Asja, Asnate, Dāgs
Vārds, Uzvārds: Māris Barinovs
Segvārds: MarisB

Apgaismojuma veidi

Gaisma ir būtiska mūsu ikdienas dzīvē. Tāpat kā mums ir nepieciešams gaiss, ūdens un ēdiens, lai izdzīvotu, mums ir nepieciešama gaisma, lai efektīvi funkcionētu. Sen jau aiz muguras dienas, kad cilvēki mēdza beigt darbu pēc saulrieta. Elektrības izgudrošana ir padarījusi dzīvi daudz vienkāršāku.

Gaismas izmantošana interjeros ļoti ietekmē noskaņu telpā. Tādēļ ir būtiski prasmīgi izvēlēties gaismas ķermeņus.

Ideālā sildītāja meklējumos

Mājas, kurās gribas atgriezties, noteikti ir siltas mājas. Kā šajā pārejas posmā starp karsto vasaru un drēgno rudeni dzīvot komfortabli, ja, pārrodoties no darba, gribas palīst zem segas, jo tikai tā ir iespējams sasildīties? Ko darīt, ja pārskrējieni no istabas uz virtuvi vai citu telpu dzīvoklī veicami vienīgi ar trim apģērba kārtām mugurā?

Neatliec mājas siltināšanu!

Kāpjot resursu cenām, mūsu platuma grādos pārdomāta siltināšana ir kļuvusi par obligātu nosacījumu gan esošajās mājās, gan jaunos projektos. Ja līdz šim liela uzmanība tika pievērsta lētai un efektīvai apkures sistēmai (pārejot, piemēram, uz autonomu gāzes apkuri), tad, sekojoši, daudziem radies pamatots jautājums, kā paaugstināt energoefektivitāti, siltinot ēkas sienas. Jāpiemin, ka Latvijā tieši dzīvokļu apsaimniekotājiem pēdējos gados tas kļuvis par aktuālu jautājumu, jo masveida bloku māju ārsienu siltināšana tiek finansēta ar Eiropas struktūrfondu palīdzību.Šajā rakstā pievērsīsimies galvenajiem mājas siltināšanas jautājumiem, atstājot malā detalizētus tehniskos būvniecības risinājumus.

Sagaidi rudeni ģimenes lokā ar talku!

Rudens nāk ne vien ar jaunām krāsām, smaržām un spirgtiem rītiem, bet arī rūpēm par atkritumu savākšanu pirms pirmajiem sniegiem. Ja sabiedriskās teritorijas tiek sakoptas par valsts līdzekļiem un lielajās, brīvprātīgo talkās, tad par savu pagalmu vien jārūpējas pašam. Šoreiz nerunāsim par dārza sagatavošanu ziemai, bet pievērsīsimies tikai zemes virsmas sakopšanai.

Kā ietaupīt ar spuldzēm?

Tuvojas gada tumšākais periods un laiks rūpēties par spuldzīšu krājumiem. Ņemot vērā elektrības cenu kāpumu, īstais laiks pievērsties naudas taupīšanai uz elektropreču rēķina:

-ar ko atšķiras “ekonomiskās” no kvēldiega spuldzēm?

-kas jāņem vērā iegādājoties spuldzes;

-jaunākās paaudzes LED spuldzes.

Es balsoju par rotaļām svaigā gaisā!

Pēc garajiem ziemas un vēsā pavasara mēnešiem, svaigs gaiss un saules stari ir tas, pēc kā visi esam ļoooooti noilgojušies.

Vasara ir bērnu mīļākais gadalaiks, kad var ļauties rotaļām un baudīt visus vasaras labumus. Svaigs gaiss un saules stari ir vitamīni, kas palīdz bērniem augt stipriem un veseliem. Rotaļāšanās ir bērna pasaules izziņas veids, kas attīsta bērna spējas un iemaņas. Tātad apvienojot šīs abas lietas – svaigu gaisu un rotaļas – kopā sanāk bērnu laukums!

Tie, kas dzīvo daudzdzīvokļu mājās, samierinās ar sabiedriskajiem bērnu laukumiem. Savukārt, ja ir privātmāja, tad saviem bērniem rotaļu laukumu iespējams uzstādīt mājas pagalmā. Un tas nebūt nav sarežģīti!

Pļavās sasēdušas ne tikai pienenes jeb pikniku laiks ir sācies!

Laiks, kad silda saule un acis priecē no pelēkā ziemas miega atmodušies koki un ziedi, vienmēr ir cilvēkus izvilinājušas no saviem betona pilsētas džungļiem. Katrs, kuram ir tāda iespēja un vēlme, dodas pie dabas, lai veldzētos no pilsētas steigas, auto izplūdes gāzēm un rastu mieru dabas romantikā. Pļavās sasēdušas ne tikai pienenes, bet arī ģimenes, draugu kompānijas, romantiski pārīši.

Atpūta pie dabas parasti prasa ne tikai labu un siltu laiku, jauku vietu piknikam, bet arī dažādus palīglīdzekļus šīs jaukās atpūtas nodrošināšanai. Lai steigā neaizmirstos kas svarīgs neaizmirstos, palīdzēsim ar saviem ieteikumiem veiksmīga piknika īstenošanā!

Talkosim pareizi.

Aizvadītās pirmdienas, 19.aprīļa “Neatkarīgajās Tukuma ziņās” lasīju žurnālistes Rūtas Fjodorovas rakstu “Strādājot un zāģējot, lūgsim padomu speciālistam”. Varu tikai piekrist Fjodorovas kundzes sacītajam, ka, jebkuru darbu darot pirmo reizi, vispirms labāk pajautāt padomu speciālistiem. Lielā Talka varētu būt notikums, uz ko šo ieteikumu var attiecināt jau šonedēļ.

Lielais gruzis, mazo gruzi.

Beidzot tas ir noticis. Vismaz “uz papīra”, kā saka, astronomiskais pavasaris ir iestājies un arī dabā sniegs piekopj strauju atkāpšanās taktiku. Pavasaris jau tradicionāli nāk ar jaunām problēmām – netīrumiem, kas ziemoja zem biezās sniega segas. Ja ziemas sniegotajā periodā problēmas bija tīri fiziskas – grūti braukt, grūti iet, tad pavasarī problēmas ir estētiskas dabas. Kur vien paveries – papīra gabali, pet pudeles, čipsu paku drazas un izsmēķu gali. Arī sētnieki un pilsētas komunālie dienesti ir noguruši no garās ziemas un cīņas ar sniegu, bet tagad atkal nāk klāt jauni izaicinājumi.

Olimpiskajās noskaņās.

Šķiet, ka sniegs nu visiem ir pieriebies līdz mielēm. Snieg ar intensitāti “vismaz reiz nedēļā un pamatīgi”. Pie mums veikalā atkal izbeigušās sniega lāpstas, bet ārzemju ražotāji nespēj tās saražot, jo sniegs šoziem valda it visur Eiropā un šī ir tikpat pieprasīta prece kā bērnu ragaviņas un distanču slēpes.

Ko ēdam, kā dzīvojam?

Nesen piedalījos kādā sarunā. Tā notika ciemojoties pie attāliem radiem, kur viens no radiniekiem bija ticis pie jauna darba gaļas pārstrādes kombinātā un, šokā par redzēto, tagad dalījās savos vērojumos. Piemēram, cik daudz reālas gaļas ir, vai pareizāk sakot – nav, cīsiņos vai pelmeņos. No kā sastāv žāvētās desas un citi tā saucamie gaļas izstrādājumi? Noklausoties stāstīto, neviļus roka stiepjas paņemt un pārlasīt produktu sastāvu vai ikvienā pārtikas produktā, ko pērkam veikalā un tad ņemt talkā ķīmijas mācību grāmatu, kurā izskaidroti visi uz iepakojumiem redzamie E un to izpētītā vai neizpētītā ietekme uz cilvēka veselību.

Starp Ziemassvētkiem un jauno gadu

Jau kopš bērnu dienām esmu uzdevis sev jautājumu, kā tas nākas, ka gada nogalē ir divi ļoti nozīmīgi svētki, starp kuriem ir tikai viena nedēļa? Ziemassvētki – klusie svētki, kas saistās ar mieru, ģimeniskumu, mīļumu un saticību. Vecgada vakars – trokšņainie svētki, pilni ar līksmību un jautrību. Tas par atšķirībām, bet visa pārējā svētku atribūtika jau ir kopīga. Eglīte, svecītes, sniegs, dāvanas, ēdieni un dzērieni. Vai nebūtu pareizāk, ja abus svētkus apvienotu? Vai arī pārceltu tālāk vienus no otriem, tā, lai pietiek laika izbaudīt pa īstam abus.

Pasākumu kalendārs

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool