Trešdiena, 2017. gada 13. decembris
Veldze, Lūcija
LZ: +9, D-DR, 4.0 m/s

Slampes dejotāji Eiropiādē Somijā

Autors: VPDK «Namejs. un SDK «Jumis» vadītāja Gunta Krecere
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 10. augusts 12:00

Slampes kultūras pils vidējās paaudzes deju kolektīva «Namejs» un senioru deju kopas «Jumis» dejotāji 25. jūlija vakarā posās ceļojumā uz Somiju, lai piedalītos tautas mākslas «Festivālā – Eiropiāde 54». Festivāls norisinājās vienā no Somijā vēsturiski nozīmīgākajām pilsētām Turku. Latviju festivālā pārstāvēja 28 kolektīvi. Svētku atklāšana notika pilsētas lielākajā arēnā Gatorado centrā, kur līdzās daudzu Eiropas tautu dejotājiem arī Latvijas dejotāji vienojās kopīgā dejā, izpildot mūsu deju horeogrāfa I. Magones veidoto deju «Spēlē, spēlmani». 11000 skatītāju pilnā arēna sveica dejotājus ar ilgstošiem aplausiem un ovācijām. VPDK «Namejs» un SDK «Jumis» dejotāji kopīgos ielu koncertos priecēja vietējos iedzīvotājus un festivāla dalībniekus dažādās pilsētas vietās. Īpaši romantisks izvērtās koncerts pilsētas Brīvdabas muzejā. Dejotāju sniegumu ar dziesmām un muzikālo pavadījumu bagātināja Apiņu ģimenes muzikālais ansamblis no Tumes pagasta. Jautrību un jaunas iepazīšanās iespējas veicināja dejas «Plaukstiņpolka» dejošana kopā ar vietējiem pilsētas iedzīvotājiem. Ik dienas daudzi un dažādi svētku pasākumi notika Eiropiādes ciematiņā, kas izvietojās Auras upes krastos.

Viens no interesantākajiem notikumiem bija piedalīšanās Ginesa rekorda uzstādīšanas pasākumā, kur 30 000 dejotāju pulkā dejojam Somu tautas deju «Humppa». Dejotāji ne tikai piedalījās koncertos, bet izmantoja katru brīvo brīdi un gides Zanes Brečas vadībā iepazina Turku, kūrortpilsētas Naantali un galvaspilsētas Helsinki skaistākās un interesantākas vietas. Īpašu atzinību Latvijas dejotāji saņēma plašajā un labi organizētajā Eiropiādes svētku gājiena laikā. «Namejs» un «Jumis» ar prieku un lielu atbildības sajūtu piedalījās festivāla noslēguma koncertā, kas atkal pulcēja visu tautu dejotājus.

Festivālā gūtie iespaidi, pozitīvās emocijas, kopības sajūta ir tā, kas visiem brauciena dalībniekiem dos gandarījumu par paveikto un spēku gatavoties nākošajai jaunajai sezonai, kas solās būt interesantiem notikumiem piesātināta.


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Keks teica:

    Slampes deja ir tā kur ap stieni, ja?

  2. breks teica:

    Nē,tā deja,kurā tev stienis ir pakaļā,ja!

Pasākumu kalendārs

2017.12.13 | 10:00

«Karlsons» aicina seniorus 

2017.12.13 | 19:30

Telpu futbols Irlavā 

2017.12.14 | 19:00

Tikšanās ar ārsti Vitu Valdmani Apšuciemā 

2017.12.15 | 10:00

Iedegs egli un sagaidīs svētkus Degolē 

2017.12.15 | 19:30

TLH hokeja spēles Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
No 4. decembra 17.12 līdz 2018. gada 1. janvāra 15.44
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs ZivsVisi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators