Tālija, Natālija, Broņislava, Broņislavs
Vārds, Uzvārds: Jānis Vītols
Segvārds: janis.vitols

Lestenē nosit suni

Par to, ka suns nosists un sitējs ir Lestenes iedzīvotājs Jānis Soroka no «Ziedoņiem», mums uz redakciju šorīt piezvanīja Roberts Aļļēns. R. Aļļēns mums parādīja lauka malā netālu no centra suni maisā. Maiss bija ar auklu aizsiets un virsū uzsviesti salmi. Aļļēna kungs pastāstīja, ka par notikušo viņam ziņojusi Iveta Bredika. Ivetai savukārt viņas bērni. «Saktās», kur dzīvo Brediki, atrodas netālu no vietas, kur atrasts maiss ar suņa līķi. Bērni, pēc Aļļēna stāstītā, bijuši izbīlī. Dzirdējuši suņa kaucienus un arī to, kā J. Soroka (pirmajā brīdī viņi Soroku nav atpazinuši) maisu dauzījis pret kokiem. Laikam, lai līdz beigām piebeigtu. Aļļēna kungs mums maisu parādīja. Attaisīja un izvilka beigto suni laukā.

Pareizticīgie svin Lieldienas /FOTO/

"Kristus ir augšāmcēlies", Tukuma sv. Nikolaja pareizticīgo draudzei un svētbrīdī klātesošajiem pavēstīja mācītājs Tēvs Joans. Dievkalpjums notika pusnaktī no sestdienas uz svētdienu. Ļaudis aizlūdza par Kristus ciešanām. Svētku procesija trīs reizes apgāja apkārt dievnamam. Viens otru sveica. Sev līdzi uz mājām aiznesa pasvētītos ēdienus un dzērienus.

Tukumnieki svin Lieldienas

Šodien jau no paša rīta, līdz ar baznīcu zvaniem un ērģeļu bazūnēm, Lieldienu tusiņš Tukumā gāja vaļā.

Svētkus svin kopā

Pareizticīgie šogad svētkus svin kopā ar luterāņiem, katoļiem, citu konfesiju pārstāvjiem.

Piemin svešumā aizvestos

25. martā, komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā Tukuma novada, apkaimes ļaudis pulcējas piemiņas vietā pie dzelzceļa stacijas Tukums II. No šejienes 1941. gada 14. jūnijā un 1949. gada 25. martā svešumā vardarbīgi aizveda daudzus Latvijas iedzīvotājus. Piemiņas vietā pulcējās ap 100 ļaužu.

Pavasara pali applūdina Zentenes pagasta «Āres»

«Āres» atrodas Tukuma novada Zentenes pagastā. Te dzīvo Jānis Bicis ar kundzi Skaidrīti. Un viņu māja pagaidām novadā ir vienīgā, kas oficiāli atzīta par cietušu plūdos.

Sniegavīru veidošanas festivāls “Sveikuļos”

Festivālu Tukuma apkaimē pie Jumpravas ezera kempingā "Sveikuļi", sesto gadu rīko zaļā draugs – Zipis (Zigfrīds Freimanis). Šogad sniegasievu un arīdzan veču festiņš iekrita pavasara otrajā dienā.

Vokālo ansambļu skate Tukumā

Šodien, 20. martā Tukuma kultūra namu pieskandēja Tukuma novada un starpnovadu dziedošie ļaudis. 18 vokālie ansambļi: bērnu, senioru, sieviešu, vīru, jauktie vieni pēc otra stājās skatuves priekšā un ritināja dziesmu kamolu cik vien skanīgi var. To vērtēja žūrijas komisija – Romāns Vanags, Inese Smirnova un Lāsma Pommere, kā arī zālē klātesošie. Skates noslēgumā dziedāja viens no labākajiem vokālajiem ansambļiem – pagājušo Dziesmu svētku konkursa uzvarētājs – Jaunpils jauktais ansamblis “Vocalica". Vairāk par skates vērtējumu lasiet mūsu laikraksta otrdienas numurā. Vairāk bildes skatiet galerijā!

Pasaules banka interesējas par izglītības reformas norisi Tukuma novadā

Šodien 19. martā, Tukuma novadā ieradās Pasaules bankas pārstāvji. Viņi lūkoja, kā praktiski īstenojas viņu ieteiktā iecere, lai nauda seko skolēnam.

Pilsētā ienāk pavasaris

Jāsecina, ka pavasaris beidzot klāt, jo Tukumā visu ziemu krātās sniega kupenas acīmredzami plok. Sētnieki, kā arī tā sauktie "simtlatnieki" no ietvēm turpina aizvākt sniegu, kas krīt no jumtiem, drupina ledu ielās un, krustojumos. Vakar tika daudz maz sakopta arī Lielā iela, kuru tīrīja «V Vikings». Savukārt Harmonijas, Dārza un Zirgu ielā, kā arī Brīvības laukumā šodiem ar traktoru ledu drupināja un stūma kaudzes kāds privātmājas īpašnieks. Tā – pamazām pavasaris ienāk pilsētā.

Dejotāji pošas Lielajiem Dziesmu un deju svētkiem

16. martā Tukuma kultūras namā notika X Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētku tautas deju kolektīvu atlases skate. Žūrijas komisijas priekšsēdētāja – Baiba Rasma Šteina, X Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētku lielkocerta mākslinieciskā vadītāja un virsvadītāja; komisijas locekļi: horeogrāfi Lita Freimane, Olga Freiberga un Agris Daņiļēvičs vērtēja Tukuma, Jaunpils, Kandavas un Engures novada jauni dejotāju dejas prasmi. Lielajos svētkos vēlas dancot ap 200 dejotāju no 32 kolektīviem. Skates rezultātus uzziniet ceturtdienas, 18. marta laikrakstā.

Lestenē piemin latviešu karavīrus

Šodien, 16. martā latviešu leģiona piemiņas dienā Lestenes Brāļu kapos pulcējās ap pustūkstoš ļaužu. Karavīru kapu kopiņas šoreiz biezā sniega segā klātas. Ziedi sagūla pie nezināmā karavīra kapa, Brāļu kapu skulptūras – Mātes Latvijas pakājē. Šaurajās ejās starp sniega vaļņiem, piemiņas plākšņu pakājē, sagūla ziedi.

No Tukuma Rīgā iedejot

Šodien 12. martā, Tukuma kultūras namā notika Zemgales novada mūsdienu moderno deju skate. Tajā piedalījās 576 skolu dejotāji no 33 Zemgales novada deju kopām. Un jāatgādina, ka vēsturiskajā Zemgales novadā ietilpst bijušo Tukuma, Jelgavas, Bauskas, Dobeles rajonu un Jūrmalas pilsētas pašdarbnieki.

Latvijas Sarkanā Krusta Tukuma komitejas konferencē

Konference notiek reizi trijos gados. Vakar, 10. martā, Sarkanā Krusta delegāti no novadiem lūkoja paveikto un apsprieda to, kas turpmāk darāms.

Dzejniece Māra Zālīte Tukumā

Tikšanos ar Māru Zālīti jau pērn iecerējusi dzejnieces studiju biedre, Tukuma pensionāru biedrības priekšsēdētāja Sarmīte Krecere. Lai tā būtu arī skanīga, talkā nāca diriģente Rasma Valdmane ar kori «Savējie» un skolas jaunajiem mūziķiem.

Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool