāja vietnieka amatu.

Mežā izmesti jogurti un nodīrāta aļņa āda

Saņēmām kāda lasītājā sūtītu foto ar mežā uzietiem, kāda neapzinīga pilsoņa izmestiem jogurtiem. Un, dodoties skatīt mēslotāja darbus klātienē, turpat blakus – svaigi nodīrāta meža zvēra āda un kāju pāris…

Brīdis papurpināšanai

Iespējams, tā ir šausmonīga dzīvošanās kādos stereotipos, tomēr laikā, kad aiz loga valda pelēkā 50 un vairāk nokrāsas, atkal nostiprinu pārliecību – laika apstākļi ir viens grandiozs spēks! Teju fiziski jūtams, kā vēsa mitruma piesūkušies mākoņi spiež pie zemes un visas “pozitīvas domāšanas” iniciatīvas tiek dubļu nošķārdītas. Pati daba taču noliek īstenu latvieti uz purpinātāja […]

Iedegta Kandavas pilsētas svētku egle /FOTO/

Kandavas promenādē 6. decembrī pirmās svētku rotu ieguva 11 mazās eglītes piekalnītē – katrai novada izglītības iestādei pa vienai pušķojamai zaļsvārcei. Taču lielajai eglei lampiņas kuplā draugu lokā tika iedegtas tikai ar tumsas iestāšanos.

Otrā Advente Jaunpils amatu mājā /FOTO/

Jaunpilī otrajā Adventē Amatu mājā visas dienas garumā katrs pats savām rokām varēja darināt vai nu ziemas saulgriežiem atbilstošus rotājumus, vai arī mīļas dāvaniņas sev tuvākajiem.

Komunālo saimniecību Kandavā pagaidām vadīs Pēteris Krampītis

Dažas dienas pēc Kandavas komunālās saimniecības līdzšinējā valdes locekļa Egila Barisa atbrīvošanas no amata (25. novembrī), uzņēmumā iecelts pagaidu vadītājas – Pēteris Krampītis, kurš darīt šo darbu piekritis teju uzreiz pēc uzrunāšanas.

Valsts policijas svētkos sveic likumsargus Tukumā /FOTO/

5. decembrī Latvijas Valsts policijas dzimšanas dienai veltītajā Tukuma policijas iecirkņa darbinieku sumināšanas pasākumā neiztika arī bez apbalvojumiem, ko Iekšlietu ministrija vai Valsts policijas Zemgales reģionālā pārvalde nolēmusi piešķirt Tukuma kārtības sargiem.

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool