Valgudis, Ralfs, Vitālijs

Dzejniecei Astrīdei Ivaskai – 90 

Svētdien, 7. augustā, Astrīdei Ivaskai (07.08.1926 – 24.03.2015) 90. dzimšanas diena. Dzejnieks Jānis Peters viņu uzskata par dižāko no mūsu kādreizējām trimdas dzejniecēm.

Tukuma maksibasketbolisti Latvijā, Horvātijā un Serbijā (1)

Pagājusi kārtējā maksibasketbola sezona. Tās laikā basketbola kluba «Tukums» septiņas komandas piedalījās jau 25. valsts čempionātā, Katrīnas kausa izcīņā, trīs komandas startēja Baltijas valstu čempionu kausa izcīņā, ESBA (Eiropas senioru basketbola asociācijas) čempionātā un kluba pārstāvji bija iekļauti LR izlases komandās cīņām Eiropas čempionātā Serbijā.

Vienībā aizvadīti jautri sporta svētki 

Lieliskos laika apstākļos 23. jūlijā notika Vienības sporta svētki, kas risinājās ļoti draudzīgā un sirsnīgā, sportiskā atmosfērā. Interesantas un aizraujošas cīņas notika volejbolā, minifutbolā, jautrības stafetē, virves vilkšanā, basketbola soda metienos un lodes grūšanā.

Dzirciemnieki no Zviedrijas mājās pārved Kima Čelstrēma kausu 

Zviedrijas pilsētā Gēteborgā notikušas kārtējās sacensības Pasaules jauniešu kausa izcīņa futbolā – «Gothia Cup» sacensības, kurās šogad piedalījās komandas no 80 valstīm. Paralēli šīm sacensībām jau 6. reizi notika futbolista Kima Čelstrēma atbalstītās sacensības jauniešiem ar garīgās attīstības traucējumiem – «Kim Källström Trophy».

Kā tukumnieki – brāļi Petrovi – restaurē senos spēkratus (3)

Jau vairāk nekā 20 gadus Ilgvars un Ivars Petrovi nodarbojas ar automobiļu un motociklu restaurāciju un pārbūvi. Bāzējuši savu darbnīcu Tukuma novada, Tumes pagasta «Knauķos», visu šo gadu garumā viņi ir atgriezuši dzīvē gan salīdzinoši vēl lietojamus auto un močus, gan absolūtas lūžņu kaudzes.

Tukuma internātskolas instrumentu orķestris balvā saņem braucienu uz Beļģiju (3)

Dzīvojot Eiropas Savienībā un lasot masu medijos par Eiroparlamenta darbu Briselē, ir grūti iegūt to īpašo klātbūtnes sajūtu, taču, esot Eiroparlamentā kopā ar deputāti Inesi Vaideri un fonda «Nāc līdzās» direktori Sarmu Freibergu, šādu sajūtu bija iespējams iegūt.

Vai jauns piemineklis atņems kārtējo koku Tukuma centrā? (9)

Jautā lasītājs: – Tukumā, Lielajā ielā, iepretim kafejnīcai «Miķelītis» ir iecerēta piemiņas vieta. Pats laukums tiks pārveidots un tur būs jauni stādījumi, bet man ir lūgums saglabāt koku, kas tur aug.

Lapmežciemniekam Oļegam Skarainim veltīta izstāde «Brakos» 

Rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa muzejā «Brakos» jau 24 gadus atrodas Lapmezčiema tēlnieka Oļega Skaraiņa veidotā skulptūra «Rozes mātei». Tā tika uzstādīta 1992. gada pavasarī, klāt esot pašam autoram. Šo darbu muzeja apmeklētāji ir ļoti iemīļojuši.

Tukuma Mūzikas skolā izskanējis atskaites koncerts (1)

Mostas daba, zied puķes, arvien spožāk spīd saulīte un kārtējais mācību gads tuvojas noslēgumam. Atkal ir pienācis laiks apkopot gadā paveikto un sasniegto, tāpēc 26. maijā skolas audzēkņi, viņu vecāki, pedagogi tika aicināti uz mācību gada atskaites koncertu.

Durbes pilī ciemojās skaņu skola «Dore» /FOTO/ (1)

“Mīļi aicinām uz pavasara koncertu Durbes pilī 29. maijā 12.00. Jums dziedās, smaidīs un muzicēs skaņu skolas «Dore» bērni.” Tā vēsta afiša pie «Dores» durvīm un pils logā. Neraugoties uz skopo reklāmu, vienā zālē visiem apmeklētājiem vietas ir par maz, tādēļ laipnā pils kundze mums atvēl arī otru.

Irlavā sākusies sportiskā vasara /FOTO/ 

Katru gadu ziemā un pavasarī Irlavas sporta namā notiek sporta diena pašiem mazākajiem. 24. maijs šoreiz mūs lutināja ar laika apstākļiem un, protams, visi pārbaudījumi notika ārā, Irlavas vidusskolas stadionā.

Pūšaminstrumentālistu konkursos Ozolniekos un Rūjienā 

11. maijā Ozolnieku Mūzikas skolā notika VI Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu konkurss pūšaminstrumentu spēles audzēkņiem, kurā piedalījās arī astoņi Tukuma Mūzikas skolas audzēkņi flautas, saksofona, trompetes, trombona, eifonija un tubas specialitātēs.

Mazpulcēni mācās, vēro, pēta un sporto! 

Tukuma, Kandavas un Jaunpils novadu mazpulki pavasarī ir paveikuši labus darbus.

Tukuma Raiņa ģimnāzija – visaktīvākā skola internetā 

Tukuma Raiņa ģimnāzija «Samsung Skola nākotnei» finālā saņēma specbalvu par aktīvāko rosīšanos sociālajos tīklos programmas laikā. Balvā skolas komandai tika pasniegta Latvijas dizaineru veidota putnu barotava

Tālivalža Krūmiņa šķēpi lido jau 19. gadu /FOTO/ (1)

Lieliskos laika apstākļos 7. maijā Tukuma sporta skolas stadionā pirmo reizi risinājās Tukuma Vieglatlētikas kluba organizētās sacensības – Tālivalža Krūmiņa balvu izcīņa šķēpa mešanā, kurām šogad apritēja 19. gadskārta!

Pasākumu kalendārs

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool