Piektdiena, 2018. gada 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss
Liena Trēde
Vārds, Uzvārds: Liena Trede
Segvārds: liena.trede

Kandavas pagasta «Indānos» rosīga kopdarbošanās

21. augustā, Kandavas pagasta «Indānos» bija vērojama rosīga kopdarbošanās – uz ugunskura tapa baraviku zupa, piparmētru tēja, sievas lauka virtuvītē mizoja, grieza, cepa un vārīja, vienlaikus apspriezdamas, kā vasaras ražu saglabāt ziemai.

Kā sarunājuši!?

Kolektīvā apziņa, domformas… Kā no krēslas zonas, vai ne? Tomēr man jau šķiet, ka katrs kaut reizi dzīvē ir piedzīvojis – domas ceļo, ceļo no viena pie otra un atpakaļ, un reizēm pat materializējas. Pavisam prozaisks piemērs. Vai nav gadījies tā, ka burtiski vai apsēž kāda sen nedzirdēta melodija un pēc brīža – kā uz […]

Nosvinēti Viesatu svētki

Tā jau kļuvusi par tradīciju – ja svin svētkus Viesatās, tad divu dienu garumā. Šoreiz pirmie uz svinībām tika aicināti bērni, kas gan sacentās, gan darbojās jau piektdien, 19. augustā. Bet sestdien, 20. augustā, pašā rīta agrumā veiksmi izmēģināja makšķernieki, kam sekoja sacensības visas dienas garumā ar treknu punktu jeb svētku balli vakara noslēgumā.

Jaunpils, kur pils slejas jau 715 gadus

Svētkos laika apstākļus diemžēl pasūtīt nevar… Tā arī šajā sestdienā, 13. augustā, Jaunpils pils 715. dzimšana dienā lietus mākoņi uzstājīgi nepameta svinību vietu un dažbrīd pat pamatīgi nolija

Par mākslu…atslēgties

Ir viens brīdis gadā, ko, šķiet, katrs standarta režīmā strādājošais gaida īpaši… Atvaļinājums! Tad tik būs – logus mazgāšu, atvilktnes kārtošu, ceļojumā aizdošos, ikdienu peldēšos, ar bērniem spēlēšos, grāmatas salasīšos, ogas pieēdīšos utt.utjp. Īstenības izteiksmē (ar to nedomājot kaut kādas darbības vārdu transformācijas) viss ir nedaudz savādāk. Ievelc elpu – atvaļinājums sākas, izpūt – jau […]

Jaunpils jaunieši apgūst, kā radīt un pasniegt idejas /FOTO/

Ar pikniku un dažādām aktivitātēm Levestes jaunveidotajā sporta laukumā 27. jūlijā, noslēdzās projekts, kas aicināja vietējos jauniešus atklāt vai attīstīt radošumu, kā arī jau laikus sagatavoties darba tirgum.

Par smēķēšanu uz balkona – aicinājums būt līdzcietīgiem pret tiem, kas nesmēķē

– Jums zvanu no Kandavas, no Ozolu ielas. Zvanu ar cerībām, ka varbūt, varbūt arī pie mums tiks beidzot ievērots aizliegums nesmēķēt uz balkoniem!

Top pieturvieta pie Kandavas internātskolas

Uzsākti darbi pie Kandavas internātskolas – kā solīts, tiek izbūvēta pieturvieta, kur piestāt skolēnu autobusam.

Kā Jaunpilī dižkokus mērīja

Sekojot dzejnieka Imanta Ziedoņa pēdās, nedēļas sākumā, 19. jūlijā, jaunpilnieki devās atklāt turpat centrā augošos dižkokus.

Par dažādo

Aplasot ierastās sēņu vietas (Nez, kur tie cilvēki izrauj tik daudz beku, lai sociālos tīklos varētu padižoties? Mūsu mežā tik dažas – sausumizturīgākās!), sarunas ne pirmo reizi iegrozījās par to, cik gan pasaule ir dažāda. Sak, nu kā var nezināt, kas ir “polārpētnieks” vai Dons Kihots, vai Karabass Barabass? It kā baigi muļķīgi, bet no […]

Kāpēc jāmaksā par zudumiem?

– Zvanām no Ozolu ielas Kandavā un gribam, lai mums palīdz. Esam godīgi maksātāji, bet, kā tas nākas, ka apsaimniekotājs tagad, kad jau ir skaitītāji, grib, lai maksājam arī par ūdens zudumiem?

Kāpēc nevarēja būt transports?  

– Man ir 72 gadi, bet avīzei zvanu pašu pirmo reizi. Visur publicēta «Rožu svētki» programma, bet šķiet, ka svētki paredzēti tikai centra iedzīvotājiem un transportlīdzekļu vadītājiem!

Kandavā atklāj plenēru

18. jūlijā, ar nedaudz svinīgu un arī pavisam praktisku parunāšanos pie Kandavas muzeja tika oficiāli atklāts šī gada Mākslas plenērs.

Kandavniece Arta Jēkabsone uzvar džeza konkursā Šveicē

Šveices pilsētā Montrē prestižā starptautiskā džeza konkursā «Shure Montreux Jazz Voice Competition» 1. vietu izcīnījusi kādreizējā kandavniece Arta Jēkabsone.

Kas guļ, tas negrēko…

Nu labi, tas varbūt atkarīgs no sapņu satura… Un tomēr, kas var būt nevainīgāks par tādu rāmi dusošo? I mušai pāri nenodarīs, ja vien virsū neuzgulsies! Un var jau būt kāds te aizdomāsies, ka gulēšana ir pavisam nejēdzīga laika izniekošana (puse dzīves, neko jēdzīgu nedarot!), tomēr vismaz ārsti ir vienisprātis – ilgstoša neizgulēšanās ir taisnākais […]

Pasākumu kalendārs

2018.09.20 | 10:30

Tikšanās ar dzejnieci Tumē 

2018.09.21 | 9:30

Olimpiskā diena Kandavā 

2018.09.21 | 10:00

«Olimpiskā diena» Tukumā 

2018.09.21 | 13:00

Izrāde «Dželsamīno melu zemē» Tukumā 

2018.09.21 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool