Rozālija, Roze
Foto: Agita Puķīte

Vai jauns piemineklis atņems kārtējo koku Tukuma centrā?

Twitter
FaceBook
print
2016. gada 18. jūlijs 14:52

Jautā lasītājs: – Tukumā, Lielajā ielā, iepretim kafejnīcai «Miķelītis» ir iecerēta piemiņas vieta. Pats laukums tiks pārveidots un tur būs jauni stādījumi, bet man ir lūgums saglabāt koku, kas tur aug. Šķiet, ka tā ir vīksna – tai ir trīs žuburi, un koks ir ļoti skaists, turklāt pavasarī arī skaisti zied.

Tukuma novada domes ainavu arhitekte Maija Fogele skaidroja, ka ir iecerēta skvēra rekonstrukcija, lai šajā vietā varētu novietot pieminekli Zigfrīdam Annai Meierovicam. Ir izsludināts metu konkurss, kurā pretendentiem jāpiedāvā savi priekšlikumi un risinājumi gan šim vides objektam un tekstuālajai informācijai, gan skvēra apgaismojumam, kā arī tā pārbūvei un labiekārtošanai. Piedāvājumi Tukuma novada domē jāiesniedz līdz 2. septembrim, un tad konkursa komisija iesniegtos metus izvērtēs.

Jāpiebilst, ka, apskatot konkursa nolikumu, redzams, ka daudzo prasību vidū, kas potenciālajiem pretendentiem tiek izvirzītas, attiecas uz vides objekta novietojumu, izskatu un saturu, taču nav minēti nekādi nosacījumi par skvērā šobrīd augošajām puķēm, krūmiem un kokiem. Līdz ar to var pieļaut, ka katrs meta autors piedāvās savu risinājumu. Tātad jautājumu par koku domei varēsim atkārtoti uzdot pēc 2. septembra.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. ss teica:

  tie koki ta ir par daudz. paskataties vecās fotografijas ar Tukumu.

 2. Gunta teica:

  KOKS IR JĀSAGLABĀ!!! Citu variantu nemaz nevar būt!!! Pretējā gadījumā būs jāatbild.

 3. Dabas draugs teica:

  Ziedosim koku apšaubāmam,nedzīvam akmens ķēmeklim?!
  Vai tomēr uzvarēs veselais saprāts un noliks katru savā vietā-zaļojošus kokus pilsētas parkos un skvēros,bet pieminekļus kapos

 4. yo teica:

  Pukst droši vien tie, kam tur uz soliņa patīk caurām dienām dzert lielos alus un iet tur pat krūmos nokārtoties. Draud pazust iecienītā “atpūtas” vieta.

 5. Dace teica:

  Koku Tukumā par daudz? Pat iebraucēji redz, ka Tukums ir skaista pilsēta, tikai bez kokiem. Es pat nekautrēšos teikt, ka Tukumā piekopj genocīdu pret lielajiem kokiem.

 6. NU teica:

  Tas lielais koks jau nevienam virsū neskrien. Krūmi jānovāc, tad pietiks vieta arī piemineklim.
  “Dabas draugs” gan nav korekts. Kā var nosaukt pieminekli par “ķēmekli”? Gan mēs visi nokļūsim kapos, bet slaveni Latvijas valstsvīri ir jāgodā!

  • andris teica:

   …un beigās visa pilsēta pilna ar cienījamiem pieminekļiem… Tie valsts vīri sū… dara daudz vairāk nekā labuma… un pēc gadiem 30 būs pieminekļi šitiem, kas tagad???? SVIESTS!!!

 7. Cukurs-Zuckerman teica:

  Koks un krūmi ir jāsaglabā ,kur tad varēs atliet Walterīša saturu.
  Par Lielās ielas pamatkontingentu ir jārūpējas!

 8. ViedaisL teica:

  Trīs žuburi jau norāda,ka koks ir vai būs slims.
  Ja viņa vietā iestāda vairākus ozoliņus vai liepas,tad nekas traģisks. Te jāskatās kopa ar speciālistiem,kuri var noteikt koka stāvokli un tā atstāšanas vai neatstāšanas iespējas,

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool