Piektdiena, 2018. gada 16. novembris
Glorija, Banga
Agita Puķīte
Vārds, Uzvārds: Agita Puķīte
Segvārds: agitapukite

Kā klājas bērniem Latvijā?

Bērnu tiesību aizsardzības likums paredz, ka katru gadu valdība pieņem zināšanai Labklājības ministrijas ziņojumu par bērnu stāvokli Latvijā. Ziņojums ir patiesi apjomīgs – 190 lappusēs apkopota dažādu dienestu, institūciju un ministriju sniegtā informācija par bērnu veselību, izglītību, drošību un citiem jautājumiem. Tikai likumā teikts, ka tas ir ikgadējais pārskats, taču šī gada 31. janvārī Ministru […]

Skolotāji, koristi un ceļotāji Prancāni par labas satikšanas noslēpumu

Valentīndienā daudzviet pelēko februāri nomainījis siržu sarkanais, lai visu mīlētāju dienā iepriecinātu gan tos, kas vēl tikai cer satikt savas dzīves laimi, gan tos, kam ar to jau veicies. Un visbeidzot, lai sapurinātu puišus, klusus pielūdzējus un vīrus, lai vēl kādu ārpuskārtas reizi iepriecināt savas iecerētās un mīļotās.

Ievērojamajam lauksaimniekam Jēkabam Spickum – 90

11. februārī Tumes kultūras namā 90. dzimšanas dienu svin Tukuma novada lauksaimnieks – ilggadējais SIA «Dzimtene» un SIA «Auseklītis» vadītājs Jēkabs Spickus, kurš 2012. gadā saņēmis Tukuma novada Goda pilsoņa apbalvojumu un konkursa «Sējējs» gada balvu nominācijā «Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā».

Labklājības ministrs Pūrē atklāj bibliotēku un veselības centru

Piektdien, 10. februārī, Pūrē tika svinēti telpu atvēršanas svētki bibliotēkai, sociālajam dienestam, ģimenes ārsta praksei, aptiekai un zobārsta kabinetam, kas tagad mājo jaunās telpās ēkā «Pūre 18». Lai šīs ēkas 1. stāvu izremontētu, pašvaldība ņēma kredītu 226 814 € apmērā.

Kas notiks ar Tukuma Audēju darbnīcu?

8. februārī Tukuma novada domes izglītības, kultūras un sporta komitejā kā papildu jautājums tika izskatīta informācija par Tukuma Audēju darbnīcas tālāko darbību un finansējumu.

Sācies tiesas process par zivju bojāeju Šlokenbekas Dzirnavu dīķī

7. februārī Tukuma rajona tiesa tiesneses Adrijas Kasakovskas vadībā sāka izskatīt krimināllietu, kurā apsūdzība pēc Krimināllikuma 102. panta trešās daļas uzrādīta SIA «Tukuma ūdens» valdes loceklis Ainaram Feldmanim.

Z. A. Meierovica 130. dzimšanas dienā Tukumā atklāta piemiņas plāksne /FOTO/

5. februārī, Latvijas pirmā ārlietu ministra Zigfrīda Anna Meierovica 130. dzimšanas dienā, Tukumā, pie ēkas Harmonijas ielā 14, atklāta piemiņas plāksne, jo Meierovics šīs ēkas bēniņu stāvā bija dzīvojis trīs skolas gadus – laikā no 1900. līdz 1904. gadam.

Izcēlies ugunsgrēks Tukumā, Meža ielā

7. februāra pievakarē izcēlās ugunsgrēks dzīvojamajā mājā Tukumā, Meža ielā 17.

RPIVAs filiāle Tukumā saglabāšoties – sola Izglītības un zinātnes ministrija

Vairākkārt esam rakstījuši par Izglītības un zinātnes ministrijas ieceri apvienot divas Latvijas valsts dibinātas augstskolas – Latvijas Universitāti un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju (RPIVA).

Tukumā aizvadīts pirmais šīgada koru kopmēģinājums

2. februārī Tukuma Raiņa ģimnāzijā satikās Tukuma, Kandavas un Jaunpils novada kori, lai virsvadītāja Romāna Vanaga vadībā izdziedātu dziesmas no 2018. gada lielo Dziesmu un deju svētku repertuāra.

Tukuma slimnīcā slēgs dzemdību nodaļu

1. februārī notika SIA «Tukuma slimnīca» dibinātāju – Tukuma, Engures, Kandavas un Jaunpils novadu vadītāju – tikšanās, kurā pieņemts lēmums no 2017. gada 1. marta pārtraukt pakalpojumu sniegšanu Tukuma slimnīcas dzemdību nodaļā.

Spēlfilmas «Puika ar suni» uzņemšana Tukumā /FOTO/

1. februārī visas dienas garumā Tukumā – Lielajā, Talsu, Dārza ielā, kā arī Brīvības laukumā – norisinājās spēlfilmas «Puika ar suni» uzņemšana. Filma stāsta par rīdzinieka Žaņa Lipkes dzīvi un notikumiem vācu okupācijas laikā Rīgā 1941. gadā, kad Rumbulā tika nogalināti vairāk nekā 25 000 ebreju.

Kā dakteri dabūt uz laukiem?

Pagājušajā nedēļā Valsts kontrole nāca klajā ar saviem secinājumiem par veselības aprūpes pieejamību Latvijā, meklējot atbildi uz jautājumu – vai ambulatorā veselības aprūpes sistēma Latvijā ir pilnveidojama? Izdarītie secinājumi vietām ir sistēmai neglaimojoši, tostarp arī pašā svarīgākajā sadaļā – veselības aprūpes pieejamībā. VK norāda, ka vienotas izpratnes par to, kādai šai pieejamībai jābūt, nav ne […]

Durbes pilī atklāta izstāde «Kurzemes albums» /FOTO/

Durbes pilī atklāta izstāde «Kurzemes albums», kas uz Tukuma atceļojusi, pateicoties tās kuratorei un bijušajai tukumniecei Līgai Lindenbaumai. Izstādē, kas atceļojusi no Mūkusalas mākslas salona, skatāmi visi Kurzemes albuma 90 attēli un viena fotogrāfija.

Tukuma novada 2017. gada budžets – par 1,2 miljoniem eiro lielāks nekā pērn

Tukuma novada domes sēdē 26. janvārī vienbalsīgi, klātesot 13 deputātiem no 17, apstiprināts Tukuma novada pašvaldības 2017. gada budžets. Ieņēmumu daļā deputāti paredzēja 32 309 876 eiro, izdevumiem – 35 763 831 €.

Pasākumu kalendārs

2018.11.16 | 12:30

Valsts svētu koncerts Cērē 

2018.11.16 | 17:00

Valsts svētki Lestenē 

2018.11.16 | 17:00

Valsts svētki Jaunsāti 

2018.11.16 | 17:00

«Savējo» koncerts Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca 

2018.11.16 | 18:00

Kolektīva «Sadancis» jubileja Vānē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool