Otrdiena, 2019. gada 26. marts
Eiženija, Ženija
Liena Trēde
Vārds, Uzvārds: Liena Trede
Segvārds: liena.trede

Komunālo saimniecību Kandavā pagaidām vadīs Pēteris Krampītis

Dažas dienas pēc Kandavas komunālās saimniecības līdzšinējā valdes locekļa Egila Barisa atbrīvošanas no amata (25. novembrī), uzņēmumā iecelts pagaidu vadītājas – Pēteris Krampītis, kurš darīt šo darbu piekritis teju uzreiz pēc uzrunāšanas.

Valsts policijas svētkos sveic likumsargus Tukumā /FOTO/

5. decembrī Latvijas Valsts policijas dzimšanas dienai veltītajā Tukuma policijas iecirkņa darbinieku sumināšanas pasākumā neiztika arī bez apbalvojumiem, ko Iekšlietu ministrija vai Valsts policijas Zemgales reģionālā pārvalde nolēmusi piešķirt Tukuma kārtības sargiem.

Normunds Štoferts atbrīvots no Kandavas novada domes priekšsēdētāja amata

Šodien, 2. decembrī, Kandavas novada domē tika sasaukta kārtējā ārkārtas sēde, kas, kā izrādījies, arī bijusi pēdējā Normundam Štofertam priekšsēdētāja amatā.

Ačgārnais paldies

Paralēli pamācībām no sērijas «Anniņai nekost!» un «Pēterītim sāp, kad sit ar vilcieniņu pa galvu”, vecāki saviem bērniem cenšas iestāstīt, kuros brīžos pieklājīgi būtu teikt mazo burvju vārdiņu “Paldies!”. Kad jau šķiet, ka līdz apnikumam skandinātā mantra mazo cilvēku nu nekādi nav iespaidojusi, viņš vienā dienā, īpaši nemudināts, pēkšņi pats sāk pateikties… Bet nu pavisam […]

Kandavas mērs Štoferts atlaiž komunālās daļas vadītāju un atkāpjas no amata arī pats

30. novembrī tika sasaukta ārkārtas Kandavas novada domes sēde. Tajā tika lūgts par paveikto atskaitīties līdzšinējo SIA «Kandavas komunālie pakalpojumi» vadītāju Egilu Barisu. Otrkārt, pieprasīt paskaidrojumus no līdzšinējā novada domes priekšsēdētāja Normunda Štoferta, kurš pieņēmis lēmumu nepagarināt darba līgumu ar Barisu.

Latvijas dzimšanas dienā godināti kandavnieki

Valsts 98. proklamēšanas gadadiena Kandavas novadā tika atzīmēta trīs dienu garumā. Pagastos lielākoties svētku pasākumi bija norisinājušies jau 17. novembrī. Izņēmums – Matkule, kur uz koncertu un balli iedzīvotāji bija aicināja sestdien, 19. novembrī.

Kandavas skolēnu apsveikums valsts svētkos /FOTO/

15. novembrī savu sveicienu Latvijai dzimšanas dienā dāvāja Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas un internātvidusskolas dziedošie kolektīvi. Koncertu ar stāstiem par to, kādēļ šo zemi saukt par savējo, papildināja skolēni, kas piedalījušies radošo darbu konkursā «Veltījums Latvijas simtgadei».

Kandavas Zemessardzes rotai – 25 /FOTO/

12. novembrī Kandavas kultūras namā nākt kopā bija aicināti šobrīd aktīvie un arī bijušies zemessargi. Iemesls – apritējuši 25 gadi kopš 73 vietējie vīri, fonā skanot tautasdziesmai «Div’ dūjiņas gaisā skrēja», Kandavas tirgus laukumā nodeva svinīgu zvērestu un tika uzņemti Zemessardzē.

Vai Ukrainu zem paklājiņa paslaucīt?

Tā gadījies, ka arī pirms gada Lāčplēša dienā iekrita mana kārta rakstīt redakcijas sleju. Cik atceros – noteikti nebija sniega un arī gaisā virmojas mazliet savādāks noskaņojums. Karš Ukrainā nevienam vien lika pārdomāt, kā pats rīkotos līdzīgā situācijā, un izsvērt, vai būtu gatavs uz “ežiņas galvu likt”, sargājot savu Tēvuzemi, savu Latviju. Šobrīd gan atkal […]

Kandavas iedzīvotāju sapulcē – par drošību un klaiņojošiem dzīvniekiem

27. oktobra Kandavas novada iedzīvotāju sapulcē savus jautājumus uzdot bija iespēja arī Valsts policijai, ko pārstāvēja Tukuma iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs un atbildīgais par Kandavas iecirkni, inspektors Guntars Rupeiks. Kā arī par aktualitātēm klātesošajiem pastāstīja pašvaldības policijas priekšnieks Rihards Zariņš.

Kandavā iemūrēta kapsula topošās katlumājas pamatos

4. novembrī Kandavā iemūrēta kapsula topošās katlumājas pamatos, un tās atklāšana nākamā gada vasaras beigās aizsāks pavisam jaunus laikus Kandavā, kur tādas centralizētas apkures nav bijis vismaz 20 gadu.

Kandavā pieejamas īpaši bērniem piemērotas pakas

Kandavas sociālajā dienestā vēl līdz 17. novembrim ir iespējas pieteikties Sarkanajā krustā (Kandavā, Lielajā ielā 26) uz īpaši bērniem un arī jauniešiem piemērotām pārtikas, higiēnas preču un mācību līdzekļu pakām, kas sagādātas ar Eiropas atbalsta fonda starpniecību.

Ražas balle Zemītē /FOTO/

23. oktobrī Zemītes tautas namā bija ražas balle – cienastu baudīja, rotaļās lēca un arī iespaidiem dalījās tie, kuri pagājušā pavasarī saņēma drosmi iesaistīties projektā «Dari, baudi, dalies Kandavas novadā».

Vista vai cena?

Reizēm tiek uzburta tāda utopiska ainiņa par to, ka Latvija ir tāda zeme, kur ūdeņi vistīrākie, meži visdzīvākie, zvēri – visbrīvākie. Bet realitātē vēl daudz maz nesačakarētā daba ir drīzāk vietējās ražošanas atpalicības, nekā zaļās domāšanas uzvaras gājiena rezultāts. Un drīzāk spētu noticēt, ka aizsniegsim to mītisko “Eiropas vidējo līmeni”, nekā vienotā dziesmā tā, pavisam […]

Kandavā aizvadīts mazpulku Kurzemes un Zemgales reģiona forums /FOTO/

22. oktobrī Kandavā norisinājās projektu izvērtēšanas forums. To, ko šajā sezonā izdevies izaudzēt, izpētīt, uzzināt, lauksaimniecības tehnikumā vairākās maiņās prezentēja ap 140 mazpulcēnu no Zemgales un Kurzemes reģiona.

Pasākumu kalendārs

2019.03.26 | 10:00

Kino Zemītē 

2019.03.26 | 10:00

Izrādes bērniem Kandavā 

2019.03.26 | 11:00

Zumba senioriem Kandavā 

2019.03.26 | 15:00

«Digitālo prasmju nedēļa» Jaunpilī 

2019.03.26 | 16:00

Konsultatīvās padomes sēde Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Marts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool