Hermīne, Estere
Samanta Poļakova Tīna

Sestdien – «Eirodziesmas 2012» 1. pusfināls ar Samantu!

Autors:
Twitter
FaceBook
print
2012. gada 2. janvāris 10:05

Jau šo sestdien, 7. janvārī, 21.20 LTV1 ēterā būs skatāms 2012. gada Eirovīzijas Nacionālās atlases jeb «Eirodziesmas 2012» pirmais pusfināls. Tajā tiks noskaidrotas tās piecas dziesmas, kas turpinās cīņu Ventspilī notiekošajā finālā par tiesībām pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.

Pirmo reizi «Eirodziesmas» vēsturē pusfināls būs skatāms tiešraidē, kas risināsies «NA» studijā.

Pirmajā pusfinālā sacentīsies šādas dziesmas (to secība noskaidrota izlozē):
«Dancer» (mūzikas un teksta autors Artūrs Mangulis, izpildītājs – Atis Ieviņš),
«Mīlestības nevar būt par daudz» (mūzikas autors Artūrs Palkevičs, teksta autors – Guntars Račs, izpildītājs – Nikolajs Puzikovs),
«No Limits To Dream» (mūzikas autori Edgars Beļickis, Edgars Jass un Raitis Aukšmuksts, teksta autore un izpildītāja – Maia),
«I Want You Back» (mūzikas autors Mārtiņš Grunte, teksta autors – Oskars Maizītis, izpildītāji – tukumniece Samanta Tīna & Dāvids Kalandija),
«Rollin' Up» (mūzikas autors Jevgeņijs Ustinskovs, teksta autore – Alisa May, izpildītāji – Angelina & Alisa May),
«Freakin' Out» (mūzikas un teksta autore Laura Bicāne, izpildītāji – Laura Bicāne un Romāns Sladzis),
«Celebration» (mūzikas autors Edijs Dukurs, teksta autors – Miks Dukurs, izpildītāja – Paula Dukure),
«We Can Change The World» (mūzikas un teksta autors, kā arī izpildītājs Andris Ābelīte),
«My World» (mūzikas un teksta autore, kā arī izpildītāja Rūta Dūduma)
«Disco Superfly» (mūzikas autori Ralfs Eilands un Edmunds Rasmanis, teksta autors Ralfs Eilands, izpildītāja – grupa «PeR»).

Gan 1. pusfinālā 7. janvārī, gan 2. pusfinālā, kas risināsies 14. janvārī, piecas labākās dziesmas tiks noskaidrotas balsošanas rezultātā; balsot varēs gan TV skatītāji, gan žūrija desmit cilvēku sastāvā. Turklāt žūrijas sastāvs katrā no pusfināliem un arī finālā būs atšķirīgs.

Eirovīzijas projekta producents Aigars Dinsbergs to pamato ar iespēju izvairīties no jebkāda veida ietekmēšanās, subjektīvu simpātiju vai antipātiju rašanās un cita veida spekulācijām: “Žūriju esam veidojuši saskaņā ar starptautiskajā praksē pielietotajiem principiem – gan pēc dzimuma un vecuma izvēles, gan profesionālās ievirzes: četri žūrijas locekļi būs ar mūziku ikdienā saistīti cilvēki, pārējie – citu kultūras jomu profesionāļi, kā arī tādi, kuriem mūzika un kultūras joma nav pamatnodarbe, tāpēc viņu skatījums un kritēriji būs gluži citi, bet ne mazāk svarīgi."

Žūrijas sastāvs tiks atklāts tikai katra pusfināla noslēgumā. Savukārt Mākslinieciskā padome šajā posmā balsot vairs nevarēs. Pie saviem pienākumiem tā atgriezīsies pēc pusfināliem, kad kopā ar 10 finālistiem tiks pārrunāti uzlabojumi un ieteicamās izmaiņas dziesmu priekšnesumos.

LTV atgādina, ka LTV interneta mājas lapas vietnē www.eirovizija.lv šobrīd iespējams noklausīties visu 20 pusfinālā iekļuvušo dziesmu galīgos variantus, iepazīties ar dziesmu autoru un izpildītāju radošajām biogrāfijām, kā arī visiem aktuālajiem Eirovīzijas jaunumiem.

Eirovīzijas Nacionālās atlases otrais pusfināls tiešraidē no «NA» studijas risināsies sestdien, 14. janvārī 21.20, bet fināls tradicionāli notiks Ventspils teātra namā «Jūras vārti» 18. februārī. Savukārt Eirovīzijas starptautiskais fināls no 22. līdz 26. maijam risināsies Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku. Visi konkursa posmi tiešraidē būs skatāmi LTV1.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool