Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
Agita Puķīte
Vārds, Uzvārds: Agita Puķīte
Segvārds: agitapukite

Veselīgs uzturs, fizkultūra un laba oma palīdz ikvienai sirdij

Jau trešo mēnesi Latvijas Sarkanā Krusta Tukuma rajona komitejas telpās darbojas Sirds veselības kabinets. Mēneša laikā tajā savu veselību pārbauda vidēji 150 cilvēki. Dienā izmeklē 10 līdz 12 cilvēkus. Vairāk nevar, jo cilvēks pirms pārbaudes astoņas stundas nedrīkst ēst, – nebūtu pareizi likt ilgāk gaidīt. Ar medicīnas māsu Daigu Legzdiņu sarunājamies par to, kādas veselības problēmas ir kabineta apmeklētājiem un kas jādara, lai tās novērstu un cilvēks justos labāk.

Par cilvēka tiesībām jācīnās visiem mediķiem kopā (papildināts)

14. februārī rajona padomes aģentūras «Tukuma slimnīca» zālē ar Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) Kurzemes nodaļas līgumu daļas vecāko speciālistu Āri Pētersonu tikās Tukuma rajona mediķi, tostarp feldšerpunktu darbinieki, ģimenes ārsti, slimnīcas un poliklīnikas ārsti, māsas un darbinieki, kā arī pašvaldību vadītāji. Nopietnākā problēma, par ko tika diskutēts, – feldšerpunktu pakāpeniska likvidēšana.

Rāda prasmi notvert smaidu

Tukuma rajona izglītības pārvaldē vēl nedēļu apskatāma foto darbu konkursa «Portrets» dalībnieku darbi. Interešu izglītības metodiķe Angelika Dembovska pastāstīja, ka šoreiz konkursā piedalās necerēti daudz dalībnieku – 31: "Tā ir liela veiksme, jo rajonā nav fotopulciņu, kur bērni varētu gūt profesionālas iemaņas, tā ka pašu iniciatīva ir apsveicama." Konkursa rajona kārtā par labākajiem atzīti Tukuma 2. vidusskolas skolnieces Līvas Lielmanes darbi.

Vai blakus daudzdzīvokļu mājām jādzīvo tumsā?

Jau vairākās «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» rīkotās iknedēļas akcijās «Ceturtdienas sarunas» iedzīvotāji vaicājuši, kāpēc pilsētā tiek pārkāpti noteikumi daudzdzīvokļu māju būvniecībā. Viņi norāda, ka dome, atļaujot būvēt daudzdzīvokļu mājas tik tuvu jau esošajām ēkām, pasliktinājusi iedzīvotāju dzīves kvalitāti, kā arī tīši ietekmējusi viņu dzīvokļu un blakus esošo privātmāju tirgus vērtību. Savukārt arhitekti skaidro, ka viss atbilst normām.

Strādāt skolā – tas ir forši! (papildināts)

Šonedēļ visā Latvijā tika uzsākta karjeras attīstības programma «Iespējamā misija». Tās uzdevums – panākt, lai izglītība būtu Latvijas vērtību saraksta augšgalā. Patiesībā «Iespējamā misija» ir aicinājums talantīgiem augstskolu absolventiem (bet ne topošajiem skolotājiem) vismaz divus gadus strādāt skolā, lai gūtu rūdījumu un attīstītu stratēģisko domāšanu, lai palīdzētu stiprināt skolotāja profesijas prestižu. Programmas veidotāji uzskata, ka šāds solis noderēs karjerai, biznesam, paša izaugsmei. 19. februārī šajā programmā iesaistījās arī Džūkstes vidusskolas, Raiņa ģimnāzijas un Zemgales vidusskolas skolēni. Savukārt pedagogi to vērtē neviennozīmīgi. Tātad, – vai šāda akcija spēs piesaistīt jauniešus pedagoģijai un darbam skolā?

Dzīvokļu atbrīvošanas pabalstus vēl neizmaksās

Vairāki iedzīvotāji «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» redakcijai vaicājuši, vai dome arī šogad maksās dzīvokļa atbrīvošanas pabalstus iedzīvotājiem, kas gadiem ilgi dzīvojuši denacionalizētajās mājās un tagad vēlas iegādāties citu dzīvokli vai pārcelties dzīvot citur. Tukuma domes dzīvokļu nodaļas vadītāja Ilze Gaile skaidroja, ka pašvaldības budžetā šim mērķim paredzēti Ls 60 000, naudu tam savā budžetā paredzējusi arī valsts, taču šobrīd nav zināms, kad to sāks izmaksāt.

Tukuma domes deputāti lemj par skolēnu skaitu izglītības iestādēs

6. februārī notika Tukuma domes pilsētas attīstības komitejas sēde, kurā izskatīti divi jautājumi par audzēkņu skaitu pilsētas skolās – noteikumi par skolēnu uzņemšanu 1. klasē un par skolēnu skaitu citās klasēs.

Bērnudārzos – vēl divas vietas

14. februārī uz sēdi pulcējās komisija, kas piešķir vietas pašvaldības bērnudārzos «Pasaciņa» un «Vālodzīte». Jaunatnes lietu speciāliste Inese Bišofa stāstīja, ka «Pasaciņā» piešķirtas divas vietas 2005. gadā dzimušajiem bērniem.

Strādāt skolā – tas ir forši!

Šonedēļ visā Latvijā tika uzsākta karjeras attīstības programma «Iespējamā misija», ar kuras palīdzību tiks sekmēta izglītības kā vērtības nostiprināšanās Latvijā. 19. februārī šajā programmā iesaistījās arī Džūkstes vidusskolas skolēni. Savukārt pedagogi to vērtē neviennozīmīgi. Tātad, – vai šāda akcija spēs piesaistīt jauniešus pedagoģijai un darbam skolā?

Balvas par stikla taras nodošanu

12. februārī noslēdzās akcija «Laiks šķirot stiklu!», kuras izlozē piedalījās tie iedzīvotāji, kas bija atveduši stiklu uz Dienvidu ielu 2 un aizpildījuši anketu. Tukuma domes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Šulca pastāstīja, ka domes balva piešķirta Aigaram Karņickim no Kurzemes ielas un Dainim Ozoliņam no Estrādes ielas, «Latvijas Zaļā» punkta balva – Evitai Švarcai no Zemītes pagasta, bet SIA «Kurzemes ainava» balva – Jurim Uzuliņam no Gravas ielas un Daigai Lubarskai no Rīgas ielas. Pavisam akcijā piedalījās 95 Tukuma un rajona iedzīvotāju aizpildītās anketas.

“Aizvāciet sirēnas no krustojumiem!”

Ar šādiem vārdiem par civilās aizsardzības sirēnu skaņām līdzīgo troksni luksoforos iedzīvotāji žurnālistiem stāstīja gan pagājušās nedēļas nogalē, gan 18. februārī. Viņu lūgums bija viens – lielo troksni aizvākt, lai blakus esošajās mājās var gulēt mierīgi un lai nemuļķo cilvēkus krustojumā. Iedzīvotāji norādīja, ka tā arī neesot skaidrs, kādēļ šāds trokšņotājs ierīkots, jo neredzīgam cilvēkam tas nekādi neatvieglo ielas šķērsošanu pie zaļās gaismas. Patiesībā vienlīdz stipru skaņu dod pilnīgi visi luksofori vienlaikus, tāpēc, neredzot gaismas signālu, nemaz nevar pateikt, kurš luksofors rāda zaļo signālu, kurš – sarkano. Turklāt skaņa ir tik spalga, ka blakus esošajā mājā, Meža ielā 2, par mieru vajadzējis aizmirst, jo brīvdienas pagājušas trauksmes gaisotnē. Lai arī dzīvokļos ir jaunie logi, tie skaņu nemaz nav slāpējuši.

Būt vai nebūt uzņēmēju izstādei?

Kopš pēdējās Tukuma uzņēmēju izstādes Raiņa ģimnāzijas sporta zālē pagājis diezgan daudz gadu, taču daudzi to joprojām atceras kā interesantu Pilsētas svētku sastāvdaļu. Domes uzņēmējdarbības speciāliste Līga Siliņa stāstīja, ka šī gada pilsētas svētku laikā domāts izstādi atjaunot un iesaistīt tajā uzņēmējus, iestādes, skolas, lai parādītu pilsētas izglītības, saimniecisko, kultūras un ekonomisko dzīvi. Par izstādes tradīcijas atjaunošanu tika runāts arī 13. februārī, kad domes vadība tikās ar uzņēmējiem.

Kādu sociālo palīdzību varat saņemt Tukuma rajonā

Piedāvājam Sociālās palīdzības koordinācijas centra informāciju, kādu sociālo palīdzību var saņemt Tukuma rajonā.

Deputātiem jāaizstāv pašvaldības, ne uzņēmēja intereses

Ar šādiem vārdiem Tukuma pilsētas domes komitejās tika apspriests projekts nomas līgumam, ko Tukuma dome paredzējusi slēgt ar SIA «Ronis» par telpu nomu bibliotēkas vajadzībām. Vairāki deputāti izteica savus priekšlikumus, viens balsoja pret šāda līguma noslēgšanu. Gala vārdu deputāti teiks 21. februārī domes sēdē.

Tukuma svētki – no 18. līdz 20. jūlijam

13. februārī, kad Tukuma pilsētas domes vadība tikās ar uzņēmējiem, Tukuma pilsētas Izglītības, kultūras un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Smirnova pastāstīja, ka Tukuma svētki, kas šogad norisināsies 14. gadu, notiks no 18. līdz 20. jūlijam. Devīze – «Uz Tukumu pēc smukuma».

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Kandavā 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool