Ceturtdiena, 2019. gada 24. janvāris
Krišs, Eglons, Ksenija
Liena Trēde
Vārds, Uzvārds: Liena Trede
Segvārds: liena.trede

Kandavā pieejamas īpaši bērniem piemērotas pakas

Kandavas sociālajā dienestā vēl līdz 17. novembrim ir iespējas pieteikties Sarkanajā krustā (Kandavā, Lielajā ielā 26) uz īpaši bērniem un arī jauniešiem piemērotām pārtikas, higiēnas preču un mācību līdzekļu pakām, kas sagādātas ar Eiropas atbalsta fonda starpniecību.

Ražas balle Zemītē /FOTO/

23. oktobrī Zemītes tautas namā bija ražas balle – cienastu baudīja, rotaļās lēca un arī iespaidiem dalījās tie, kuri pagājušā pavasarī saņēma drosmi iesaistīties projektā «Dari, baudi, dalies Kandavas novadā».

Vista vai cena?

Reizēm tiek uzburta tāda utopiska ainiņa par to, ka Latvija ir tāda zeme, kur ūdeņi vistīrākie, meži visdzīvākie, zvēri – visbrīvākie. Bet realitātē vēl daudz maz nesačakarētā daba ir drīzāk vietējās ražošanas atpalicības, nekā zaļās domāšanas uzvaras gājiena rezultāts. Un drīzāk spētu noticēt, ka aizsniegsim to mītisko “Eiropas vidējo līmeni”, nekā vienotā dziesmā tā, pavisam […]

Kandavā aizvadīts mazpulku Kurzemes un Zemgales reģiona forums /FOTO/

22. oktobrī Kandavā norisinājās projektu izvērtēšanas forums. To, ko šajā sezonā izdevies izaudzēt, izpētīt, uzzināt, lauksaimniecības tehnikumā vairākās maiņās prezentēja ap 140 mazpulcēnu no Zemgales un Kurzemes reģiona.

Katram pa likumiņam?

Nesen pabiju pasākumā, kur izskanēja aptuveni šāds apgalvojums: dabas aizsardzību nebūtu nepieciešams regulēt ar likumiem, ja vien visi un vienmēr pret dabu attiektos saudzīgi. Loģiski. Bet brienot gan tiešā, gan pārnestā nozīmē arvien dziļāk mežā, nācās secināt, ka tik vienkārši jau vis tas nav – daba redzams, ka allaž nācies izsvērt, kas tad aizsardzību vairāk […]

Izdota Viestura Valda Dreimaņa otrā medniekstāstu grāmata

Pirmā sajūta pēc sarunas… Šīs vīrs grūti no “meža izvilināms”, jo visa Viestura Valda Dreimaņa ikdiena tiešām riņķo par, ap un iekšā mežā. Arī viņa grāmata, kas pēc skaita jau otrā, saucas ne vairāk ne mazāk kā «Brīnišķīgais mežs. Medniekstāsti II». Grāmatas atklāšanas svētkos klāt nebijām, tad nu ķērāmies šai lietai pie ragiem, autoru paši aicinot uz sarunu.

Kandavas luterāņu baznīcai – 280

Pļaujas svētku dievkalpojumā Kandavas luterāņu baznīcākalpoja Liepājas bīskaps emeritus Pāvils Brūvers. Kandavā baznīca slejas jau 280 gadus, kaut pilsētas pakalnā tā bijusi vēl agrāk – mūra Dievnamu kandavnieki uzbūvējuši jau laika posmā no 1683. līdz 1687. gadam. Bet vien 11 gadus pēc uzcelšanas baznīca nodegusi, līdz 1736. gadā, jau paplašinātu.

Lauksaimniecības kooperatīvs «Latraps» Kandavas tehnikumam uzdāvina traktoru

20. septembrī pie Kandavas lauksaimniecības tehnikuma zālienā dižojās nopietna paskata traktors «DEUTZ FAHR 7250 TTV WARRIOR» un minerālmēslu izkliedētājs «SULKY X40 ECONOV», kurus tehnikumam kā uzskates līdzekli mācībām dāvāja LPKS «Latraps». Tas tādēļ, lai audzēkņiem būtu iespēja iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām.

Jaunpilī atzīmēta Baltu vienības diena

Nav daudz to kauju, ko latviešiem atcerēties un ar ko palepoties. 780 gadus vēlāk, tieši 22. septembrī, Latvijā un Lietuvā iededz simboliskus vienotības ugunskurus, lai pieminētu Saules kauju, kad dažas baltu ciltis spēja būt vienotas cīņā pret iebrucējiem – krustnešiem.

Tradicionālie Dziedāšanas svētki Viesatās /FOTO/

17. septembrī Viesatu kultūras namā tika aicināti kopā visi, kuriem patīk dziedāt, un tie, kuriem patīk klausīties, kā citi dzied. Viesatās notika tradicionālie Dziedāšanas svētki.

Kārtīgus racējus vajag

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs jau drīzumā sagaidīs savu jauno (vai to pašu veco) virspavēlnieku. Un Valsts kanceleja priecājas, ka gribētāju skaits uz šo amatu ar tāds pieklājīgs gadījies – veseli (vismaz jācer, ka tā) desmit, no kuriem tad to “dimanta skaidro oliņu” vērtēšanas komisijai būs atlasīt. Tomēr, ja ielūkojas biroja nu jau 14 vai […]

Kandavas bibliotēka – jaunās telpās

Rit otrā nedēļa, kopš Kandavas pilsētas bibliotēka iekārtojusies un atvērusies Lielajā ielā 11. Lasītavas vadītāja Ilze Kamparzāle un bibliotekāre Sandra Girgensone atzīst – telpas par 20 m² šaurākas, nekā tas bijis Sabiles ielā, te tomēr jūtoties labāk.

Veltījums esošajiem un nākamajiem

Ziņas par to, ka Donalds Tramps Amerikas prezidenta priekšvēlēšanu cīņā nedaudz apsteidzis savu konkurenti Hilariju Klintoni gribot negribot lika pamodelēt situāciju, kā tad tas viss varētu izvērsties mūsu daudz mazākajos mērogos – Latvijā. Un, ja godīgi, nedodu ne pieci, ka šobrīd, ja tiktu dota tāda iespēja katram personīgi balsot par kādu sev tīkamu Prezidenta kandidātu […]

Noslēdzies projekts «Vāneniekiem veseliem būt» /FOTO/

Pēc desmita kopā aizvadītiem darbīgiem mēnešiem 15. septembrī savu noslēgumu atzīmēja projekts «Vāneniekiem veseliem būt» un tā dalībnieki. Pasākuma īpašie viesi – Vānes pamatskolas bērni.

Jaunpilī aizvadīti XV Grāmatu svētki /FOTO/

9. septembrī Novadu Grāmatu svētku svinētāji pulcējās Jaunpils pils mūros. Īpaši bija padomāts par visjaunākajiem grāmatu lasītājiem. Lai nenotiktu tikai statiska jaunizdoto grāmatu pētīšanu, visapkārt pilij un arī tās iekšpusē tika organizētas visdažādākās aktivitātes.

Pasākumu kalendārs

2019.01.24 | 10:00

Karjeras diena 2. vidusskolā 

2019.01.24 | 17:30

Radošā nodarbība Vānē 

2019.01.24 | 19:00

Izrāde Kandavā 

2019.01.24 | 19:30

Basketbols Smārdē 

2019.01.25 | 12:00

Zinātniski pētniecisko darbu skate Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool