Marija, Marika, Marina
Liena Trēde
Vārds, Uzvārds: Liena Trede
Segvārds: liena.trede

Jaunpilī darbojas bērnu animācijas studija

Jau otro gadu Jaunpilī bērniem ir iespēja apmeklēt animācijas studiju, kur Artas Berezovskas vadībā kadru pa kadram veidot pašiem savas filmiņas. 4. februārī «Animācijas studijas» mājvietā jeb «Ratā» notika sezonas noslēguma darbu skate.

Kandavas jauniešu centrā atklāta gada pirmā fotoizstāde «Laika putekļi»

7. februārī Kandavas jauniešu centrā «Nagla» atklāta šīgada pirmā izstāde. Šoreiz zāles sienas rotā Kandavas lauksaimniecības tehnikuma audzēkņa Viestura Bērziņa fotogrāfijas un izstādei pats autors devis nosaukumu «Laika putekļi».

Pārdomas par neatliekamo

Paziņojums par to, ka jau martā tiks slēgta Tukuma dzemdību nodaļa, jāsaka, bija tāds mērens šoks. Vēl pat mēnesis nav pagājis kopš brīža, kad tepat, laikraksta slejās, tika solīts – tuvākajā laikā tas noteikti nav plānots! “Viss plūst un viss mainās” – tā vēl pirms Kristus secināja grieķu filosofs Hērakleits, un tomēr… Paliek sajūta, ka […]

Tukuma vienotajam dispečerdienestam – gada jubileja

1. februārī savu pirmo dzimšanas dienu atzīmēja Tukuma vienotais dispečerdienests. Jau gada garumā tukumnieku un pilsētas viesu darbus, bet, jo īpaši, nedarbus, modri vēro ap 80 videokameru. Bet monitorus vēro un uz iedzīvotāju zvaniem atbild un cenšas dažādās situācijās palīdzēt meitenes tālruņa 8881 otrā galā.

Vāni apgrūtina intensīvā satiksme un komunālie parādnieki

Vānes pagasta iedzīvotāju sapulce, kur pašvaldībā un dažādās tās struktūrvienībās, uzņēmumos strādājošie atskaitījās par pērn padarīto un šogad plānoto, notika 17. janvārī. Lielākoties Vānē satraucas par ceļiem, komunālajiem pakalpojumiem, arī kārtību.

Bijušais Kandavas novada domes priekšsēdis Štoferts atbild uz iedzīvotāju jautājumiem

Pirms divām nedēļām, 12. janvārī, pēc ilgāka pārtraukuma novada domes vadība uz tikšanos bija aicinājusi vietējos uzņēmējus. Mērķis bija pārrunāt sadarbības iespējas, bet rezultātā pašvaldības vadītājiem vairāk bija jāatbild uz jautājumiem un jāuzklausa pārmetumus. Bija arī pavisam konkrēti aizrādījumi, piemēram, par neizprotamām būvvaldes prasībām u.tml.

Ne tikai Krievijā…

Ja iesmiešanu iedalītu tematiski, viens no tās atzariem noteikti stieptos Austrumu virzienā, jo plašā Krievija brīžiem ir teju neizsmeļams jautrības avots. Savs nopelns gan tajā noteikti ir arī nācijas veselīgajai pašironijai… Lai vai kā, ziņu par to, ka Krievijā gatavojas dekriminalizēt vardarbību ģimenē, tā vien nagi niezēja ievietot sadaļā “joki“. Gara acīm jau redzu, kā […]

Zemītnieki apsver savu “brexit” – atteikties no Kandavas un pievienoties Tukumam

Jau vēstījām par iedzīvotāju sapulcēm, kas norisinājās Matkules, Zantes un Cēres pagastā. Šoreiz kārta Zemītei. Šogad kādā no divām citām kurtuvēm varētu tikt uzstādīts jauns katls.

Atmiņu miglainais starojums

Kad kolēģiem vaicāju, par ko rakstīt, viņi saka: ”Raksti par barikādēm!” Bet ko nu es daudz par barikādēm? Visas atmiņas tādos sēpijas vai melnbaltos toņos, kas – nu ļoti varētu gadīties – liecina par realitātes saplūšanu ar kaut kur noskatītiem dokumentāliem kadriem vai redzētām tā laika fotogrāfijām. Ne velti vidusskolas vēstures eksāmenā jautājumi par 1991. […]

Matkulē apsver iespēju vairs nenodrošināt skolēnu transportu uz Kandavu

Kandavas novada Matkules pagasta iedzīvotāju sapulcē diskusijas raisījās galvenokārt par ceļiem, kokiem un bērniem, jo īpaši neapmierināti matkulnieki bija par novada domes priekšsēdētāja Alfreda Ķieģeļa izteikumu, ka pastāv iespēja vairs nevest skolēnus uz Kandavas skolām.

Zantē šogad iecerēts pārbūvēt ceļu, ierīkot gājēju ceļu un uzstādīt āra trenažierus

Pagājušā nedēļā Kandavas novada domes vadība un atsevišķu dienestu pārstāvji devās uz tikšanos ar iedzīvotājiem pagastos. 11. janvārī kopā nāca zantenieki, kuri īpaši aktīvi diskutēja tieši par komunālajiem jautājumiem. Bet sprieda arī par ceļiem un kārtību pagastā.

Lindai Vilmansonei ēdienu gatavošana ir ne tikai darbs un aizraušanās

Raidījumu «Gatavo trīs» skatījos ne tik daudz recepšu, cik ieturētā stila un teju meditatīvā miera dēļ – viss bez liekas steigas un skaļām ovācijām. Un vēl arvien šajā triju komandā darbojas Linda Vilmansone.

Aiz šausmu plīvuriņa

Ja samestu pa centam vien, kad nācies uzklausīt pārmetumus, ka žurnālisti jau “meklē tikai visu slikto“, viens eiro man būtu jau kabatā! Lielākoties tie pārmetēji gan tādi – ar izteikti alerģisku reakciju pret sava darba pamatotu kritiku. Bet, ja nopietni un, runājot par informatīvo telpu kopumā, reizēm tiešām sāk šķist, vai tik to šausmu nav […]

Tā Otros Ziemsvētkus svinēja Kandavā /FOTO/

Tā nu kļuvusi par tradīciju – kad katrs pats savās mājās pie eglītes jau pasēdējis, visi tiek aicināti uz Kandavu, uz kopīgo svinēšanos. Un tā arī šogad, otrajos Ziemassvētkos, izmetot loku pilsētas centrā, bija iespēja gan radoši padarboties, gan baudīt ugunīgu šovu vai vienkārši pēcsvētku mieru.

Par Kandavas novada domes priekšsēdētāju ievēl Alfredu Ķieģeli

28. decembrī notika Kandavas novada domes ārkārtas sēde, kur darba kārtībā bija tikai viens jautājums – “Kam kļūt par nākamo novada domes priekšsēdētāju?” Gada pēdējā novada domes sēdē 29. decembrī, deputāti lems par to, vai saglabāt novadā arī domes priekšsēdētāja vietnieka amatu.

Pasākumu kalendārs

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool