Otrdiena, 2019. gada 19. februāris
Zane, Zuzanna
Agita Puķīte
Vārds, Uzvārds: Agita Puķīte
Segvārds: agitapukite

Tukuma novada sociālais centrs izvērtē internātskolas ēku Vārtu ielā

8. novembrī Tukuma novada domes deputāti iepazinās ar internātpamatskolas ēku Tukumā, Vārtu ielā 3, lai varētu tikt skaidrībā, vai šo ēku var pielāgot novada sociālā dienesta vajadzībām.

Lauku darbu laikā Slampē sabojātas caurtekas

Jautā lasītājs:– Slampes pagastā aiz kino pilsētas ir ceļš, kas ved uz «Vērdiņiem». Šis servitūta ceļš savulaik uzbūvēts 6 m plats un ar 1,5 m platu nomali. Taču šoruden zemnieks, kas apstrādā blakus esošos laukus, ir daļu ceļa noaris un ir sabojājis caurtekas

Filma par mākslinieku Albertu Pauliņu būs… pēc divām nedēļām

7. novembra vakaru daudzi tukumnieki bija atvēlējuši, lai noskatītos jauno dokumentālo filmu par mākslinieku Albertu Francisku Pauliņu «Tukuma Vangogs», kuru uzņēmis režisors un operators Valdemārs Helmanis.

Džūkstē atklāts kopienu centrs /FOTO/

Ceturtdien, 9. novembrī, nule kā izremontētajā Aptiekas mājā Džūkstē atvēra telpas kopienu centram, kas būs kopā sanākšanas vieta pagasta ļaudīm – gan jauniešiem, gan vecākajai paaudzei.

Ļeņina pieminekļa kapsulā – 50 gadus veca prese un atskaites /FOTO/

7. novembrī Tukuma vēstures muzejā «Pils tornis» tika atvērta kapsula, kuru 1967. gadā iemūrēja Ļeņina pieminekļa atbalsta sienā ar novēlējumu to atvērt 2017. gadā 7. novembrī – revolūcijas 100. gadadienā. 

Ir jāiededz atkal un atkal no jauna

  Šīs nedēļas nogalē – šodien un rīt – kā pilsētās, tā pagastos atzīmēs Lāčplēša dienu. Ļaudis dosies uz piemiņas vietām, noliks ziedus Lāčplēša ordeņa kavalieru kapu vietām, godinās, stāvēs pie pieminekļiem, aizdegs sveces un kopā atcerēsies Latvijas Brīvības cīņas. Šogad 11. novembrī aprit 98 gadi, kopš Latvijas bruņoto spēku uzvaras pār Bermontiādi Rīgā; paiet […]

Kopmēģinājumā Tumē iedejo Dziesmu un deju svētku sezonu

5. novembrī Tumes kultūras nama lielā zāle un skatuve bija dejotāju pilna. Vispirms kopā ar Deju svētku virsvadītāju Guntu Skuju mēģināja E grupas (vidējie) un bērnu deju kolektīvi, mācoties deju «Kristī mazus, kristī lielus», savukārt pēc tam D1 grupas kolektīvi mēģināja deju «Ir 1873. gads, dimd Rīga».

Atklāta izstāde par Tukuma galerijas «Durvis» ēku

Tukuma galerijā «Durvis» līdz pat 14. decembrim ierastās mākslinieku veidotās izstādes vietā var aplūkot kaut ko pavisam neparastu – ar senatnīgām mēbelēm, interjera priekšmetiem un gleznām, kā arī tērpiem iekārtotu mājokli, kāds te varēja būt, piemēram, 18. vai 19. gadsimtā.

A/s «Tukuma piens» par izplūdušo saldo krējumu draud administratīvais sods

3. novembrī kļuva zināms, ka no a/s «Tukuma piens» ražošanas ceha izplūdušais saldais krējums nonācis Tukuma pilsētas kanalizācijas notekūdeņos un līdz ar to arī attīrīšanas iekārtās «Tīlē». 

Kopmēģinājumā iedejo Dziesmu un deju svētku sezonu

Svētdien, 5. novembrī, Tumes kultūras nama lielā zāle un skatuve bija dejotāju pilna. Vispirms kopā ar Deju svētku virsvadītāju Guntu Skuju mēģināja E grupas (vidējie) un bērnu deju kolektīvi, mācoties deju «Kristī mazus, kristī lielus», savukārt pēc tam D1 grupas kolektīvi mēģināja deju «Ir 1873. gads, dimd Rīga».

Reformācijas 500. gadadienā Tukuma baznīcā atklāta vēsturnieces Intas Dišleres grāmata /FOTO/

Otrdien, 31. oktobrī, Tukuma Dievnamā notika Reformācijas 500-gadei veltīts svētku dievkalpojums. Tieši šajā dienā pirms 500 gadiem Vitenbergā, Vācijā, tika publiskotas Mārtiņa Lutera uz baznīcas kristīgu atdzimšanu aicinošās tēzes.

Tukuma slimnīca savu statusu saglabāšot

Pagājušajā nedēļā, kā mūs informēja lasītāji, publiskajā telpā izskanējusi ziņa, ka Tukuma slimnīcu nākotnē iecerēts pārveidot par dienas stacionāru, kas nozīmētu, ka tā vairs nebūtu I līmeņa slimnīca, kāda tā ir līdz šim.

Jaunsātu kultūras nama sieviešu vokālajam ansamblim «Kaprīze» – 20 /FOTO/

Tā kā Jaunsātos neesot bijis neviena dziedoša kolektīva, pirms 20 gadiem sanākušas kopā aktīvas sievas – Sandra Štemberga, Gundega Arāja, Ina Jackovska, Ineta Krīgere, Marika Jomerte, Daiga Reča

Kad kaimiņos piesakās vēja parks

Pēc daudzu gadu runāšanas līdz kaut kādam reālam risinājumam Pienavas pusē pavirzījies vēja ģeneratoru ierīkošanas projekts. Šis kaut kas reālais ir novērtējums tam, kā topošais vēja parks ietekmētu vidi. Tas tikšot izstrādāts tuvāko mēnešu laikā. Un novērtējuma rezultāts jeb atzinums tad arī pateiks – būt vai nebūt šajā vietā vēja parkam. Tomēr viens ir skaidrs […]

Džordža Armitsteda 170. jubileja Jaunmokās /FOTO/

27. oktobrī, kad Jaunmoku pilī tik svinēta valsts vīra, sabiedriskā darbinieka un mecenāta Džordža Armitsteda (1847–1912) 170. jubilejas diena

Pasākumu kalendārs

2019.02.19 | 18:00

Iedzīvotāju sapulce Jauntukumā 

2019.02.20 | 11:00

Izstāde Pūrē 

2019.02.20 | 18:00

Iedzīvotāju sapulce Jauntukumā 

2019.02.20 | 19:00

Galda teniss Smārdē 

2019.02.20 | 19:30

Volejbols Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool