Sestdiena, 2018. gada 17. novembris
Uga, Hugo, Uģis

Tukuma Mūzikas skolas klarnešu kvartetam – 10

Autors: Normunds Krūmiņš
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 16. aprīlis 12:29

7. aprīlī Tukuma Mūzikas skolas zālē klarnešu kvartets muzikāli pavasarīgās noskaņās svinēja savas darbības 10. dzimšanas dienu.

2007. gada 5. septembris Tukuma kultūras nama orķestra studijā bija satraukuma, šaubu un neziņas pilns. Kā jau katrs jauns sākums. Nedaudz nobijušās bija arī četras jaunas, muzikālas meitenes – Anna, Undīne, Agnese un Justīne, kuras ieradās uz pirmo kvarteta ansambļa stundu. Taču biklums un nedrošība bija īslaicīgi. Tos kliedēja pirmie panākumi pēc pusgada kopā muzicēšanas. Konkurss Jelgavā un Rūjienā. Bet  pēc gada kvartets konkursā jau spēlē ne pārāk vieglo Klāras Grundmanes Bagatelli. Tā klarnešu kvarteta veidošanos atceras skolotājs Normunds Krūmiņš.

2009. gadā jaunas tembrālas nianses klarnešu kvartetam palīdz atklāt speciāli ASV iegādātā basklarnete un jaunais mūziķis Leonards. Cik neierasti un īpaši tagad skan klasiskais Pahelbela Kanons un arī amerikāniskais Botsforda Regtaims!

2011 .gadā ansamblis muzicē kā trio, jo Agnese ir beigusi mācības Tukuma mūzikas skolā. Vēl pēc gada pārējie kvarteta dalībnieki absolvē skolu, un tagad kopā muzicēšanas prasmes apgūst klarnetisti Justīne, Marks, Elīna un Kristaps. Īpašu saviļņojumu viņos raisa dalība kamermūzikas festivālā «Satiksimies Tukumā«.  2013. gadā uz festivālu Šauļos dodas Marks, Elīna, Māra un Katrīna. Vēlāk kvartetam pievienojas arī braši puiši Valters, Edvards, Kārlis un Rainers. Kvarteta dalība dažādos konkursos un festivālos jaunajiem mūziķiem ir ļāvusi iepazīt dažādu laika un stila komponistu skaņdarbus, kas arī tika atskaņoti jubilejas koncertā.

Līdzās jau esošajam kvartetam, jau otro gadu kopā spēlē četras meitenes no vienas klases – Evelīna, Terēze, Marta un Madara, kuras ir kopspēlēšanas ceļa sākumā ar apņemšanos apgūt kopā muzicēšanas prasmes, kas arī tika rādītas koncerta klausītājiem.

Neviena jubileja nav bez pārsteigumiem. Daudz laimes klarnešu kvartetam vēlēja  skolas saksofonistu kvartets un arī skolotāja Inguna Grīnvalde.

Vēlēsi jaunajiem mūziķiem kopā spēlēšanas prieku labā ansambļa kopskaņā!


Komentēt

Pasākumu kalendārs

2018.11.17 | 12:00

«Brīvības rogainings 2018» Kandavas sporta hallē 

2018.11.17 | 12:00

«Tukuma prozas lasījumi» Tukuma bibliotēkā 

2018.11.17 | 12:00

Adīšanas nodarbība Tukumā 

2018.11.17 | 13:00

Svētku koncerts Viesatās 

2018.11.17 | 14:00

Basketbols Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool