Trešdiena, 2019. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors

Tukumā izskanējis starpnovadu festivāls-koncerts «Lai skan akordeons»

Autors: Ligita Zemniece
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 5. marts 12:52

28. februārī Tukuma Mūzikas skolā notika ikgadējais starpnovadu festivāls – koncerts «Lai skan akordeons», kurā piedalījās trīs skolu – Tukuma Mūzikas skolas, Kandavas Mākslas un mūzikas skolas un Tukuma 2. pamatskolas – jaunie akordeonisti. Festivāls pārmaiņus notiek katrā no skolām, šogad to atkal rīkoja Tukuma Mūzikas skola.

Sākotnējā festivāla iecere bija – satikties akordeonistiem kopīgā koncertā, kurā uzstājas visi audzēkņi, savukārt pedagogi apmainītos ar nošu materiāliem un dalītos akordeona spēles apmācības pieredzē.

Tukuma Mūzikas skolas akordeona spēles skolotāja Daiga Akmane-Morica-Okmane, vadot koncertu, rosināja klausītājus padomāt par akordeona skanējuma bagātīgajām iespējām un atcerēties, kā akordeons izgudrots, un to, ka uz klasiskās mūzikas skatuvēm akordeons parādījies vien 60. gados. Komponiste Gundega Šmite teikusi, ka “akordeons ir kā mazs orķestris, kurā var atrast gan filigrānas krāsas, gan monolītu spēku – tas iekļaujas gan kamermūzikā, gan skan kā pilnmiesīgs soloinstruments. Tajā ir visas orķestra krāsas!”

Mūsu koncertā raibā secībā skanēja dažādu tautu mūzika, orģinālskaņdarbi un pārlikumi akordeonam.

Paldies Tukuma 2. pamatskolas akordeona skolotājai Ingrīdai Čarbartei un audzēkņiem par piedalīšanos koncertā.

Pateicība Kandavas Mākslas un mūzikas skolas skolotājām Dzintrai Lindei un Daigai Zariņai un, protams, visiem akordeonistiem, kas uzstājās gan solo, gan ansambļos. Neskatoties uz telpu šaurību, ar kādu jāsamierinās Tukuma Mūzikas skolai, koncerta noslēgumā uz skatuves iekārtojās kandavnieku akordeonistu orķestris, lai ar skanīgu un uzmundrinošu priekšnesumu apliecinātu, ka akordeons ir daudzveidīgs mūzikas instruments.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.20 | 18:30

Skriešana Jaunpilī 

2019.06.20 | 19:00

Ielīgošana Jaunpilī 

2019.06.20 | 20:00

Ielīgošana Jaunsātos 

2019.06.20 | 21:00

Uguns rituāls Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool