Otrdiena, 2018. gada 25. septembris
Rauls, Rodrigo
Vārds, Uzvārds: Baiba Jansone
Segvārds: Baiba Reinsone

Represēto piemiņas pasākumi Slampē un Džūkstē

Ceturtdien, 24. martā, Slampes kultūras pilī rīts sākās ar komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltītās dokumentālās filmas «Tālā zeme Sibīrija» seansu. Lielākā daļa sanākušo bija vecāko klašu skolēni no Zemgales vidusskolas. Skolniece Ieva Pētersone bija sagatavojusi stāstījumu par traģisko Latvijas tautas vēstures lapaspusi – 1949. gada 25. marta deportācijām.

Iedzīvotāju sapulcē Slampē – par padarītajiem un plānotajiem darbiem

11. martā Slampes kultūras pils lielajā zālē iedzīvotāji tika aicināti uz sapulci, kurā tika sniegta informācija par pašvaldībā padarītajiem un plānotajiem darbiem. Diemžēl amatpersonu un citu pieaicināto runas bija tik garas, ka jautājumiem vairs laika nebija…

Tukuma graustu Taisnajā ielā nojaukšot līdz vasarai

Jautā lasītājs: – Man ir sūdzība par graustu Tukuma Lauktehnikā, Taisnajā ielā 9. SIA «Tukuma nami» jau ir tiesājušies ar īpašnieci (represētā). Bet laikam tā arī līdz galam nav tikuši, nav noskaidrojuši, kuram un kas jādara. Šajā namā nekas nenotiek, un jau trešo gadu tas stāv tukšs, izsistiem logiem.

Slampē bērni izspēlē «Kaķīša dzirnavas» /FOTO/

Lai bērni vairāk iedziļinātos pasakās, 10. martā Slampes kultūras pilī, bibliotēkas telpās, bērni un viņu vecāki tika aicināti izspēlēt K. Skalbes pasaku «Kaķīša dzirnaviņas» kopā ar pasaku tēliem – kaķi (Dace Valdmane) un peli (Nona Lielgalve), kas bija atbraukuši no Džūkstes pasaku muzeja.

Kandavā takša pakalpojumam vēl nav liela piekrišana

Nepilnu mēnesi Kandavā pie autoostas var manīt ar īpašo taksometra zīmi aprīkotu automašīnu. Pēc tam, kad novada dome pieņēma taksometru pakalpojumu licencēšanas kārtību, šādu pakalpojumu novadā piedāvā SIA «AL pārvadājumi». Ar klientiem pagaidām esot švaki.

Māja Raudas ielā 10 starp slimnīcu un poliklīniku – kauna traips Tukumam?

Lasītājs jautā: – Gribēju pasūdzēties par nesakopto māju Raudas ielas 10. māju. Vai Tukuma pašvaldība nevar likt to māju vismaz nokrāsot, salabot?!

Andris Keišs: “Es gribētu dzīvot Jaunpilī, te arī mani bērni ietu skolā”

Jaunpils Profesiju nedēļas ietvaros skolā viesojās Jaunā Rīgas teātra aktieris, Triju zvaigžņu ordeņa virsnieks un jau, var teikt, vairāk nekā 16 gadus jaunpilnieks Andris Keišs.

Kandavā visas avārijas bedrītes aizlāpītas

Šonedeļ mums beidzot izdevās būt lieciniekiem tam, cik ātri un kvalitatīvi SIA «Kandavas ceļi» darbinieki aiztaisa bedrītes pilsētas asfaltētajās ielās. Nepilnu trīs minūšu laikā trīs vīru brigādīte iztīrīja bedri, sasildīja asfaltbetona masu, ieklāja bedrē un to noblietēja. Gatavs!

Zantē un Matkulē aizvadītas Sporta dienas /FOTO/

26. un 27. februārī Kandavas novada Zantes un Matkules pagastu iedzīvotāji tika aicināti piedalīties tradicionālās Sporta dienas aktivitātēs, lai iemēģinātu un atsvaidzinātu iemaņas dažādās sporta disciplīnās.

Slampē ar Meteņiem sagaida… pavasari /FOTO/

Svētdien, 21. februārī, Slampē iedzīvotāji tika aicināti pie kultūras pils uz pavasara sagaidīšanas svētkiem – Meteņiem.

Slampeniece Mairita Trēgere – viena no īstākajām latvju saimniecēm

Jau otro sezonu Latvijas televīzijas vajadzībām tiek filmēts raidījums «Īstas latvju saimnieces». Skatītāji to varēs vērot jau šonedēļ, bet mēs – «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» žurnālisti – vienu no raidījuma filmēšanas epizodēm vērojām, kad filmēšanas grupa viesojās Slampē pie Mairitas Trēgeres.

Kur Tukumā palikt uz ielas pakritušajiem?

Ilgi kavējusies, ziema, mūs bagātīgi atalgoja gandrīz veselu mēnesi – bija gan sniegs, gan sals. Un, kaut arī termometra stabiņš nu pakāpies pāri nullei, joprojām dzirdami mediķu, sociālo darbinieku un arī policistu brīdinājumi.

Pīrādziņu slēpojums Kandavā izslēpots, priekšā – Matkule un Cēre /FOTO/

Svētdien, 17. janvārī, kad visā pasaulē, kur var, grib un prot priecāties par ziemas priekiem, atzīmēja Sniega dienu, tā ar lielu aizrautību tika sagaidīta un izbaudīta arī Kandavā. Tur, K. Mīlenbaha vidusskolas stadionā, vairāk nekā 100 entuziastu pulcējās tradicionālajam Pīrādziņu slēpojumam.

Zinātniskais ķīmijas un fizikas teātris «Laboratorium» Slampē /FOTO/

Lai iepazīstinātu bērnus ar ķīmiskiem eksperimentiem, Zemgales vidusskolā viedojās zinātniskais teātris «Laboratorium» jeb divi aizrautīgi ”ķīmijas profesori” – skolotājs Mārtiņš Gulbis un aktieris Vladislavs Šavlovskis.

Bluķis ap Slampes kultūras pili apvilkts un sadedzināts /FOTO/

Svētdiena, 20. decembris, pie Slampes kultūras pils cilvēki sāka pulcēties pirms 12.00, kad Zemgales vidusskolas skolēni budēļu maskās un folkloras kopas «Vācelīte« dziedātāji uzsāka tradicionālo bluķa vilkšanas pasākumu.

Pasākumu kalendārs

2018.09.26 | 13:00

Seminārs par atkarībām Cērē 

2018.09.26 | 13:00

Dzejas dienas Džūkstē 

2018.09.26 | 17:00

Rokdarbi Kandavā 

2018.09.26 | 18:00

Vingrošana «Naglā» Kandavā 

2018.09.26 | 19:00

Pirmais kora mēģinājumus Slapmē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool