Tukuma karatē klubs gadu sāk ar medaļām

«Samuraju kauss 2010»

17. janvārī Madonā notika ikgadējās starptautiskās sacensības «Samuraju kauss 2010». Tajā startēja sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Un kā katru gadu, arī šogad sacensībās veiksmīgi piedalījās arī Tukuma jaunie cīņas sporta meistari trenera Aleksandra Stoļarova vadībā. Toms Logins izcīnīja divas 1. vietas savā vecuma grupā (12 un 13 gadi) un svara kategorijā (virs 50 kg) un absolūtajā vērtējumā 12 un 13-gadīgo kategorijā. Jorenam Rancānam 1. vieta 12 un 13 gadu vecuma grupā līdz 50 kg un absolūtajā vērtējumā – 2. vieta pēc; Elvis Baumanis (10 līdz 11 gadi) kata karatē ieguva 2. vietu un kumitē (līdz 35 kg) – 3. vietu; Dāvis Spriņģis (14 un 15 gadi; virs 70 kg) – 3. vietu, absolūtajā kategorija arī 3. vietu. Pēc labi aizvadītajām sacensībām komanda devās slēpot netālu no Gaiziņkalna un devās mājās, lai jau varētu sagatavoties Baltijas valstu karatē čempionātā Lietuvā.

Baltijas valstu karatē čempionātā

23. janvārī Mažeiķos (Lietuva) notika X Baltic State Champiohship (Baltijas valstu karatē čempionāts) – viens no lielākajiem karatē čempionātiem Baltijā, kurā piedalījās komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Polijas un Gruzijas. Čempionāts notika desmito gadu pēc kārtas un arī tukumnieki tajā piedalījās jau desmito reizi un – ļoti veiksmīgi. Baltijas karatē kluba sastāvā Tukuma jaunie karatisti uzvarēja otru gadu pēc kārtas Baltijas kausā: 1. vietā J. Rancāns, E. Baumanis ieguva 3. vietu kata kategorijā, T. Loginam arī 3. vieta, D. Spriņģim arīdzan – 3. vieta. Patiesībā var sacīt, ka mūsu sportisti ir ļoti labi sagatavoti un spēj cīnīties jebkuros čempionātos par medaļām.

Eiropas karatē čempionātā Turcijā

No 5. līdz 7. februārim Turcijas pilsētā Izmirā notika Eiropas karatē čempionāts, kurā piedalījās pārstāvji no 40 pasaules valstīm. No Tukuma Latvijas izlases sastāvā piedalījās Dāvis Spriņģis un Armands Rožkalns, kurš izcīnīja 7. vietu. Jāpiebilst, ka līdz šim vienīgo medaļu Latvijai šajās secensībās ir ieguvis Amirans Kavtaradze 2003. gadā, izcīnot 3. vietu.

«Latvijas kauss 2010»

7. martā Rīgā notika cīņas par «Latvijas kausu 2010». Tukuma karatē kluba sportisti, Aleksandra Stoļarova audzēkņi, startēja Baltijas karatē kluba sastāvā un uzvarēja. Seši Tukuma sportisti izcīnīja trīs zelta, vienu sudraba un divas bronzas medaļas. Lūk, rezultāti: 1. vietā – Dāvis Spriņģis (16 un 17-gadīgo vecuma grupa, svara kategorijā virs 76 kg); 1. vietā arī Toms Logins (14 un 15 gadi; svarā līdz 57 kg); 1. vieta arīdzan Jorens Rancāns (12 un 13 gadi, līdz 52 kg); 2. vietu izcīnīja Armands Rožkalns (16 un 17 gadi, līdz 63 kg); savukārt 3. vietā – Elvis Baumanis (12 un 13 gadi, kata un kumite kategorijā līdz 45 kg).

Komentāri

1. . Jāpiebilst, ka līdz šim vienīgo medaļu Latvijai šajās secensībās ir ieguvis Amirans Kavtaradze 2003. gadā, izcīnot 3. vietu.

te ir kluda. amirans kavtaradze, ieguva 3.vietu, eiropas chempionaataa 2005.gadaa , griekijaa