Bernhards, Boriss, Rojs
Liena Trēde
Vārds, Uzvārds: Liena Trede
Segvārds: liena.trede

Latvijai ir vitāli vajadzīgi radoši un ļoti mērķtiecīgi cilvēki

Tā nu iegadījies, kas īsā laika periodā mūsu redakcijās tapušas divas intervijas ar topošajām arhitektēm. Galvenais iemesls, protams, meiteņu darbi. Šoreiz– ēku kompleksa rekonstrukcijas projekts Spānijā. Tas starptautiskā konkursā izraudzīts trīs labāko vidū, un projekta izstrādātājām – Inesei Gustai un ar vienu kāju vēl tukumniecei Laurai Ivanei.

Latviju neatkarības atjaunošanas dienā sveic arī «Salmu darbnīca»

Kā zināms, tās ašās idejas nereti ir tās labākās un tā – savs sveiciens valsts svētkos tapis arī «Salmu darbnīcā» Tukumā. Šorīt ar dziesmu un laba vēlējumiem Latvijai, te nelielā improvizētā ceremonijā tika atklāts īpaši valsts simtgadei izveidots foto rāmis, kas, protams, no salmiem.

Tradīcijas dzimst ģimenes lokā

Gara acīm, gandrīz vai kā klāt esot redzu, kā nemīlīgā, pelēkā rudens dienā, kādā pelēkā un bezpersoniskā kabinetā Kultūras ministrijas paspārnē pulcējas aizrautīga, bet savstarpējās diskusijās jau sen kā nogurdināta darba grupa. Uzdevums tiešām nav no vieglajiem – jānolemj, kā tautai būs savas valsts simtgadi atzīmēt’i! Nauda būs un tās būs daudz – katram atlēks, […]

Strūklakas modināšana Tukumā /FOTO/

Tukuma strūklakas modināšanā 1. maijā Brīvības laukumā uzrunu sacīja Tukuma kultūras nama pārstāve Agita Stutiņa. Turpat tika reklamēta arī tūrisma sezonas atklāšana, savukārt rampas bija uzstādītas dienas lielākā priekšnesuma vajadzībām – «GreenTrials» paraugdemonstrējumiem – puiši uz velosipēdiem.

Jauno solistu koncertā «Raibā virpulī» Kandavā /FOTO/

Lai mudinātu bērnus un jauniešus izkopt savu individuālo vokālo talantu, jau otro pavasari Kandavā norisinās koncerts «Raibā virpulī».

Cik izdevīgi ir pasākumi un cik sakārtoti īpašumi Kandavā?

Kandavas novada domes sēžu zālē norisinājusies kārtējā un šajā sasaukumā arī pēdējā tikšanās ar pašmāju uzņēmējiem. Šoreiz viens no galvenajiem tematiem bija novada kultūras dzīve jeb tās organizēšana. Tāpat vārds tika dots būvvaldei un tika stāstīts par tās iespējamiem attīstības scenārijiem.

Kandava gatavojas Pasaules čempionātam aršanā

12. aprīlī Kandavas lauksaimniecības tehnikums tika pie kāda jaunieguvuma – unikāla sacensību arkla, kurš palīdzēs sagatavoties nākamā gada čempionātam Vācijā – konkurēt ar pasaules labākajiem arājiem.

Kas i’ ko – pamēģinās?!

Nav noslēpums, ka teju katram otrajam studentam vismaz reizi dzīvē ir izdevies triks “no sūda par pīrādziņu” (Atvainojos par vienkāršrunu!), kad zināšanu vai patstāvīgā darba iztrūkums tiek kompensēts ar ārēji pārliecinošiem efektiem. Žilbinoša prezentācija, pārrakstītu teoriju metri, prasmīgi slēpjot sava viedokļa neesamību, arī humors šad tad noder. Zinu piemēru, kad antīkā filozofa darba analīzes vietā […]

Iedzīvotāju sapulcē – Strutelē, Jurģos un Jaunpilī

Pagājušā nedēļā divu dienu garumā norisinājās Iedzīvotāju sapulces Jaunpils novada pagastu un ciemu centros. Sapulču maratons 28. martā tika atklāts Struteles centrā, kur interesenti bija aicināti pulcēties autobusā, lai nebūtu jāstāv krustojumā pie ziņojuma dēļa. Tad ceļš veda uz Jurģiem, bet dienas noslēgumā – sapulce Jaunpilī.

Kandavas iedzīvotāju sapulcē – daudz jautājumu un sašutuma

30. martā Kandavā notika iedzīvotāju sapulce. Sapulce bija kupli apmeklēta un arī jautājami sanākušajiem bija gana daudz, kaut brīžiem publikas viļņošanās un diskusijas gāja tik skaļos toņos, ka ar atbilžu sadzirdēšanu varēja rasties problēmas.

Kurš un ko slēpj zeķē?

3. aprīlī bija pēdējā diena, kad amatpersonas vēl varēja iesniegt savas ikgadējās deklarācijas, un jau šodien katrs interesents var iepazīties ar savu priekšstāvju turību, radu rakstiem, salīdzināt iegūto informāciju ar sev vien zināmiem faktiem, piemēram, vai auto, ar ko cēli vizinās deputāts, atbilst viņa norādītajai rocībai u.tml. Mūspusē, vismaz vērtējot visaugstāko vadību, gan bez būtiskām […]

Skolēni Tukumā klausās slimnīcas māsu lekciju par medicīnu

29. martā Tukuma pilsētas muzejā «Pils tornis» par to, kas tad būtu jāņem vērā jauniešiem, kuri apsver savu profesionālo nākotni saistīt ar veselības aprūpi, pastāstīja Tukuma slimnīcas galvenā māsa Inita Lazare un operāciju māsa Inga Birzniece.

Pirmsskolas pavasara deju festivālā Kandavā /FOTO/

Skolās un bērnudārzos mazie dejotāji, dziedātāji un arī teātra spēlētāji publikai rāda, ko šajā mācību gadā apguvuši. 22. martā kā vieni no pirmajiem ikgadējo atrādīšanās sezonu atklāja Kandavas novada vismazākie dejotāji.

Cēres ceļa asfaltēšanai finansējums neatrodas jau 20 gadus

22. martā Cēres skoliņas zālē interesenti pulcējās uz tikšanos par Cēres ceļu. Šoreiz, lai skaidrotu situāciju, kā arī kārtējo reizi nospraustu datumus jeb gadu, kad kaut kas varētu uzlaboties, bija ieradies Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars.

Tukuma jaunatnes teātris piedāvā savu jaunāko veikumu – Gogoļa «Negaidījām»

Līdz ar pirmajām pavasara vēsmām un, arī atceroties Starptautisko Teātra dienu, ko atzīmējam 27. martā, savu jaunāko veikumu skatītājiem nodod Tukuma kultūras nama jaunatnes teātris «Brīvā versija».

Pasākumu kalendārs

2019.08.20 | 11:13

Kapu svētki Kandavā un Zantē 

2019.08.21 | 11:00

Futbols Tukumā 

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool